bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

חברת SAS, ספקית ה-BI המובילה בעולם, היא היחידה מבין שלוש החברות המובילות בתחום הזה שהרחיבה בשנה האחרונה את נתח השוק שלה - כך עולה מהדו"ח האחרון של חברת IDC.

מהמחקר שפרסמה IDC עולה כי הכנסות SAS ב-2006 ממכירת כלי BI צמחו והסתכמו ב-679 מיליון דולר - גידול של 16.6% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2005, וכי הגידול הזה היה גבוה מסך הגידול שרשם שוק ה-BI במהלך 2006, וששיעורו עמד על 11.25% והסתכם ב-6.25 מיליארד דולר.

למרות מגמת הקונסולידציה והגידול במספר המתחרים שמספקים תוכנות BI, הרי ש-SAS היא היחידה שהרחיבה את נתח השוק שלה בתחום של כלי ה-BI מ-10.4% ב-2005 ל-10.9% ב-2006.

סגן נשיא IDC, דן וסט, ציין כי מאמציה של SAS לשווק בצורה אגרסיבית יותר את כלי התחקור והדיווח שלה בהחלט השתלמו. לדבריו, יצירת הסינרגיה בין קו המוצרים איפשרה ל-SAS לספק פורטפוליו רחב של פתרונות ניתוח עסקיים.

זו השנה העשירית ברציפות שבה מדרגת חברת IDC את SAS כספקית מובילה של כלי ניתוח מתקדמים - נתון שמשתלב היטב עם העובדה שהחברה רשמה בקטגוריה הזאת זינוק של 12% במכירת המוצרים לסך כולל של 381.7 מיליון דולר ב-2006.  מתוך הדו"ח של IDC עולה כי כלי הניתוח המתקדמים של  SAS הם 30.7%  מהשוק - יותר מפי שניים מהמתחרה שבאה אחריה.

ג'ים דייוויס, סגן נשיא ואחראי על תחום השיווק ב-SAS, ציין כי שוק ה-BI העולמי מתרחב ומתכווץ בעת ובעונה אחת. "בעוד שיצרניות תוכנה מתחומים שונים החלו באחרונה לפעול בשוק ה-BI, הרי שספקי ה-BI הקיימים הקדימו אותם ועברו תהליך של מיזוגים - תהליך שלפי כל הסימנים אינו עומד להיעצר בזמן הקרוב. הגידול של SAS מוכיח כי ארגונים דורשים מספק ה-BI שלהם להיות שותף אמין ויציב שיודע להתמקד בצרכים של הלקוח במקום בצרכים של וול סטריט", ציין דייוויס.

 

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning