דירוג משתמשים: 5 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar active
 
מאת:ג'ימי שוורצקוף
האם אני היחיד שמדבר עם מנמ"רים בתקופה האחרונה? אם כך, זה מה שיש לי להם להגיד: בשבועות האחרונים רוב חברות האנליסטים הגדולות בעולם (גרטנר, IDC פורסטר, Computer Economics ואחרות) הורידו את תחזיותיהן לגבי גובה ההוצאות על IT, אך עדיין צופות שהוצאות אלו יעלו בשנה הקרובה (2009). רשת האינטרנט מלאה בפרסומים שעושים רושם שקהילת האנליסטים מנותקת לחלוטין מהמציאות בשטח. לעתים נדמה כאילו האנליסטים ואנשי אקדמיה בתחום מראיינים אחד את השני (מחקר חדש של ארגון SIM, ארגון מנהלי המידע הבינלאומי, צופה גם הוא תחזית חיובית לשנה הבאה). בעוד מנהלי חברות מדברים על צמצום בכוח אדם, חברות האנליסטים מדברות על מנהלי מערכות מידע (CIOs) שמוסיפים עובדים חדשים. הנה רק כמה דוגמאות למחקרים כאלה משבועות האחרונים: 1, 2, 3, 4.

לצערי STKI לא תוכל להוסיף איתותים חיוביים מהכיוון שלה רק כדי לא לזרוע פאניקה. לפי מה שאנחנו רואים בשוק הישראלי בזמן האחרון, רוב מנהלי מערכות המידע בארגונים מכינים שני תקציבים לשנת 2009:

1. התקציב הראשון, שמיועד לפחות לששת החודשים הראשונים של 2009, הוא תקציב הגנתי בשל הסביבה הכלכלית המטלטלת ואי הוודאות הרב בשוק. "הגנתי" משמעו לצורך העניין קיצוץ של כ 10% מהתקציב בפועל בשנת 2008. התקציב כולל סעיפים עבור תחזוקת תוכנה/חומרה, פרויקטים המסייעים בהורדת הוצאות (גם ב IT וגם בעסק) ונושאי רגולציה. במילים אחרות: קונסולידציה/וירטואליזציה של שרתים, פרויקטי אבטחת מידע, בינה עסקית (BI), פרויקטי ניהול תהליכים עסקיים (BPM), המשכיות עסקית והתאוששות מאסון (BCP, DRP) ולמרבה הפלא סעיפים עבור תכנון אסטרטגי ל IT. התכנון האסטרטגי חשוב משום שהוא ההכנה עבור התקציב השני ב-2009 (בעיקר ארכיטקטורה ותהליכים).

המקור: Themarker. לכתבה המלאה, הקישו כאן.

הדף שלנו בפייסבוק

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning