bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

חברת SAS, ספקית פתרונות ה-BI המובילה בעולם, השיקה היום, במסגרת הכנס הבינלאומי המתקיים באורלנדו, ארה"ב, את ה- SAS Visual BI. מדובר בפתרון המאפשר לראשונה להציג נתונים באופן אינטראקטיבי במקום באמצעות תרשימים סטטיים או גיליונות אלקטרוניים. בכך סיפקה החברה את 'בעיטת הפתיחה' לדור הויזואליזציה ב-BI, המשנה את הדרך בה ארגונים יכולים להפוך נתונים למידע ולתובנה, תוך שימוש בכלי ה- Visual Software ככלי תחרותי.

הפתרון החדש, המיועד למשתמש העסקי, מאפשר ליצור סרטי מידע אינטראקטיביים על-ידי תפעול של סביבה גראפית קלה לשימוש. בדרך זו ארגונים יכולים לאסוף יותר מידע ונתונים, לחקור דפוסים ולגלות עובדות חבויות באמצעות שאילתות ויזואליות. כמו כן, הכלי מאפשר למשתמש לגלות מספר בלתי מוגבל של רשומות וירטואליות ושל עמודות, לנסח שאילתות ולבצע מניפולציה של תוצאות, והכל בתוך פורמט ויזואלי. sas_visual

מדובר בפתרון שמספק הרבה מעבר לפתרונות ויזואליזציה אחרים, מאחר ומגוון היכולות שפותחו, משתלב באופן מלא בפלטפורמת התובנה העסקית של SAS. פתרון ה- Visual BI כולל סביבה ויזואלית אינטראקטיבית, ספריה מקיפה של גרפיקות ומצגות ואפשרות להתאמה אישית של הגרפיקה. 

הפתרון, המבוסס על הטכנולוגיה האנליטית של SAS, מספק לארגון פלטפורמה תחרותית המבדלת אותו ומאפשרת לו להגיע לקבלת החלטות נבונה ומהירה יותר.

סטפן פיו, מומחה לתחום הויזואליזציה והמייסד של Perceptual Edge: "ויזואליזציה של המידע הינה גישה רבת-עוצמה לתובנה עסקית. כאשר משתמשים בתוכנה ביעילות היא מעשירה את התובנה העסקית המסורתית והופכת אותה ל"ממלכה של הבנה" - לא אמצעי אחד מני כמה, אלא לעיתים קרובות האמצעי היעיל היחיד שקיים".

הפתרון החדש משלב תובנה עסקית מוכחת וטכנולוגיות ויזואליזציה, כולל ויזואליזציה סטטיסטית ותוכנת JMP. המרכז הרפואי Duke, לדוגמא, משתמש בתוכנת ה- JMP בשירותי הרפואה הניתנים לילדים. התוכנה מאפשרת למרכז לחשוף נתונים כגון סתירות בחשבוניות ובתשלומים.  בנוסף, בית החולים משתמש בתוכנה זו גם לשם שיפור תוכנית הבטחון הרפואי שלו. 

"העובדה שמציגים נפחים כל-כך גדולים ומורכבות של נתונים באופן ויזואלי, מאפשרת לגלות את הגורמים המשפיעים על תהליכים שאינם יעילים בארגון", אומר דיויד ט. טאנאקה, רופא ופרופסור לרפואת ילדים במרכז הרפואי של אוניברסיטת Duke. "לפני שהשתמשנו בתוכנה הויזואלית, היכולת שלנו לבדוק את בסיס הנתונים הרפואי של החולה היתה מוגבלת לכדי טבלאות מסוכמות של נתונים. כעת אנו רואים את כל סוגי המידע הקיימים באמצעות הפורמט הויזואלי בגרפים מגוונים הקשורים כולם יחד על גבי מסך אחד. אנו יכולים לדלות את המידע הנחוץ לנו מבין כל הנתונים ולבדוק האם קיים קשר בין כל הנתונים שהצפנו. זה מאפשר לנו לבצע חקירה וירטואלית לאיתור הסיבה האמיתית לבעיותינו".   

בנוסף, הצפיה בנתונים המוצגים באופן גראפי ואינטראקטיבי, מאפשרת לקליניקות השונות בבית החולים להשוות בין הגישות השונות בהן משתמשים אלו המספקים טיפול אינדיבידואלי לסוגים זהים של בעיות רפואיות. "בדרך זו אנו יכולים לדעת מהו הטיפול הרפואי המוביל לתוצאה הטובה ביותר עבור החולה, ובכך לשחרר את החולים הביתה מוקדם יותר עם הטיפול הרפואי הטוב ביותר".

 

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning