bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 
אורקל (Oracle) הודיעה על כוונתה לרכוש את גולדן-גייט (Golden-Gate), חברה המפתחת תוכנה לאינטגרציה של נתונים בזמן אמת. פרטי העסקה לא נמסרו לפרסום, אולם היא צפויה להיסגר בהמשך השנה, בכפוף לאישורי הרגולטור.

בהודעה שפרסמה אורקל נכתב, כי הרכישה "תיצור פלטפורמה כוללת ושלימה לשילוב מידע". ג'דסון אלט'וף, סגן נשיא לשותפים עסקיים וערוצי הפצה באורקל, אמר, כי "שותפינו העסקיים ייהנו מהעבודה על פתרון יחיד שיספק ללקוחות פלטפורמה כוללת לשילוב מידע בזמן אמת, וירחיב את היצע המערך שלנו". החברה הוסיפה, כי הרכישה של גולדן-גייט תרחיב את יכולות שכפול המידע ויכולת השינוע שלו למגוון מקורות, מה שיגדיל את יכולות ה-BI שניתן יהיה להפיק מהנתונים המעובדים, כמו גם את היכולות של היישומים לטפל במקורות מידע אלו בצורה מושכלת ונרחבת. עוד ציינה אורקל, כי שילוב מוצרי גולדן-גייט יביא לצמצום הנפילות של היישומים במהלך ביצוע שדרוגים. אורקל תוסיף את תוכנות החברה הנרכשת למערך מוצרי התווכה שלה, פיוז'ן.

חסן ריסבי, סגן נשיא אורקל לתווכה, הוסיף שהרכישה תביא ללקוחות יותר יכולות בעולם הביצועים וניהול הביצועים, לצד שיפור בעולם הבינה העסקית וההמשכיות העסקית, עם אספקת מידע ונתונים מטוייבים בזמן אמת. "הצורך בשיפור הביצועים בסביבה גלובלית של מיחשוב, הפועלת מסביב לשעון - היא מחוייבת המציאות, והיא זו שהניעה אותנו לרכישה", אמר ריסבי.

לספקיות תוכנה דוגמת גולדן-גייט יש דרישה הולכת וגוברת, בשל הצרכים העסקיים הגדלים לשלב ולסנכרן נתונים ממגוון מקורות, בזמן אמת, עבור ריבוי של יישומים קריטיים ומוטים-עסקית. הרכישה אמורה לחזק את כוחה של אורקל במאבקה מול יבמ (IBM), שרכשה ב-2005 את ספקית התוכנה אסנשיאל (Ascential) תמורת יותר ממיליארד דולרים, וכן מול ספקיות עצמאיות לניהול ושילוב מידע, דוגמת אינפורמטיקה (Informatica).

שתי החברות עובדות בשיתוף פעולה כבר כעשור, וכמה ממוצרי גולדן גייט משולבים עם כמה ממוצרי אורקל. יצוין, כבר בעבר נוהל משא ומתן לרכישת גולדן-גייט על ידי אורקל, אלא שאורקל סירבה לשלם את הסכומים שדרשה גולדן-גייט, וזו לא הסכימה להתפשר. בסוף השבוע האחרון הצדדים הגיעו לעמק השווה. עד שהרכישה תאושר סופית, שתי החברות תמשכנה לפעול בשיתוף פעולה ולמכור את מוצריהן כל אחת לחוד.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning