bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מאת ריק שרמן, תורגם ברשות מהמחבר

לאחרונה חשתי על בשרי בעיית איכות מידע, וזאת כאשר הייתי בטלפון עם חברה שמזמינה בקתת סקי עבור משפחתי. הם לא יכלו למצוא את פרטי הלקוח שלי למרות שאני לקוח שלהם כבר שנים רבות. לבסוף, הגענו למסקנה שהם חיפשו  תחת השם "ריצ'רד" אך איחסנו את פרטי, תחת "ריק".

לא ממש "ביג דיל". זאת הייתה רק הצקה קטנה ושום הכנסה לא נאבדה כתוצאה. אך כאשר בעיות ניקוי של שמות וכתובות מצטברות במקרים אחרים, כמו בבנקים, זה יכול להוות יותר מאשר טרחה.

עבור הלקוחות הפיננסים והקמעונאים שעבדתי עבורם, איכות מידע יכולה להיות "גישת חצי כוס מלאה" או ,"גישת חצי כוס ריקה". ישנה עלות כבדה כשהם מעצבנים או מאבדים לקוחות בשל העובדה שהם לא מצליחים להציג בצורה נכונה את כל פרטי חשבון הלקוח. זה אפילו מביך יותר לחברה כאשר הם אפילו לא מצליחים להשיג את שמות הלקוח בצורה נכונה.

יתרה, המוסדות הפיננסים מאבדים הזדמנות להצליב מכירות משום שהם אינם יודעים, מנקודת מבט פיננסית, עם מי הם מדברים.

התאמה רגולטורית היא תחום נוסף בו ההימור על איכות מידע הוא גבוה. נתונים מלוכלכים מקשים על מאמצי החברה בשקיפות בזמן אמת ושמים את מנהל הכספים בסיכון בבואו לחתום על דוחות כספים וכמו כן להוציא הודעות לעיתונות המבוססות על מידע שגוי. במקרה זה של מנהל הכספים לעתים לא די בהתנצלות או הודעה נווספת לעיתונות, אלא תביעה תיתכן.

חברות ציבוריות המדווחות נתונים פיננסים ואלה הבאים במגע באופן ישיר עם לקוחות, הם רק חלק מהתמונה. למעשה כל חברה מכל סוג וגודל צריכה להתנהל באופן יעיל ככל האפשר.  נסו לעשות זאת  עם מידע עסקי שאינו עקבי ברחבי הארגון! איך צוותים יכולים לשתף פעולה שהם אפילו לא מסתכלים על אותם נתונים? ישיבות הנהלה מוצאות את עצמם מתווכחות איזה נתונים נכונים, במקום להתמקד באיך להגדיל את שביעות רצון הלקוחות, להגיל מכירות או לשפר ריווחיות. הרבה חברות מנסות ליישם מודלים של ניהול ביצועים, אך איך ניתן לבצע זאת עם מידע מלוכלך? לא ניתן....זבל נכנס....זבל יוצא. 

ללא תוכניות ניהול מידע אירגוני, EDM, סוגיות באיכות מידע מתרחשות ברחבי הארגון וגורמות לעלויות נכרות. מערכות המידע ומשתמשים "נבונים" לעתים רבות שמוים את הדגש על כלי הBI החדש והטוב ביותר שנרכש או נפסל בארגון. אך כלי הBI הטוב ביותר בעולם לא יעזור כאשר המידע הוא מלוכלך. זאת עלולה לא להיות כמו עבודה עם צעצוע נוצץ, אך אם תרצו החזר על השקעה גדול מהשקעות IT, התחילו ביישום פתרון EDM. זהו ערך עסקי אמיתי.

למקור: הקישו כאן.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning