הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

Optimize ribbon הוכרז לתצוגה מקדימה ציבורית במהדורה של נובמבר 2022!

  • עם Optimize ribbon תוכל לשלוט באופן מלא מתי חזותיים מתרעננים עם השהה חזותיים ורענון חזותיים, לבחור במהירות ולהחיל שילובים מוגדרים מראש של הגדרות כדי לענות על צורכי הדיווח הספציפיים שלך עם קביעות מוגדרות מראש של אופטימיזציה, ולהפעיל בנוחות את מנתח הביצועים כדי להעמיק בשאילתות החזותיות עצמם, כולל שאילתות SQL ש-Direct Query מייצרת.
  • עריכת מערכת היחסים בחלונית המאפיינים הוכרזה לתצוגה מקדימה ציבורית במהדורה של אוקטובר 2022! ערוך את הקשרים שלך ישירות בחלונית המאפיינים בתצוגת המודל מבלי להפעיל שאילתות לתצוגה מקדימה או לאמת את הנתונים. הקלה מבורכת עבור אלה המשתמשים במצב אחסון DirectQuery, שכן שאילתות אלו עלולות לגרום לך להמתין ולהשפיע על מקורות הנתונים שלך.

כיצד פועלות התכונות הללו כדי לייעל את חווית הכתיבה שלך? הנה כמה תרחישים שהם יכולים לעזור לך איתם:

1. בצע שינויים בדוח DirectQuery קיים מבלי להפעיל שאילתות עד שתהיה מוכן - פשוט לחץ על השהה חזותיים ברצועת האופטימיזציה כדי שהדוח יעבור למצב מושהה. כשהדוח במצב מושהה, התמונות החזותיות יתעדכנו רק אם אין צורך לשלוח שאילתה. אם הוויזואלי אכן צריך לשלוח שאילתה, הוויזואלי במקום זאת נכנס למצב המתנה. במצב ממתין, הוויזואלי עדיין מראה איך הוא נראה לפני שהשינוי הוצג רק לשם ההקשר וטיפים של הכלים מושבתים כדי למנוע מטיפים לדוח לשלוח גם שאילתות. כעת אתה יכול להוסיף או להסיר מספר עמודות או מדידות לתוך השדה היטב, לסדר מחדש את השדות, ואפילו לסנן את החזותי באמצעות חלונית הסינון. לאחר שתסיים לבצע את כל השינויים האלה, תוכל ללחוץ על רענן על הוויזואלי לכל הוויזואלי כדי לשלוח שאילתה פעם אחת בלבד, לחץ על רענן על הבאנר או בסרט כדי שכל הוויזואליים בדף ישלחו שאילתה פעם אחת בלבד, או לחץ על המשך שאילתות ויזואליות על הבאנר או רכיבים חזותיים מושהים ברצועת האופטימיזציה כדי שכל הוויזואליות ישלחו שאילתה לעדכון ואז המשך לשלוח שאילתות עם עדכונים עתידיים.

להלן זרימת ההשהיה החזותית:

 

2. צור רכיבים חזותיים חדשים מבלי להפעיל שאילתה עד שתהיה מוכן - שוב, פשוט לחץ על השהה חזותיים ברצועת האופטימיזציה כדי שהדוח יכנס למצב מושהה.

אנימציה זו מציגה יצירת חזותי חדשה באמצעות חזותיים מושהים.

3. צור מדדים במודל DirectQuery מבלי שהחומרים החזותיים ירעננו עד שתהיה מוכן - שוב, פשוט לחץ על השהה חזותיים ברצועת האופטימיזציה כדי שהדוח יכנס למצב מושהה.

אנימציה זו מציגה את היצירה של 2 מדדים חדשים תוך שימוש בתמונות השהה.

4.ערוך במהירות קשרים בין טבלאות DirectQuery - מעבר לתצוגת המודל ב-Power BI Desktop, כדי לערוך קשר בין שתי טבלאות DirectQuery אפשר כעת פשוט ללחוץ על שורת הקשר ולערוך אותה בחלונית המאפיינים!

אנימציה זו מראה כיצד לערוך קשרים בחלונית המאפיינים.

 5. למד במהירות על הגדרות הפחתת שאילתות והחל אותן בדוח ה-DirectQuery שלך - אני יכול ללחוץ על התפריט הנפתח הגדרות אופטימיזציה מראש ברצועת האופטימיזציה כדי לבחור הפחתת שאילתות עבור הדוח שלי. תיבת הדו-שיח מסבירה את ההגדרות שהוחלו.

 6. התאם את הגדרות הפחתת השאילתה לרמה הדרושה לך בדוח ה-DirectQuery שלך - אפשר  ללחוץ על התפריט הנפתח הגדרות אופטימיזציה מראש ברצועת האופטימיזציה כדי לבחור בהתאמה אישית כדי להתאים כל אחת מההגדרות.

 

7. חזור במהירות לאינטראקטיביות המלאה לאחר שינוי במקור הנתונים בדוח שלך - אפשר  ללחוץ על התפריט הנפתח הגדרות מראש של אופטימיזציה ברצועת האופטימיזציה כדי לבחור באינטראקטיביות עבור הדוח . 

 

המקור: חברת מיקרוסופט בכתובת הזאת.