bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

פתרון ניהול הסיכונים של חברת SAS (SAS Risk Intelligence) , ספקית פתרונות ה-BI המובילה בעולם, זכה בתואר "מוצר השנה" לשנת 2007. הדירוג נעשה על-ידי המגזין Risk Magazine . זכיה זו הינה השלישית במספר בחודשיים האחרונים, לאחר שבדצמבר 2006 דורגה SAS על ידי חברת המחקר גרטנר כמובילה ראשית בריבוע הקסם בתחום הפתרונות לבאזל II, ועל על-ידי חברת המחקר Chartis בדוח ה-Risk Tech 100 השנתי, כחברה המובילה בתחום הפתרונות לניהול סיכונים.

הבחירה ב-SAS התאפשרה לאחר בחינת יכולותיו הגבוהות של המוצר למענה לתקנות באזל II ולרגולציות נוספות בתחום.

"זכיה זו מוכיחה שוב את מובילותה ונוכחותה של הטכנולוגיה של SAS בשוק ניהול הסיכונים", אמר איתן צווייג, מנהל תחום ניהול סיכונים בחברת SAS ישראל. "לעומת המצב בעולם, בו ניתנת עדיפות גבוהה לטיפול בניהול סיכונים, בישראל עדיין קיים עיכוב בפרסום ההנחיות. עם זאת, הבנקים בארץ נמצאים בשלב זה או אחר של ההיערכות ליישום התקנות, אך מדובר בתהליך מורכב הדורש עבודה רבה ובהשקעה צפויה של עשרות מיליוני דולרים".

הפתרון שפיתחה חברת SAS הינו רחב ומקיף והוא עונה על כל הפרמטרים כפי שהגדירה הועדה - החל מחישוב הפרמטרים PD LGD EAD, דרך חישובי הקצאת הון כלכלי והקצאת הון רגולטורי ועד לדיווחי באזל II. לראיה, 140 גופים פיננסיים מובילים הטמיעו את מערכות SAS במהלך יישום תקנות באזל II, ומחזור המכירות של פתרונות SAS לסקטור הפיננסי הכפיל את עצמו והסתכם הסתכם בכ-672 מיליון דולר.

 

 

בין לקוחות החברה ניתן למנות שורה ארוכה של בנקים בספרד, גרמניה, איסלנד, דנמרק, אנגליה, ארה"ב וצ'כיה וביניהם: Bankdata בדנמרק, Barclays ו- Northern Rock באנגליה, BB&T בארה"ב, Caisse Nationale des Caisses d'Epargne הצרפתי, Commerzbank ו- HypoVereinsbank בגרמניה, Grupo Santander בספרד,  ועוד.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning