bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

זיהוי אנומליות עוזר לך לשפר את תרשימי הקווים שלך על ידי איתור אוטומטי של חריגות בנתוני סדרות הזמן שלך.

הוא גם מספק הסברים לאנומליות שיעזרו בניתוח הגורם מהשורש. עם כמה לחיצות בלבד, תוכלו למצוא תובנות בקלות מבלי שתצטרכו לפרוס ולקבץ את הנתונים.

מאחר וFeature זה בהרצה, יש להפעיל אותו באמצעות :

Options and settings-->options-->preview feature ויש לבדוק שAnomaly detection מסומן.

אפשר להפעיל את הFeature באמצעות בחירת הגרף ובחירת Find Anomalies בanalytics pane.

לדוגמה, בואו נסתכל על תרשים זה המציג הכנסות לאורך זמן. הוספת זיהוי חריגות מעשירה את התרשים באופן אוטומטי בחריגות ובטווח הערכים הצפוי. כאשר ערך חורג מגבול צפוי זה, הוא מסומן כחריגה.

 

חוויה זו ניתנת להתאמה אישית. ניתן לעצב את הצורה, הגודל והצבע של האנומליה, וגם את הצבע, הסגנון והשקיפות של הטווח הצפוי. ניתן גם להגדיר את הפרמטר של האלגוריתם. אם תגביר את הרגישות, האלגוריתם רגיש יותר לשינויים בנתונים שלך. במקרה כזה, אפילו סטייה קלה מסומנת כחריגה. אם אתה מקטין את הרגישות, האלגוריתם הוא סלקטיבי יותר במה שהוא רואה בחריגה.

מלבד גילוי חריגות, אתה יכול גם להסביר באופן אוטומטי את החריגות. כאשר אתה בוחר את החריגה, Power BI מריץ ניתוח על פני שדות במודל הנתונים שלך כדי להבין הסברים אפשריים. זה נותן לך הסבר בשפה טבעית על האנומליה, וגורמים הקשורים לאנומליה זו, ממוינים לפי חוזק ההסבר שלה. בדוגמה שלהלן, ניתן לראות שב- 30 באוגוסט ההכנסות היו 5187 $, שהם מעל לטווח הצפוי של 2447 $ ל 3423 $. ניתן לפתוח את הכרטיסים בחלונית זו כדי לראות פרטים נוספים על ההסבר.

ניתן גם לשלוט בשדות המשמשים לניתוח. לדוגמא, על ידי גרירת מוכר ועיר לשדה הסבר, Power BI מגביל את הניתוח רק לשדות אלה. במקרה זה, נראה שהאנומליה ב -31 באוגוסט קשורה למוכר מסוים ובערים מסוימות. הויזואליזציה בכרטיס מציגה את עליית ההכנסות של מוכר זה ב -31 באוגוסט. ניתן להשתמש באפשרות "הוסף לדוח" כדי להוסיף ויזואליזציה זו לדף.

 

צרכני הדו"ח יכולים לצפות בחריגות והסברים לאחר שהיוצר מפרסם את הדו"ח לשירות. צפייה בחריגות והסברים בחוויית צריכת הדוחות ב- Power BI Mobile (iOS, Android ו- Windows) תתמך בקרוב.

 

המקור: מיקרוסופט. לידיעה המלאה, הקישו כאן.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning