bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מיקרוסופט השיקה היום דור חדש של פתרונות עסקיים, במהלך שנחשב לגדול ביותר בתולדות החברה בשוק הארגוני. התוכנות החדשות כוללות מערכות תשתית ויישומים: מערכת ההפעלה החדשה לשרתים Windows Server 2008, בסיס הנתונים SQL Server 2008 וכלי הפיתוח Visual Studio 2008. ארגונים שיאמצו את המערכות החדשות ייהנו משורה של שיפורים טכנולוגיים וכלכליים: המשכיות עסקית והקטנת סיכונים, שליטה בהוצאות ומנוף לחדשנות ולשיפור תפוקות העובדים.

 האירוע המרכזי מתקיים בלוס אנג'לס בנוכחות מנכ"ל החברה סטיב באלמר, במקביל לכ-225 אירועי השקה ברחבי העולם.

המערכות החדשות פותחו על רקע האתגרים הגדולים שניצבים כיום בפני מנהלי מערכות המידע והמפתחים. בראשם, העלות הגבוהה של ניהול מערכות קיימות, המצמצמת את ההשקעות בטכנולוגיות  בעלות פוטנציאל להפוך את הארגון לתחרותי יותר. לדברי חברת המחקר The Bathwick Group, כ-80% מתקציב מערכות המידע מושקעים כיום במאמץ להריץ מערכות קיימות באופן אופטימאלי. יתירה מכך, IDC מעריכה שעל כל דולר המושקע על יד חברות בתשתית IT חדשה, הן משקיעות 8 דולרים בתחזוקה של מערכות ישנות. 

דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל:  "הדור החדש של התוכנות תוכננו לספק ייעול עסקי משמעותי לארגונים. דוגמה בולטת היא טכנולוגיית הווירטואליזציה של Windows Server 2008 שתאפשר קונסולידציה של שרתים וחיסכון גדול ברכישות חומרה. כיום, פחות מ-10% מהשרתים בעולם הם ווירטואליים ולמעשה אנו ניצבים בפני שוק כמעט חדש לחלוטין ובעל פוטנציאל גדול. שרת ה-web של Windows Server 2008 ירחיב את יכולותינו גם בתחום הפיתוח והניהול של יישומי רשת, מהתחומים החמים כיום במגזר העסקי בארץ ובעולם".         

המערכות החדשות מספקות מענה לאתגרים הכלכליים ומציעות תפישה המכונה Dynamic IT, דהיינו יכולת התאמה מהירה של הארגון לשינויים בסביבה העסקית ושיפורים בשורה של מדדים כלכליים הכרוכים במערכות מידע ארגוניות. מחקר של חברת הייעוץ Capgemini בקרב מאמצים ראשונים של Windows Server 2008 במגזרי הפינאנסים, קמעונאות והיי-טק, גילה את הערך הכלכלי גלום ביכולות הניהול, האמינות והאבטחה של השרת. סך כל עלויות מערכות המידע קטנו ב- 124,000 דולר בממוצע לארגון לשנה וזאת כתוצאה מחסכון של 5 שעות עבודה לכל שרת, הקטנה של 91% בהיקף ההשבתות והקטנה של כ-60% בזמן הנדרש להטמעת המערכת.

תעשייה של 120 מיליארד דולר

בשלבי הביטא של המוצרים השתתפו כ-3 מיליון לקוחות בתוכניות הטמעה מוקדמת והעבירו משובים אודות המוצרים עוד בשלבי הפיתוח המוקדמים.  בנוסף, מיקרוסופט הכשירה כ-1,000 שותפים עסקיים שלה ברחבי העולם במוצרים החדשים, בדגש על הטמעה ופיתוח בסביבות המוצר החדשות.  מאות בתי תוכנה פיתחו אפליקציות עסקיות המותאמות למוצרים החדשים, לרבות אפליקציות למגזרי הקמעונאות, מסחר, הנדסה, ועוד.

כ-80 שותפים עסקיים של מיקרוסופט וכ-40 לקוחות מובילים משתתפים באירועי השקה עולמיים של מיקרוסופט היום ומביעים את תמיכתם במוצרים החדשים, וביניהם: AMD, CA, Cisco, Citrix, Dell, Fujitsu, Hitachi, HP, Intel, Quest, SAP ו-Unisys.

מאות יצרני חומרה ותוכנה, חברות אינטגרציה וספקי שירותים ברחבי העולם כבר מציעים מוצרים ושירותים התומכים בפלטפורמה החדשה. מחקר של IDC על Windows Vista ו-Windows Server 2008 מצא כי כל דולר הכנסה למיקרוסופט מהמוצרים הללו יניב בממוצע הכנסה של 18 דולר לשותפים העסקיים הללו. סך כל התעשייה (אקו-סיסטם) סביב  Windows Vista ו- Windows Server  2008 צפויה להגיע למחזור של כ-120 מיליארד דולר בשנת 2008.  

מיקרוסופט ישראל תחשוף את הפלטפורמה החדשה בפני 3,000 מנהלי מחשוב ומפתחים בכנס טק-אד הקרוב באילת (6-8 באפריל).

 

המוצרים החדשים

 

Windows Server 2008

שרת מערכת ההפעלה המתקדם ביותר עד היום מבית מיקרוסופט שתוכנן להריץ את הדור בא של רשתות, יישומים ושירותי רשת. 

 

תשתית לעסק - השרת החדש ישמש כבסיס לכל צורכי עיבוד הנתונים והיישומים של העסק ובה בעת הוא קל להטענה ולניהול. מודול הניהול Server Manager מציע קונסולת ניהול אחת שמפשטת ומייעלת את הטענת השרת, קביעת התצורה והניהול השוטף. יכולות ניהול נוספות מוצעות באמצעות Windows PowerShell, Windows Deployment Services ועוד. 

 

אחד החידושים במערכת ההפעלה לשרתים החדשה הוא האפשרות להתקין את השרת בתצורת Server Core המאפשרת התקנה של השרת לתפקיד (Role) ספציפי וללא כל ממשק משתמש.  ככל שמספרם של התפקידים בשרת קטן יותר, כן קטנים משאבי השירות הנדרשים, שטח הדיסק המנוצל והיעדים למתקפות חיצוניות.   

 

ווירטואליזציה - השרת החדש מצויד בטכנולוגית ווירטואליזציה חדישה Windows Server Hyper-V שמאפשרת קונסולידציה של מספר שרתים הרצים כשרתים ווירטואליים שונים בשרת פיזי אחד. בנוסף, ניתן להריץ במקביל מערכות הפעלה שונות - לינוקס,Windows  ואחרים - בשרת אחד.

 

השרת החדש מאפשר בנוסף ווירטואלזיציה של יישומים באמצעות טכנולוגיות גישה ליישומים בצורה מרכזית: Terminal Services Gateway ו-Terminal Services RemoteApp, המאפשרים גישה מאובטחת מרחוק  ליישומים, ללא צורך ב-VPN.    

 

Web - ב-Windows Server 2008 שרת האינטרנט IIS 7.0 המאפשר פיתוח ואירוח של יישומי ושירותי רשת. בשילוב עם .NET Framework 3.0 מוצעת פלטפורמה מקיפה לפיתוח יישומים שמקשרים בין משתמשים לנתונים ומאפשרים שיתוף מידע, המחשה חזותית וביצוע פעולות.   

 

אבטחה - השרת החדש צויד במנגנוני אבטחה מתקדמים וביניהם: NAP - Network Access Protection - מוודא כי מחשבים המנסים להיכנס לרשת עומדים במדיניות האבטחה של הארגון. ה-Active Directory צויד במנגנון Identity and Access וכן שולבו הטכנולוגיות: RODC - Read Only Domain Controller וטכנולוגיית ההצפנה BitLocker.   

     

ביצועים - HPC - החידושים ומרכיבי החיסכון של Windows Server 2008 הורחבו ל-Windows HPC Server 2008 לעיבודים עתירי ביצועים (High Performance Computing) על בסיס טכנולוגיית 64 ביט של השרת.     

 

 

SQL Server 2008

שרת בסיסי הנתונים החדש של מיקרוסופט יעמיק את חדירתה לשוק הארגונים הגדולים. הוא מאפשר לארגונים להריץ את היישומים הקריטיים ביותר שלהם, תוך הקטנת עלויות הפיתוח והניהול של תשתית הנתונים ואספקת תובנות ומידע לכל המשתמשים. כל זאת ברמת אמינות ואבטחה גבוהים וכושר הרחבה (Scalability) גבוה.

 

השרת החדש מציע פונקציונאליות רחבה וביצועים גבוהים בתחום ה-BI (מוביל את התחום על פי ריבוע הקסם של גרטנר לשנת 2008) ועיבוד תנועות בזמן אמת (OLTP). במבחני TPC-E היה SQL Server 2008 בסיס הנתונים הראשון והיחיד שנכנס עם 3 מערכות לרשימת התוצאות יחד עם השותפים דל, יבמ ויוניסיס.

 

על פי IDC, מיקרוסופט נהנית מקצב הצמיחה המהיר ביותר בשוק בסיסי הנתונים והבינה העסקית (BI)

 

 

Visual Studio 2008

סביבת הפיתוח Visual Studio  היא סביבת תכנון, פיתוח ובדיקות מתקדמת המאפשרת לארגונים ליצור ולספק במהירות פתרונות תוכנה מלאים ומקיפים.

 

גרסת כלי הפיתוח החדשה מאפשרת פיתוח יישומים מהיר עם תכונות שפה, עיצוב, עריכה ונתונים משופרות המהוות פריצת דרך בפרודוקטיביות.

 

Visual Studio 2008 מספק דרך משופרת לשיתוף פעולה במעגל הפיתוח כולו עם כלי עבודה מתקדמים למפתחים, מעצבים, בודקים וארכיטקטים. כלי ניהול תצורה אלו מאפשרים לחברי צוות הפיתוח לפעול יחד באמצעות כלי שיתוף ותהליכים משולבים המקצרים ומייעלים משמעותית את זמני ואיכות תוצרי הפיתוח.

חווית המשתמש עולה אף היא מדרגה עם כלים חדישים המאיצים את יכולות בניית חווית המשתמש (User Experience). Visual Studio 2008 תומכת בבניית יישומים חדשניים ומתקדמים ביותר, מקושרים ומאובטחים המבוססים על הכלים החדשים ביותר - Windows Vista, Office System 2007, SQL Server 2007, Windows Mobile ו - Windows Server 2008,

 

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning