Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מאת:תמיר בר-נצר
לפני שהגעתי למפגש שנערך ביום שישי באירפורט סיטי, לא הייתה לי דעה חיובית במיוחד על האיש. מכל הכתבות והסיפורים שהתפרסמו עליו עולה התמונה של אדם נהנתן,שחצן, שדורך בקלילות על מתחריו ומאד לא רצוי להרגיזו שאתה עובד מתחתיו.

אחרי המפגש קיבלתי רושם אחר לחלוטין. יתכן שהדברים שחשבתי נכונים, אך בכל זאת קיבלתי ממנו רושם שונה ממה שתיארתי. ניצב לפני במפגש, אדם מרשים מאד, המדבר ומסביר את רעיונותיו בצורה בהירה ופשוטה. אדם המלא חוש הומור , ופיקח. אדם מרתק שללא ספק כל אחד ואחד מאיתנו יכולים ללמוד רבות ממנו. לבטח הציניקנים יאמרו, "נו ,מה אתה מצפה מאחד מעשירי תבל שבנה את האימפריה שלו בכוחות עצמו"

את הכינוס פתח חגי גולן, העורך של גלובס ובו ציין שהצלחת ההי טק הישראלי הבאה לידי ביטוי בביקורו של לארי אליסון ממלאת את לב הישראלים בגאווה בדומה לזכייה במדליה אולימפית על ידי אחד מספורטאינו.

לאחר מכן עלה לבמה משה חורב, מנכ"ל אורקל ישראל והפליג בשבחו של לארי אליסון וכן לא שכח להודות לו על תרומתו לשוק ההיי טק הישראלי.
שוב עלה לבמה חגי גולן, עורך גלובס וגם הוא הפליג בשבחו של לארי אליסון תוך שמציין כי חוש היזמות של לארי אליסון כבר הפך לאגדה.

לקול מחיאות הכפיים של הקהל, נכנס לארי אליסון לאולם מוקף בסוללה של שומרי ראש ובני משפחה ומיד עלה על הבמה והחל לדבר. הוא אמר שהאמביציה של חברת אורקל היא להיות חברת התוכנה הגדולה בעולם וכששאלו אותו, מה יקרה אחרי שיצליחו להשיג מטרה זאת, ענה בחיוך שיזכה בגביע האמריקאי.

לאחר מכן פנה לדבר על נושא חשוב מבחינתו והוא נושא החדשנות. הגדרתו לנושא היא "שגיאה בחוכמה קונבנציונאלית" ומיד החל לספר על תחילת דרכה של אורקל. ההתחלה של אורקל הייתה מבוססת על חדשנות ולא על כסף והכוונה בחדשנות לא רק לחדשנות טכנולוגית אלא גם לחדשות עסקית. כאנקדוטה סיפר את סיפור השתלטות אורקל על חברת Peoplesoft וציין שבזמנו זה נראה רעיון מטורף שלעולם לא יצליח.

לפיו, אחד מהסממנים הבולטים לחדשנות היא שאתה מואשם בשחצנות. לפעמים גם מאשימים אותך שאתה משוגע, אך במקרה זה ישנן שתי אפשרויות: או שאתה חדשני או שאתה משוגע באמת....

בין לבין התרחשה סצנה משעשעת שבו נשמע "בום" חזק שמקורו במערכת ההגברה באולם. לקול צחוק הקהל אמר שייתכן וביל גייטס מסתתר היכן שהוא באולם.

הנושא הבא עליו דיבר הוא נושא שהוא מכנה אפליקציות דור המידע (Information age applications). כדי להמחיש את כוונתו הוא נתן את הדוגמא של גוגל וגם את השימוש בכרטיסי אשראי המאפשר בכל מקום בעולם לשמור מידע על מחזיק הכרטיס וכן לאפשר לו לבצע רכישות.

מיד עבר לדבר על אפליקציות דור המידע חשובות שעדיין לא נבנו או נבנו בצורה חלקית. האפליקציה הראשונה היא מערכת גלובלית שתשמור נתונים רפואיים של כל אדם. לדעתו, מערכת זאת יכולה לעזור בלמנוע מתן תרופות נוגדות, לביצוע מחקרים על יעילות של תרופות, ולשמור מידע שעלול להיאבד. לגבי השאלה מה לגבי פרטיות, ציין שמערכת כזאת תהיה מאובטחת יותר מאשר כל אופן אחר של שמירת מידע ובהקשר זה ציין שהפעם האחרונה שבה נפרץ DB של אורקל הייתה לפני כ15 שנה.   

 זהירות,ביל גייטס מאחורייך

  זהירות, ביל גיטס מאחורייך

                                                          

  כדוגמא לאפליקציות דור מידע אחרת הוא נתן את המערכות למניעת טרור." הרי אין זה הגיוני שטרוריסט מפקיסטן מתקשר על טרוריסט מאירן דרך האינטרנט בתעבורה שעוברת דרך ארה"ב ואנו לא עושים דבר בעניין?"
בסוף הכינוס ענה על שאלות מהקהל שחלק גדול מהם נסבו סביב המערכת למידע רפואי עליה סיפר מקודם. גם עבדכם הנאמן הרים את ידו לשאלה, אך כנראה שהביקוש לשאלות היה גדול מההיצע התשובות.
לארי אליסון, יצא מהאולם בדיוק כפי שנכנס-יחד עם פמליה שלא תבייש ראש מדינה ארופאית.

לא הצלחתי להשיג הזמנה לכנס המצומצם שנערך ביום שבת בבית השגריר האמריקאי. אך בכל זאת, אני רוצה להודות לאילן שפיגלמן מאורקל על עזרתו. כמו שאני רוצה לחשוב שאם הייתי פונה אליו מלכתחילה (במקום להשתמש בדרכים אחרות) היו נותנים לי לסקר גם מפגש זה.

 

בהמשך היום תפורסם  הידיעה הרשמית של המפגש שהוציאה אורקל ישראל.

 

                         תמיר בר-נצר
 

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

חדש בפורומים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning