bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מאת: בוריס דהב וטובית לייבה, Oracle ישראל

מה אנו רוצים מבינה עסקית (BI -  Business Intelligence)? לא הרבה.
רק רוצים דוחות וקצת גרפים. רצוי גם מדדים, מכוונים, שעונים וכמובן לשים את כולם יחד ב-Dashboards. ברור שנרצה גם זיהוי חריגים, התרעות, אפשרות לקבל הודעות בפורטל הארגוני, בדוא"ל (email) או ב-SMS. נרצה לעבוד גם בנסיעות כשאנו מנותקים מהשרת. דוחות ארגוניים איכותיים הם רכיב הכרחי... 

חייבים גם אינטגרציה! אם המערכת הפיננסית רצה על Access, ויש מערכות העובדות על בסיס נתונים אורקל ו-OLAP של מיקרוסופט זו לא סיבה שלא יהיו דוחות כוללים המשלבים נתונים מכולם.אם באינטגרציה מדובר, כמובן גם אינטגרציה עם מערכות כמו Oracle E-Business, Siebel, SAP ורצוי גם פתרונות מוכנים עליהם. רצוי גם אינטגרציה עם BPEL ומערכות SOA.
ואם כבר שאלתם, כמובן שאנו דורשים הגדרות משותפות כך שכל הכלים יעבדו מול מונחים סמנטיים אחידים, הכתובים במונחים עסקיים המוכרים לכולנו.
נרצה את האפשרות להפצת הדוחות ב-Excel, HTML, XML,Web services והדפסה ידידותית.
חייבים גם שרת BI חכם. זה פשוט בלתי נסבל שצריך לחזור לבסיס נתונים שוב ושוב בשביל אותה השאילתא או רשימת ערכים שכבר הבאנו מבסיס הנתונים.
רצוי גם אינטגרציה עם מערכת הרשאות (LDAP), יכולת השרת לגדול עם הצרכים הגדלים של הארגון...
וכן, כמובן גם ממשק עברי. סביר להניח שיש לנו עוד מספר דרישות. הרי אמרנו, "לא הרבה".

כל הדרישות הללו ורבות נוספות מכוסות על ידי הפתרון החדשני של אורקל לבינה עסקית:
Oracle Business Intelligence Enterprise Edition (BI EE).


בינה עסקית איכותית היא צורך גובר של ארגונים כיום. הפתרון של אורקל BI EE בא לענות על מגוון הצרכים המתקדמים והמורכבים של משתמשי בינה עסקית מודרניים.
מדובר בפתרון רחב יריעה של מוצרי בינה עסקית המעניק יכולות נרחבות של עבודה עצמית לכל. זאת תוך התבססות על יכולות בינה עסקית מתקדמות כמו גישה למקורות מידע הטרוגניים, מילון נתונים מאוחד לכל כלי הקצה וארכיטקטורת Service Oriented מודרנית.

ייחודו של פתרון ה- BI של אורקל בכך שהוא:
Comprehensive - פתרון מקיף המבצע פישוט וסטנדרטיזציה של פלטפורמת בינה עסקית אינטגרלית ומלאה.
Pervasive - פתרון המחלחל לרמות חדשות בארגון ומעניק לכל אדם הנדרש לכך מידע רלוונטי וישים.
Hot Pluggable - בינה עסקית המכסה את כל מקורות הנתונים בארגון המבוססים על נתונים אורקל או אחרים, תוך ניצול יעיל של השקעות ה-IT.

מהם רכיבי הפתרון?
Oracle BI Server הוא שרת אפליקציה עם יכולות scalability, load balancing ואופטימיזציה של תהליכים מקביליים, מה שמאפשר ליישם מערכת BI לקהל משתמשים רחב בארגון. המשתמשים מביטים באותן ההגדרות והנתונים, אך ניגשים אליהם בדרכים שונות כתלות בצורכיהם ותפקידם. בשרת ה-BI ניתן לבצע חישובים מורכבים והוא כולל מנוע סיכומי המאחד מידע ממערכות הטרוגניות שונות ובכך מאפשר ארכיטקטורה מאוחדת היכולה להתמודד עם כל מידע, בכל צורה, בכל מקום בארגון. להבדיל מכלי BI אחרים, כל הרכיבים בפתרון של אורקל משתמשים בארכיטקטורה משותפת, המעניקה חווית משתמש טבעית וקלה.

Oracle BI Dashboard - מרכז את צרכי המידע של המשתמש, באמצעות ממשק אינטואיטיבי, המעניק גישה אינטרקטיבית למידע בר התאמה לצרכי ותפקידי המשתמש. בסביבה זו עובד המשתמש עם דוחות חיים, ממשקי פרמטרים, גרפים, שעונים, טבלאות, טבלאות ציר, גרפיקה... כל זאת בסביבת web טהורה.
למשתמש יכולות רחבות של תחקור, ניווט, שינוי ואינטרקציה עם התוצאות. ה-Dashboard יכול גם לאגד תוכן ממקורות אחרים, כגון: האינטרנט, מקורות משרתי קבצים, ושרתי מסמכים. את תוכן העמוד ניתן לשמור בBriefing Books המאפשרים ליצור "צילומים" של דפי Dashboard שונים לצפייה במנותק מהשרת או לצרכיי הפצה.
Oracle BI Answers - מספק למשתמש הקצה יכולת בנייה של דוחות Ad-hoc אמיתיים, בסביבת web טהורה.  המשתמש עובד מול הגדרות עסקיות של מודל הנתונים בלי צורך להיחשף לסיבוכיות או הטרוגניות של מבנה הנתונים הפיסי. המשתמש יכול ליצור בקלות גרפים, דוחות, שעונים, טבלאות ציר, מדדים... כולם אינטרקטיביים וניתנים לתחקור. את התוצאות ניתן לשמור, להפיץ לאחרים, לשנות, להתאים ולשלב ב-Oracle BI Dashboard.
Oracle BI Delivers - הוא פתרון מידע פעיל של מעקב והתרעות שיכול להגיע למשתמש באמצעות ממשקים מגוונים כגון דוא"ל (Email), Dashboard או מכשירים ניידים. הוא מכיל יכולות יצירת התרעות מלאה, מבוססות web וכן ממשק הפצה. ניתן ליצור קישורים בין התרעות כך שנוצר למעשה תהליך רב שלבי, רב משתתפים ומרובה אפליקציות של תהליך זרימת מידע. מעבר לכך, ניתן להגדיר באופן דינמי את מקבלי ההתרעות להתאים למקבל את התוכן - המשתמש הנכון, מקבל את המידע הנכון, בזמן הנכון.
Oracle BI Publishing - מעניק למפתחים שליטה מושלמת בפורמט, תוכן ופלט הדוח. מה שמאפשר ליצור ולהפיץ דוחות מושלמים ("pixel-perfect") ללא תלות בסיבוכיות הגרפית של הדרישות.
Oracle BI Disconnected Analytics - מאפשר יכולות אנליטיות מלאות לאותם משתמשים אשר זקוקים ל-Dashboard וניתוחים מזדמנים גם כשהם מנותקים משרת החברה. הוא מספק את אותן יכולות של ממשק אינטואיטיבי ללא תלות בשאלה האם המשתמש מחובר או מנותק מהשרת.

פתרון ה-BI EE של אורקל הוא פתרון מלא ורחב לא רק בהיבט הטכני. כדי להבטיח החזר השקעה (ROI) מהיר, יש צורך גם ביישום ניסיון עסקי. על כן אורקל מספקת גם תהליכי גזירה וטעינה מוכנים (וברי התאמה) בתחומי עניין שונים, מבוססי מודלים מוכרים, מתוך מערכות CRM/ERP (Oracle ERP, SAP, Peoplesoft, Siebel). המגיעים עם Dashboards ודוחות רבים, כתובים מראש. כל שנותר הוא להתאים את התהליכים למקורות המידע בארגון. כך לדוגמא בתחום של Service & Contact Center קיימת מערכת מוכנה של מחסן נתונים ובו 18 סכמות כוכב מוכנות לטעינה ממגוון מקורות נתונים (אורקל או לא-אורקל) וספריה מוכנה של 150 דוחות, התרעות  ו-Dashboards.

 

 

 

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning