Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

בעלי אתרים, מפתחים, מקדמים וכל מי שעוסק בתחום האינטרנט, מחפשים תמיד שיטות חדשות ואיכותיות לשיפור ביצועי האתר.

כולם רוצים אתר מהיר יותר, מקודם יותר ומוכר יותר. אחד האספקטים החשובים ביותר בהקמה ותפעול של אתר איכותי הוא שרת האחסון. ישנם פרמטרים רבים המסייעים לבחירת שרת האחסון האידיאלי, ואחד העיקריים שבהם הוא טכנולוגיית סביבת השרת עצמו. כלומר, התוכנה שמפעילה את השרת.

שתי מערכות עיקריות הנמצאות בשימוש כיום הן Apache ו-Litespeed.

אפאצ'י - Apache - היא מערכת קוד פתוח שעובדת על שרתי לינוקס ו-Windows. אפאצ'י מתוחזקת ומעודכנת על ידי קהילת מפתחים. מדובר בתוכנת שרת יציבה וחזקה, עשירה בפיצ'רים ומתאימה לשימוש מסחרי, הזמינה בחינם לכל המעוניין.

לעומת זאת, לייטספיד - Litespeed - היא חברה פרטית ששמה לעצמה למטרה להפוך את האינטרנט למהירה יותר ולהוריד את מחירי התשתית. לחברה שלל פתרונות תוכנה מתוחכמים שנועדו לשרת את המטרות הללו, כמו LSWS ו-LSCache.

לאפאצ'י יש יתרונות רבים, ללא ספק. מדובר במערכת קוד פתוח עם פיצ'רים רבים שפותחו במהלך השנים והרחיבו את הפונקציונליות שלה. ניתן להתאים אותה בקלות לצרכים שונים בגלל שהיא מבוססת מודולים שניתן להתקין ולהסיר על פי דרישה. מדובר בתוכנת שרת יציבה ואמינה, וגם קלה להפעלה עבור אנשים חסרי נסיון בתחום אחסון האתרים. אפאצ'י גם עובדת בצורה חלקה עם וורדפרס, בדרך כלל ללא צורך בהתאמות.

עם זאת, אפאצ'י אינה מערכת המציעה פתרון מושלם לכל דורש, ולמעשה כיום לייטספיד נחשבת לתוכנת השרת המועדפת בעולם. ראשית, לייטספיד היא המערכת הגדולה היחידה כיום התומכת ביישום HTTP/3 בצורה מלאה. זהו יתרון חשוב עבור מי שרוצה להיות בחוד החנית של פיתוח וקידום אתרי אינטרנט.

גם כשמדובר ב-HTTP/2, לייטספיד מציגה ביצועים טובים באופן משמעותי. בבדיקות השוואה של מהירות וגישה בין לייטספיד, אפאצ'י ו-Nginx, הציגה לייטספיד מהירות גבוהה פי עשרה מ-Ngnix ופי 78 מאפאצ'י.

אתרים מבוססי וורדפרס מציגים ביצועים טובים יותר כאשר הם מותקנים על שרתי לייטספיד. אחד התוספים הנפוצים והיעילים של וורדפרס הוא LiteSpeed Cache - תוסף עם יותר ממיליון התקנות ברחבי העולם. התוסף מאפשר להאיץ ולשפר את הביצועים של אתרי וורדפרס בקלות, והוא מבוסס על Cache ברמת השרת. התוסף מציע שיפור מהירות טעינה, דחיסת תמונות, אינטגרציה של CDN ועוד, והוא גם תומך ב-cache מותאם אישית עבור WooCommerce - פיצ'ר שימושי במיוחד בעידן בו בעלי עסקים רבים מקימים חנויות אונליין וצריכים פתרונות בני קיימא לשיפור ביצועי האתר.

שרתים מבוססי לייטספיד נהנים גם מאבטחה טובה יותר, פרמטר חשוב במיוחד לאור העלייה המטאורית במתקפות הסייבר בשנים האחרונות, ממנה סובלים אתרים קטנים וגדולים כאחד. לאפאצ'י יש את כל האלמנטים החיוניים לאבטחת השרת, אולם לייטספיד מצטיינת במיוחד בהגנה נגד התקפות DDoS (מניעת שירות) ונסיונות חדירה ב-Brute force. בבדיקות שונות שנערכו, לייטספיד התמודדה בהצלחה עם מספר בקשות רב שהגיעו לשרת - בעוד ששרתים מבוססי אפאצ'י לא עמדו בעומס וקרסו.

בכל הקשור לתמיכה טכנית ושירות, שתי המערכות מציעות תיעוד מסודר, אולם ללייטספיד יש קהילת תמיכה מאורגנת יותר, כולל פורומים וקבוצות בסלאק ובפייסבוק. מאחר שלייטספיד היא מוצר מסחרי, היא מציעה גם תמיכה בלייב ואפשרויות תמיכה פרמיום למי שמעוניין.

אין ספק שבחירת התוכנה לשרת היא פרמטר חשוב מאין כמותו, המשפיע על איכות האתרים המאוחסנים בו לאורך זמן. לייטספיד מציעה יתרונות רבים למנהלי שרתים ואתרים, בעיקר בתחום המהירות, הביצועים ואבטחת המידע, ולכן היא התוכנה המומלצת לניהול שרתים כיום.

 

נכתב בשיתוף http אחסון אתרים , שותפה עסקית ותיקה של אתר dwh.co.il .

הדף שלנו בפייסבוק

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning