bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 
פלסטרו מערכות השקיה בע"מ היא מהחברות המובילות בעולם בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרי השקיה מתקדמים.  החברה מתמקדת במתן פתרונות השקיה בטפטוף והמטרה. פלסטרו נוסדה בשנת 1966 בקיבוץ גבת. ממפעל קטן לייצור צנרת ומוצרי השקיה פשוטים התפתחה לחברה בין-לאומית מצליחה.

כיום פלסטרו היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בת"א שבעליה הם קיבוץ גבת, מר ג'ון גנדל מאוסטרליה והציבור. בנוסף לחקלאות פועלת פלסטרו בתחום תעשיית המכרות. פלסטרו פיתחה טפטפת בספיקה נמוכה המותאמת לביצוע תהליך טפטוף של תמיסות למיצוי מתכות (נחושת, זהב, ועוד) מהעופרה במכרות. לפלסטרו פריסה עולמית הכוללת חמש יבשות. פעילות החברה מתבצעת באמצעות 13 חברות בנות ומפעלים יצרניים וכ-100 סוכנים ומשווקים ברחבי העולם.  מחזור המכירות של החברה הגיע ללמעלה מ- 81 מיליון דולר בשנת 2005.

 

יישום מערכת ה- Business Intelligence של חברת קוגנוס מאפשר למנהלים בכל הרמות בחברת פלסטרו לבצע את עבודתם בצורה יעילה, תוך קבלת מידע זמין ועדכני לקבלת ההחלטות הנכונות. קוגנוס הפכה לחלק בלתי נפרד מן התהליכים העסקיים בארגון. המנהלים בארגון משתמשים בקוביות המידע ובדוחות על מנת לבצע תהליכים ולקבל החלטות.

 

אתגרים:

שלושה גורמים עיקריים גרמו להחלטת חברת פלסטרו מערכות השקיה ליישם מערכת BI בארגון", מסביר זיו מלכין, מנכ"ל פלטסרו. "ראשית, כחברה בינלאומית הפועלת בצורה מבוזרת ברחבי העולם, חשוב מאוד להנהלה לשלוט בכל הנתונים ולצפות במידע בזמן אמת אודות כלל החברה והפעילויות השונות. שנית, על בסיס הנתונים המצטברים במערכת ה- BI  חשוב לחברה ומנהליה לקבל החלטות נכונות על בסיס מידע אחיד ומדוייק. שלישית, לחברה כמו פלסטרו חשוב לקבל מידע און-ליין מכל חלקי הארגון על מנת שישמשו מנהלי מחלקות ומשתמשים במחלקות השונות".

 

"קונצרן פלסטרו הבינלאומי רכש בשנת 2003 מערכת ERP מסוג Movex, המותאמת לעבודה בחברות יצרניות, מספר ח'טיב מוחמד, מנמ"ר פלסטרו מערכות השקיה. "במהלך השנים האחרונות נמצא הארגון בתהליך של הטמעת המערכת בכל החברות הבנות בארץ ובחו"ל. כיום מחוברים למערכת המרכזית כ-15 אתרים, בארץ ובעולם".

 

מוחמד מוסיף: "מורכבות יישום מערכת ה- BI, השואבת נתונים ממערכת ה- Movex נובעת מהיותה של החברה רב לאומית, העושה שימוש במערכת מידע רב לאומית, רב מטבעית ורב לשונית. כפועל יוצא מכך נדרשה לנו עבודה עם מערכת BI שתדע להיענות לסוגיות דוגמת: תמיכה בשפות, אפשרות עבודה מאתרים מרוחקים, תמיכה במשתמשים אשר עובדים באתרים מרוחקים ובשעות עבודה שונות, מערכת הרשאות מסועפת ועוד. יישום פרוייקט BI בחמש שפות, במדינות ויבשות שונות עם תרבות ארגונית שונה לכאורה, מחייב תמיכה רבה ויצירתיות בפתרון המאפשר לעבוד בכל המדינות בשפה ארגונית אחת, כללים אחידים, מקור מידע אחד וזמינות אחידה".

 

הפתרון:

על מנת לעמוד בדרישות הללו בחרה חברת פלסטרו את מערכת ה- BI של חברת קוגנוס ,מערכת ה- BI פועלת בכ- 20 אתרים שונים בארץ ובעולם בסדרי גודל שונים.

 

מערכת ה- BI משרתת כיום את כל המדינות בחמש שפות: עברית אנגלית ספרדית צרפתית ופורטגזית.

מערכת ה- BI של קוגנוס עובדת ישירות עם בסיס הנתונים של מערכת ה- ERP ללא תיווך של מחסן נתונים. כתוצאה מכך מתקיימת אינטגרציה ועדכניות מלאה של המידע. מקור הנתונים האחיד מאפשר לעבוד באופן אופטימלי בשפות השונות.

 

"שני המודולים בהם נעשה שימוש בפלסטרו הם: קוביות ודוחות", מסביר ח'טיב מוחמד ומוסיף: "קוביות המידע הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהתהליך העסקי כך שמנהלים בדרגים השונים משתמשים בקוביות המידע על מנת לקבל החלטות על המשך תהליכים בארגון. לדוגמא, משווק בשטח מסוגל לבחון רווחיות הצעת מחיר לפי קטגוריות שונות ולתמרן בהנחות ללקוחות שהוא יכול לתת. כמו כן, מנהלי החטיבות יכולים לבחון את הביצועים של החטיבה על פי כל מדינה, על פי מוצרים וכדומה. בהתאם למידע המתקבל הם יכולים לקבל החלטות על נושאים כמו: תקציבים, קידום פעילות, השקעות, פעילות בשוק, פיתוח עסקי וכדומה".

 

"על מנת לרתום את המנהלים להשתמש במערכת עברו משתמשי הקצה הדרכות והכשרות כך שיוכלו לעבוד ברמת עצמאות מקסימלית. הדרכות והכשרות נערכות באופן רציף במקביל למהלך חיבור החברות בעולם למערכת. אנו דוגלים בזמינות המידע והנתונים לכל המנהלים בארץ ובעולם בכל רגע נתון. היותה של המערכת אינטרנטית ופשוטה לשימוש, אך עם זאת מאובטחת, הפכה אותה לפופולארית בארגון. דחיפה אישית של מנכ"ל החברה יחד עם מחלקת ה- IT סייעה להפוך את הכלי לנחלת הכלל".

 

מוחמד מציין לטובה את התמיכה הטכנית האיכותית של ליבי, אשר ליוותה את פלסטרו ביישום לאורך הדרך.

 

יתרונות:

"מערכת קוגנוס הפכה לכלי עבודה ראשון במעלה בארגון, המשתלב בתהליכים השונים בארגון ובחלק מן המקרים מהווה כלי לקביעה האם יש Go או No Go למהלך מסויים", מסביר זיו מלכין. "היצירתיות ביישום הביאה לשימוש נרחב במערכת בכל שכבות הניהול בארץ ובעולם בחמש שפות שונות ובשבעה מטבעות שונים. אחת הסיבות שתרמו למהירות היישום ולפשטות היתה הכנסת מערכת קוגנוס לארגון יחד עם מערכת ה- ERP, כך שעלויות הפיתוח קטנו והמשתמשים יכלו לצפות במידע ולקבל החלטות כבר מן הרגע הראשון בו החלו לעבוד עם מערכת ה- ERP. באמצעות המערכת ניתן כיום לאתר בקלות פתרונות יצירתיים וליישם רעיונות חדשים, לאחר שנבדקו באמצעות הקוביות והדוחות של קוגנוס".

 

 "אין ספק שהמערכת משפרת את יכולת הניהול וקבלת ההחלטות בחברה", מסכם מוחמד. היישום המוצלח בפלסטרו הפך את החברה להיות מוקד ביקורים של חברות המעוניינות בפתרונות דומים".

 

כוונות לעתיד:

 

לדברי מוחמד, פלסטרו תמשיך ותשקיע בכלי BI, המעניקים לה ערכים מוספים מוכחים. "החברה מתכננת לעבור למערכת Cognos BI 8 החדשה, אשר בנויה ככלי BI מלא והיא בעלת תכונות מתקדמות בנושא השפות. כמו כן, בוחנת החברה רכישת מודולים נוספים כמו ה- Dashboard (לוח מחוונים) וכלי התכנון Cognos Planning".

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning