חברת מיקרוסופט מכריזה,  על שחרור ראשוני של אופטימיזציה של ביצועי שאילתות שמטרתה לעבד שאילתות ניתוח נתונים (DAX) בצורה יעילה יותר ממה שניתן היה בעבר על ידי הפחתת מספר שאילתות מקור הנתונים הנדרשות ליצירת התוצאות.

אופטימיזציה זאת נקראת "היתוך אופקי" כדי להדגיש את הגישה של מיזוג מספר שאילתות מקור נתונים קטנות יותר יחד לשאילתת מקור נתונים גדולה יותר. פחות שאילתות מקור נתונים משמעו פחות נסיעות הלוך ושוב ופחות סריקות יקרות על פני מקורות נתונים גדולים, מה שבסופו של דבר מביא לשיפור ניכר בביצועי DAX בתוספת ביקוש מופחת לעיבוד במקור הנתונים. לא רק שאילתות DAX פועלות מהר יותר עם Horizontal Fusion, במיוחד במצב DirectQuery, אלא שגם המדרגיות עולה.

התרשים הבא מציג את מאפייני הביצועים של שאילתת DAX לדוגמה במצב DirectQuery לפני ואחרי הפעלת היתוך Horizontal. ללא היתוך אופקי, שאילתת DAX זו הניבה שש שאילתות מקור נתונים, שכל אחת מהן פועלת בין 3 ל-4 שניות עבור זמן תגובה כולל של שאילתת DAX של כ-23 שניות. עם Horizontal Fusion, לעומת זאת, DirectQuery הצליחה לארוז את כל עומס העבודה הזה בשאילתת מקור נתונים יחידה, והקטינה את זמן התגובה לשאילתת DAX לכארבע שניות בסך הכל. ללא שינויים כלשהם בשאילתת DAX, במערך הנתונים או בדוח, DirectQuery הצליחה להחזיר תוצאות בערך פי שישה מהר יותר מאשר ללא היתוך אופקי. אם במקרה שמת לב שדוחות ה-DirectQuery שלך פועלים מהר יותר כעת, ייתכן שזה רק הודות לקסם של היתוך אופקי! כמובן, Horizontal Fusion יכול לעזור גם במצב ייבוא, אך שיפורי הביצועים לא יהיו מורגשים כל כך מכיוון שמצב הייבוא ​​כבר מהיר להפליא.

 

כמו בכל תכונת תצוגה מקדימה, עליך להפעיל את Horizontal Fusion ב-Power BI Desktop באופן מפורש. הצג את תיבת הדו-שיח 'אפשרויות', עבור לכרטיסייה 'תכונות תצוגה מקדימה' ובחר בתיבת הסימון, כמו בצילום המסך הבא. אולי השווה את הביצועים של דוחות ה-DirectQuery שלך עם או בלי היתוך אופקי כדי לראות בעצמך איך הדוחות שלך ישתפרו.

 

מיזוג שאילתות נתונים יחד והימנעות מנסיעות הלוך ושוב מיותרות היא גישה בדוקה ומוכחת לשיפור ביצועי השאילתות ב-Power BI. מספר אופטימיזציות של ביצועים במנוע השאילתות שמטרתן להקטין את מספר שאילתות מקור הנתונים לכל שאילתת DAX או MDX, המכונה DAX Fusion ו-MDX Fusion, שיפרו משמעותית את ביצועי השאילתות עבור לקוחות DAX ו-MDX ללא קשר למצב האחסון של מערך הנתונים. Horizontal Fusion לוקח כעת דברים לשלב הבא.

שימו לב כי Horizontal Fusion כבר זמין ב-Power BI Premium והיא תופעל גם ב-Power BI Shared (Pro) בחודשים הקרובים. זה יופעל גם ב-Azure Analysis Services, ו-SQL Server Analysis Services 2022! מומלץ להעביר את כל מערכי הנתונים הטבלאיים של Analysis Services ל-Power BI במידת האפשר, כך שתוכל להפיק תועלת מהחידושים פורצי הדרך ומאופטימיזציות הביצועים הללו ברגע שהם הופכים זמינים כדי לספק למשתמשים שלך את חוויית הדוחות הטובה ביותר.

התצוגה המקדימה הראשונית של Horizontal Fusion מכסה כמה תרחישים נפוצים, אבל מיקרוסופט כבר עובדת על הרחבת ההיקף כדי לכסות אפילו יותר מדפוסי שאילתות DAX טיפוסיים שנוצרו על ידי דוחות Power BI, כך ש-Horizontal Fusion נכנס בתדירות גבוהה יותר כדי לפתוח עוד יותר שיפורי ביצועים. במילים אחרות, היתוך אופקי הוא מאמץ מתמשך. אז, הישארו מעודכנים לעוד הכרזות בתחום זה בחודשים הקרובים!

למקור ולפרטים נוספים בכתובת הזאת.