לוקהיד מרטין ומיקרוסופט הכריזו  על הרחבת ציון דרך של מערכת היחסים האסטרטגית שלהן כדי לסייע בבניית הדור הבא של הטכנולוגיה עבור משרד ההגנה (DOD).

ההסכם שמשנה את המשחק יתפרש על פני ארבעה תחומים קריטיים עבור ה-DOD:

  • חידושי ענן מסווגים: המסגרת המאובטחת העדכנית ביותר של מיקרוסופט תהפוך את לוקהיד מרטין לישות הלא-ממשלתית הראשונה הפועלת באופן עצמאי בתוך הענן של Microsoft Azure Government Secret ומפתחת עידן חדש של הזדמנויות ענן לתעשייה.
  • בינה מלאכותית/למידת מכונה (AI/ML), יכולות מידול וסימולציה: לוקהיד מרטין ומיקרוסופט נכנסו לתוכנית מחקר ופיתוח משותפת (R&D) משותפת שתקדם את AI/ML ויכולות מידול וסימולציה עבור ה-DOD.
  • תוכניות 5G.MIL®: הסכם המו"פ מרחיב גם את שיתוף הפעולה הקיים של החברות כדי לספק רשת מתקדמת ויכולות 5G מאובטחות בקצה הטקטי.
  • טרנספורמציה דיגיטלית: Microsoft Azure תניע את מסע הטרנספורמציה הדיגיטלית של לוקהיד מרטין, תאיץ את רווחי הפרודוקטיביות הכלל-ארגוניים כדי לספק חדשנות בקנה מידה, לשפר את הבחירה והגמישות וליצור את הדור הבא של טכנולוגיות הגנה.

חידושי ענן מסווגים

לוקהיד מרטין היא החברה הראשונה בבסיס התעשייה הביטחונית שהשתמשה במסגרת החדשה ביותר של תוכנית האבטחה התעשייתית הלאומית של מיקרוסופט (NISP) עבור עננים  לאחר פיילוט של שנה. העבודה על פיתוח סביבות הענן המסווגות והלא מסווגות כבר בעיצומה, עם ציפיות שהפרויקט יפעל ב-2023.

הטכנולוגיה הראשונה מסוגה של מיקרוסופט תאפשר ללוקהיד מרטין להגדיל באופן דינמי את דרישות ה-IT בהנחיה מורשית ולהפעיל ישירות עומסי עבודה של המשימה בתוך Azure Government Secret, כולל תוכניות מיוחדות מוגבלות ביותר.

זה מאפשר ללוקהיד מרטין:

  • לבצע מודרניזציה של המערכות המסווגות המקומיות שלה לדיירי ענן בבעלות ובניהול של Azure Government Secret
  • לחזק את דיווח אבטחת סייבר וניטור תאימות כמעט בזמן אמת.
  • ליצור במהירות עומסי עבודה מורשים למשימה
  • לשפר את יכולות ה-IT הארגוניות ומחקר ופיתוח
  • להרחיב את היעילות הארגונית
  • לארח באופן אוטונומי ניהול ענן ארגוני, שיתוף פעולה מרכזי ולספק משילות בקנה מידה.

AI/ML, יכולות מידול וסימולציה

באמצעות הסכם זה, לוקהיד מרטין תשתף פעולה עם מיקרוסופט כדי להתבסס על פתרונות המשחקים, האימון, המודלים והסימולציה המתקדמים של מיקרוסופט (GEMS) ופתרונות אמולציה כדי להביא תכנון ותיאום צבאי דרך סביבות סוחפות. באמצעות טכנולוגיית GEMS, לוקהיד מרטין ולקוחותיה יכולים לבדוק פלטפורמות צבאיות וטכנולוגיות המניעות פעולות משותפות בכל התחומים בפלטפורמה דיגיטלית. ליכולות כאלה יש פוטנציאל לקצץ בעלויות עבור ה-DOD ולמזער את הסיכון לחברי השירות על ידי מתן אלטרנטיבה דיגיטלית לכמה תרגילים צבאיים.

תוכניות 5G.MIL

באמצעות פתרונות Microsoft Azure וטכנולוגיות 5G.MIL של לוקהיד מרטין, החברות ימשיכו לפתח מערכות תקשורת מאובטחות וגמישות עבור רשתות DOD קיימות ומקשרות אותן בצורה חלקה. פיתוחים מרכזיים כוללים ליבת 5G טקטית, ניהול ותזמור של יישומים ורשתות בקנה מידה ואבטחה מקורית בענן. החברות גם יקדמו קישוריות לתחום החלל עבור סביבות מחמירות של תשתית קלה.

קידום הטרנספורמציה הדיגיטלית של לוקהיד מרטין

עם Azure כבסיס, לוקהיד מרטין תקדם את הטרנספורמציה העסקית והדיגיטלית שלה בשם 1LMX. על ידי שינוי התהליכים והמערכות העסקיים שלה מקצה לקצה, לוקהיד מרטין יוצרת ארגון מבוסס מודלים עם חוט דיגיטלי משולב במלואו לאורך כל מחזור החיים של תכנון, בנייה ותחזוקה. 1LMX משפרת את המהירות, הזריזות, התובנות והתחרותיות של החברה כשהיא מספקת את הדור הבא של מערכות DOD. כחלק מהשינוי הזה, לוקהיד מרטין תהפוך לסביבה מרובת עננים במרחב הלא מסווג באמצעות Microsoft Azure כספקית הענן.

האימוץ של לוקהיד מרטין של ענן Azure יספק הגנה ללא תחרות בכל המכשירים, העננים, האפליקציות והפלטפורמות. אבטחת הסייבר המובילה של מיקרוסופט ממנפת עומק אות וגיוון מסיבי של יותר מ-24 טריליון אותות ביום, בשילוב עם AI/ML מתקדמים וצוות עולמי של מומחי אבטחה.

לוקהיד מרטין ומיקרוסופט ימשיכו לפתח כל אחד מארבעת התחומים הקריטיים ולהפגין סדרה של יכולות מורכבות יותר ויותר במהלך שנת 2023. היכולות שנפתחו בשיתוף פעולה זה יחולו על מגוון יישומי הגנה בכל התחומים: יבשה, ים, אוויר, חלל וסייבר.

המקור: חברת מיקרוסופט בכתובת הזאת.