bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

IBM מציגה יכולות חדשות וכלים משופרים בסביבת פלטפורמת ווטסון לענן בריאות, ומקימה יחידת שירותי ייעוץ שתסייע למנף את ההזדמנות העסקית הגלומה בשילוב מחשוב קוגניטיבי בתחום הבריאות. המוצרים והשירותים של IBM נחשפו השבוע בכנס האגודה לניהול מידע בתחום הבריאות (HIMSS), המתקיים באורלנדו, פלורידה.

עד היום, התאפיין תהליך האימוץ של פתרונות ענן בעולם הבריאות בקצב איטי – שהוא תוצאה ישירה של דאגה בסוגיות אבטחה ועמידה בהוראות רגולציה. חברת הייעוץ MarkstranMarkets חוזה כי שוק שירותי הענן בתחום הבריאות יצמח מ- 2.73 מיליארד דולר ב- 2015 לכעשרה מיליארד ב- 2020.
מוצרי ווטסון החדשים כוללים שיפורים ביכולות הפלטפורמה כשירות, התומכת בתקני HIPAA; מהדורה חדשה של סביבת GxP, ומרכזי נתונים סביב העולם, המציעים את שירותי ענן ווטסון לתחום הבריאות. השיפורים מאפשרים להפיק ערך מירבי מהמידע הארגוני ולמנף כלי Big Data.

פלטפורמת ווטסון לתחום הבריאות היא סביבת הענן היחידה בתעשייה המתוכננת מן היסוד לארגונים בתחום הבריאות ומדעי החיים.

לדברי דרור פרל, מנהל חטיבת הענן והחדשנות ב- IBM ישראל: "הערך הגבוה של נתונים בעולם הבריאות מחייב לתכנן סביבת ענן ייעודית לתחום הזה, השונה מזאת שבה נבנות סביבות ענן ליישומי דואר אלקטרוני או קניות מקוונות. חיוני להקפיד על אבטחה בכל הרמות, ולעמוד בדרישות רגולטוריות: בקרה שוטפת, ניהול הסכמה מודעת של מטופלים, ניתוק הקשר בין נתונים המשמשים למחקר ובין זהות בעליהם (de-identification), שליטה בנתונים ועמידה בדרישות GxP". כך, שיפורים בפלטפורמת ווטסון לתחום הבריאות, כוללים תמיכה ביכולות מובייל, המפשטת את תהליך הבניה של יישומי מובייל העומדים בתקני HIPAA בשילוב עם ווטסון. פלטפורמת ווטסון GxP מסייעת לצמצם את הסיכונים, העלויות והזמן הנדרשים לעמידה בכללי ה- FDA.


מערכת ציון נתונים למידע קליני, Watson Annotator for Clinical Data, היא שירות קוגניטיבי חדש לזיהוי נתונים קריטיים החבויים במידע בלתי מובנה, דוגמת תרשומת רופא, מכתבי שחרור או דוחות פתולוגיים – תוך שימוש בכלי עיבוד שפה טבעית המציעים תובנות בתחום התוכן הרפואי, דוגמת סימפטומים, מחלות, אלרגיות ותרופות.
פלטפורמת ווטסון לתחום הבריאות תהיה זמינה מעתה לא רק בארה"ב – אלא גם במרכז ענן Softlayer של IBM, הפועל בלונדון. לא מכבר, הודיעה IBM כי בכוונתה לשלש בקרוב את קיבולת הביצועים של המרכז הזה.
יחידת שירותי הייעוץ החדשים ליישומי בריאות מבוססי ווטסון מתמקדת בקידום שינויים בעולם הרפואה באמצעות מינוף היכולות של מערכות קוגניטיביות. הקבוצה כוללת יועצים מקצועיים המתמחים במדעי הנתונים בתחום הבריאות, ניתוח אנליטי, למידת מכונה, בריאות הציבור, הוכחות מחקריות בעולם האמיתי, ניהול זרימת נתונים קליניים, פיתוח תרופות, ותחומים נוספים.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning