bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 
ביום שלישי, 26.6.07 התקיים בגן אורנים, כנס סטטוס השנתי בנושא בינה עסקית.
כנס Business Intelligence | בינה עסקית 2007 - מצגות וקישורים
RFIgo בשיתוף עם SBC כנסים מרכזים לטובת משתתפי כנס BI 2007 מצגות הכנס, אנשי הקשר, מידע וקישורים רלוונטיים נוספים.
RFIgo - מרכז המידע לענף המיחשוב, מעמיד לרשותכם מידע מקצועי אודות כל ספקי המיחשוב, תוכנות המדף, שרותים ופתרונות IT. לאיתור מידע השתמשו בתיבת חיפוש, או עיברו לדף הבית לקבלת מכלול שירותי האתר

 

דברי פתיחה: ד"ר עמוס ברנס אוניברסיטת דרבי - מנחה הכנס

 

"...מומחים רבים מגדירים את השנה כשנת ה-BI... לפי גרטנר, בינה עסקית הפכה לתחום אסטרטגי המזוהה כחיוני לחדשנות עסקית, בסקר בקרב 1400 מנהלי מערכות מידע תחום BI נמצא בעדיפות זו שנה שנייה ברציפות... היקף פלטפורמות הבינה העסקית הגיעה ל-1.5 מיליארד דולר באירופה והמזה"ת עם קצב גידול של 10%..."

"... מצד אחד מקבלי ההחלטות רוצים לקבל החלטות על בסיס כמה שיותר אינפורמציה רלוונטית, אך היות ויש היצף של מידע אנו נזקקים ל-BI... וכיוון שבסופו של דבר מערכות ה-BI אינן פשוטות אנו נזקקים גם לאנשי BI במימוש... אחד האתגרים הוא האינטגרציה של מגוון רחב של נתונים המגיע ממערכות טכנולוגיות שונות ולדעתי האתגר לשנים הקרובות הוא בבניית מתודולוגיה לשילוב ושימוש במידע מובנה ולא מובנה..."

"... פיטר דרוקר, אבי תורת הניהול אמר שבעתיד יהיו שני סוגי ארגונים, ארגון מבוסס אינפורמציה וכזה שלא... כיום כמעט ואין ארגון שאינו מבוסס אינפורמציה... היום, הייתי מבחין בין ארגון מבוסס בינה עסקית וכזה שלא... הנוסחא להצלחה בתחום היא עמידה במבחן של אינשטיין - הדברים צריכים להיות פשוטים ככל האפשר אבל לא פשוטים מכך... חברה מבוססת ידע היא חברה שהייתה מסוגלת להתרומם מכובד הנתונים ומצאה את האיזון בין הפשטות וצרכי קבלת ההחלטות..."

"... פרויקט BI חייב להיות פרויקט אסטרטגי המתחיל מתוך האסטרטגיה של החברה, אחרת יהפוך לכלי נוסף לקבלת החלטות או לניהול העבודה, מערכת BI טובה חייבת להיות חלק מהמערכת האסטרטגית של הארגון... מערכת BI היא מערכת מורכבת הדורשת הבנה של הארגון, אינטנסיביות של למידה ועבודה מתמדת של המעורבים בנושא..."

פרטי קשר:
ד"ר עמוס ברנס
אוניברסיטת דרבי
054-4279186
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 


לקטגורית "בינה עיסקית " באתר RFIgo

 

ראובן קובנט, מנכ"ל D&B Israel
מצגת: מידע פנים זה לא הכל - שימוש במידע חיצוני על הלקוחות כחלק אינטגראלי מהמידע הארגוני

 

"...D&B עוסקת באיסוף מידע חיצוני על כל החברות וכל העסקים במדינת ישראל... מדובר על סביבה מאוד דינאמית בה הנתונים העסקיים משתנים כל יום - מידע משפטי, בנקאי, בורסאי, לקוחות, עובדים ועוד, עם 15 מליון דיווחים בשנה על עסקאות המתבצעות בין ספק ללקוח... המערכת שלנו מפיצה באופן מיידי ידיעות לגופים עסקיים כמו למשל על לקוח שלא עמד בתנאי תשלום לספק..."

"... אם בעבר שילוב המידע החיצוני במערכות הפנימיות היה מוגבל, הרי שהיום מתאפשר שילוב כמעט מוחלט של כל המידע ובקלות רבה... אם בעבר גמישות המערכת הייתה קטנה, הרי שהיום ניתן להתאים את המערכת לסוגים שונים של משתמשים עם צרכים שונים, ולסוגים שונים של חברות... על תוכנת ה-BI לאפשר את שילוב המידע ועל בסיס כך לתת ניתוח ופילוח חכם של בסיס הלקוחות הקיים..."

"... השילוב בין מידע פנים ארגוני ומידע חיצוני מטייב את הנתונים, מאפשר הצלבת נתונים, אימות נתונים, תיקנון, האחדה, מניעת כפילויות, מילוי חסרים והעשרה במידע לא קיים כמו הכנסות, ענף, רמת סיכון, מעמד משפטי, מספר מועסקים ועוד... כך נדע מיהם הלקוחות שלנו..."

"... ניתוח BI משולב של מידע פנימי וחיצוני מאפשר אבחון לקוחות לפי מאפיינים חיצוניים לארגון... ניתן לבנות את פרופילי הלקוח אליהם אנו רוצים לפנות על פי תחום פעילות, ענף, מחזור, איזור גיאוגרפי וכד'... מכאן ניתן לקבל לפי מודל Look alike את החברות הפוטנציאליות במשק על פי אותו הפרופיל - בדיקה מול מאגר הלקוחות הפנימיים ומיקוד בלקוחות חדשים אליהם כדאי לפנות... במקרה שלנו הסנדלר לא הולך יחף, ב D&B הכפלנו את מחזור המכירות תוך שלש שנים בכך שמיקדנו את כח המכירות שלנו בקהל היעד עם הפוטנציאל הכי גדול..."

"... המידע מאפשר להתכונן לפגישה עם לקוח, זיהוי מקבלי ההחלטות אצל הלקוח, מי הספקים המתחרים, היקפי פעילות וכו'... ולקבל עדכונים שוטפים אודות לקוחות..."

D&B דן אנד ברדסטריט
D&B דן אנד ברדסטריט ישראל, הינה החברה הותיקה, הגדולה והמובילה בישראל לאספקת מידע עסקי על חברות ועסקים.
לדן אנד ברדסטריט ישראל מידע מפורט על למעלה מ-350,000 חברות ועסקים בארץ ועל הקשרים בינהם והיא מעסיקה כ- 150 עובדים במגוון שרותי מידע הכוללים מידע עסקי, מידע שיווקי, מידע פרסומי, שירותי עיבוד, טיוב וניתוח נתונים ומגוון שרותי יעוץ עסקי ושיווקי.

פרטי קשר:
מינה סליגמן
מנהלת מוצרים ,D&B Israel
03-7330347

ראובן קובנט
מנכ"ל D&B Israel
03-7330330

 

 

רוצה לקבל דיווחים בתחום בינה עסקית ?
הכנס/י דוא"ל

 

רוצה לקבל דיווחים בתחום בינה עסקית ?
הכנס/י דוא"ל

 

שרון הר עוז, מנהלת תחום פתרונות אנליטיים, מיה מחשבים
מצגת:גם חכמה וגם יפה - חשיבות מרכיב הויזואליזציה בהעברת מסרי BI

 

"... אם כל השנים אנחנו, ספקי ה-IT, מספקים ללקוח כל כך הרבה נתונים וכל כך הרבה כלים, אז איך זה שבתחילת השנה יצא דוח שאומר שרוב המנהלים לא יודעים איזה מידע יש להם בארגון?... "

"... קיימות שתי גישות ליישום BI בארגון - יחידה מרכזית להפקת דוחות מול יכולת יצירת דוחות עצמאית... רוב הלקוחות איפשהו באמצע... ליחידה מרכזית להפקת דוחות חסרונות רבים שהבולט בהם הוא העיסוק המתמיד של אנשי מערכות המידע בהפקת דוחות במקום לעשות דברים אחרים... גם לדיווח עצמאי חסרונות הכוללים גרסאות רבות של הנתונים, ריבוי דוחות כאשר לא יודעים אצל מי נמצא הדוח העדכני ביותר, סביבה כזו מתאפיינת גם במשתמשים שונים בארגון העושים שימוש בכלים שונים..."

"... SAS אינה רואה ב-BI סט של דוחות אלא הרבה מעבר לכך, ולכן זה נקרא אצלנו Beyond BI - יש למלא קודם כל סט של דרישות כדי לתת סביבת BI:... נדרשת התממשקות לכל פתרון אחר שקיים בארגון... כל עובד שצריך פתרון יקבל את הפתרון המתאים לו בממשק המתאים לו, אבל מתוך פלטפורמה אחת - גירסא אחת לכל הנתונים... נדרש פתרון מקצה לקצה הכולל יכולות אנליטיקה - חיזוי, יכולות לאימות הנתונים, טיובם ואכסון חכם שלהם... "

"... Server BI של SAS עונה על כל הדרישות האלה... הוא כולל פורטל ארגוני, Dashboard עם מדדי ביצוע-KPIs, אפשרויות דיווח אינטרנטיות, דיווח דרך כלי אופיס, ניתוח מונחה-Guided Analysis ורכיב חדש - ה-Business Virtualization לויזואליזציה של הנתונים ותחקורם בצורה ויזואלית... זהו כלי אינטראקטיבי לחלוטין, ניתן לבצע שינויים בלחיצת כפתור, להציג מספר ממדים במרחב ולקבל תובנה מיידית מתמונה והנפשה של שינוי לאורך זמן - תובנה שבכל צורת הצגה מקובלת אחרת היה לוקח לצופה זמן רב יותר להגיע אליה... ואכן הכלי מאוד אפקטיבי כיוון שקל לשכנע אנשים בעזרת כלים ויזואליים, ומניסיוננו, קלות ההפעלה מגרה את המנהל לבדוק את הנתונים בעצמו..."

אתר מיה מחשבים

פרטי קשר:
שרון הר עוז
מנהלת תחום פתרונות אנליטיים, מיה מחשבים
09-9712625
054-7766311

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מיקי אורלובסקי
מנהל לקוחות, מיה מחשבים
09-9712642
054-7766565

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

גילה קובה, קבוצת הלפרין יועצים (HMS)
מצגת:Oracle and Hyperion - The new extended Oracle BI: A system for EPM(הרצאה מטעם אורקל)

 

"... אורקל תסיים בימים הקרובים את הרכישה של חברת היפריון, מה שהופך את HMS, נציגת היפריון בארץ, לשותפה של אורקל... הרכישה מצביעה על אסטרטגיה שקיימת בשוק כבר כמה שנים - Enterprise Performance Management - EPM..."

"... Hyperion System 9 - בארגונים אנו מוצאים הרבה מערכות ויישומים, האנליסטים צופים מגמה שתמשך לאורך מספר שנים של התכנסות למערכת BPM-BI אינטגרטיבית כוללת שתחליף את כל המערכות בארגון... מעין ERP למנהלים, הכל במערכת אחת - מערכת לקביעת יעדי הארגון, בניית המודלים העסקיים, תכנון ותמחור, ניטור, ניתוח והפקת דוחות..."

"... Hyperion Planning - תכנון וניהול תקציב וביצוע בקרה תקציבית ... ניתן לבנות את התקציב מלמעלה למטה או מלמטה למעלה... המערכת מתבססת על מנוע OLAP, ניתן לתקצב באופן רב מימדי - תקופות, מבנה ארגוני, סעיפים, פרויקטים, לקוחות, מוצרים, אזורים גיאוגרפיים וכד' על בסיס פרמטרים רבים למדידה הקיימים במערכת כמו כמות, מחיר וערכי סף... ניתן לנהל מספר רב של תרחישים, לבנות תחזיות וסימולציות, תוך ניהול גרסאות ויכולות השוואה... ניתן לעבוד בסביבת דפדפן או אקסל, ב-online או offline... והכל במערכת מרכזית עם בסיס נתונים מרכזי המאפשרת אמת אחת לכולם..."

"... HFM - Hyperion Finance Management - מערכת לאיחוד דוחות כספיים... המערכת מפשטת את תהליך האיסוף, האיחוד והדיווח של התוצאות הכספיות ומשפרת את איכות הנתונים... קליטת נתונים אוטומטית ממספר מקורות, איחוד נתונים בתהליך עבודה מובנה ואפשרויות דיווח וניתוח נתונים כולל השוואות ומגמות..."

"... HPS - Hyperion Performance Scorecard - מערכת העוזרת לארגון לנהל את האסטרטגיה שלו... ניתן לארגן את האסטרטגיה ליעדים, לבנות תוכנית פעולה ומעקב אחרי היעדים, המדדים, המטרות והתוצאות... המערכת מבוססת על Balanced Scorecard שבודקת את קשרי הסיבה-תוצאה של כל מדד ובודקת את הפערים בין האסטרטגיה לבין מה שהושג עד היום..."

קבוצת הלפרין יועצים
קבוצת הלפרין יועצים (HMS) הינה חברה מובילה בתחומה, המתמחה במתן שירותי ייעוץ, פיתוח, אינטגרציה ויישום של פתרונות מחשוב רחבי היקף בתחום מערכות המידע.

אתר קבוצת הלפרין יועצים
מידע נוסף ב RFIgo
אודות קבוצת הלפרין יועצים (HMS)
אודות אורקל
מוצר Hyperion BI+ Web Analysis
מוצר Hyperion BI+ Interactive Repor

 

פרטי קשר:
רון ירמיהו
מנהל שיווק, הלפרין יועצים
03-5223738
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

פרטי קשר:
גילה קובה
מנהלת תחום Hyperion, HMS
03-5223738
050-7364028

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 


להורדת תקצירי ההרצאות

 

ינון נדב, אחראי תחום תשתיות יישומים, מיקרוסופט ישראל
מצגת:לא על ה- BI לבדו - עתיד ה- BI כשגרה ארגונית

 

"... מיקרוסופט רוצה להביא את ה-BI לשגרה הארגונית, להביא את ה-BI לסביבה בה המשתמש נמצא - אמינה וזמינה בכל זמן ולכל אחד..."

"...בלב הפתרון נמצא SQL Server 2005 הכולל כלי הסבות ממגוון פלטפורמות ל-SQL Server, כלי ETL, כלי Analysis Services & OLAP ושרותי Reporting... מעל שכבת תשתית זו נמצאים ה-Excel Server ו-Performance Server ומעל כל זה פורטל Sharepoint הנותן ממשק אחיד למידע המגיע ממגוון כלים... "

"... מעבר ל-BI העסקי יש את ה-BI הניהולי - Performance Point לבניית תהליכי עבודה, החל בתכנון התקציב בסביבת אקסל, המשך במדידתו ב-Scorecard..."

"... מיקרוסופט רכשה מספר חברות כדי להעשיר את ההיצע של מערכת ה-BI... Proclarity שהפך להיות חלק מההיצע של Performance Point... חברת Structure בתחום ה-Master Data Management... Dundas עם רכיבים גראפיים עשירים שישולבו במערכת הדוחות... כל המוצרים באלה משולבים ממש בתוך מוצרי מיקרוסופט ולא נשארים כמוצרים בפני עצמם... כך פועלת מיקרוסופט לבניית BI לשימוש ההמונים, כאשר כל משתמש פועל עם מה שבמילא נמצא אצלו תוך חיסכון בתקורות הטמעה, בסביבה המוכרת וברמת אמינות גבוהה..."

מיקרוסופט ישראל
מיקרוסופט ממשיכה להוביל את שוק ה- BI הארגוני. תפיסת ה-BI של מיקרוסופט בעשור האחרון – BI להמונים, הופכת היום לנחלת הכלל, כל ספקי התוכנה מכוונים לפתרון שלם בעוד שרק מיקרוסופט מממשת אותו הלכה למעשה.
עתיד ה- BI במיקרוסופט ממשיך ללכת לשני כיוונים, מצד אחד הטמעה חזקה יותר בכלי העבודה היומיומיים של משתמש הקצה ומצד שני חיזוק תשתית מסד הנתונים והתשתית האנליטית.
כמו כן, רכישות אחרונות של מיקרוסופט בתחום ה- BI מוטמעות בתוך המוצרים ואינן ממשיכות להתקיים בנפרד כהיצע חיצוני לפתרון.

אתר מיקרוסופט ישראל
מידע נוסף ב RFIgo
אודות מיקרוסופט ישראל

 

פרטי קשר:
ינון נדב
אחראי תחום תשתיות יישומים, מיקרוסופט ישראל
052-4618317
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

עידו ביגר, יועץ BI בבינת מערכות תוכנה, קבוצת רד בינת
מצגת:המרדף לשלמות

 

"... ה-BI משתמש כיום לניתוח שיווק ומכירות ולגיבוש מהלכים כלכליים... ה-BI הפך להיות מרכז הארגון והופך להיות תפעולי... השוק השתנה, הצרכים השתנו ואנחנו בבינת התאמנו את עצמנו לדרישות החדשות... זיהינו שתי נקודות כואבות, האחת בתחום השרות והתמיכה והשנייה בתחום התחזוקה... "

"...לכולם יש מיישמים טובים הקשורים לשותפים גדולים בעולם, המכירים את מגוון הכלים שיש בשוק וימליצו על הכלי הטוב ביותר ללקוח... אולם מה קורה לאחר הטמעת הפרויקט, איך מתבצעת העברת הידע, מה קורה אם היועץ המכיר את המערכת שלכם הכי טוב עוזב... BI היא מערכת תפעולית ותהליך של העברת ידע כאשר היועץ עוזב יכול ליצור תקופה בעייתית... ומה מבחינת שליטה ובקרה, הלקוח יכול לאבד שליטה על המערכת... הפתרון טמון באמנת תמיכה-SLA שתכלול התייחסות לנושאי זמינות לבעיות כמו זמינות במענה טלפוני, אפשרות להתחברות מרחוק ומשך ההמתנה להגעת יועץ. האמנה תכלול גם התייחסות לתמיכה שוטפת ותגדיר מערך של עובדים נוספים המכירים את הפרויקט לאורך זמן כך שביום שבו יועץ הקרוב ללקוח עוזב ניתן במיידי להביא יועץ אחר המכיר את הפרויקט בתהליך החלפה פשוט יחסית... האמנה תגדיר גם את נושא ההדרכות התקופתיות, מציאת דרכי ייעול במעבדה חיצונית והדרכות טכניות לאנשי הסיסטם..."

"...הנקודה הכואבת השנייה קשורה להגעה של מוצרים או גרסאות חדשות... כאן הפתרון הוא בהקמת מעבדת BI אצל המיישם... זו חוות שרתים היושבת אצל החברה המיישמת ומאפשר קליטה של מוצרים חדשים, העברת קורסים, פיתוח באופן סטרילי וביצוע בדיקות... שימוש נוסף למעבדה הוא בשכפול סביבת הלקוח המאפשר פיתוח מקומי יעודי ובדיקות על העתק של סביבת הלקוח והחזרת התוצר המעודכן והבדוק ללקוח... אני מאמין שתוך שנתיים-שלש לכל המיישמים תהיה מעבדת BI..."

בינת מערכות תוכנה
התמחות בתחומי: הקמת, עיתוב ובניית אתרי אינטרנט, CRM ו-BI.
BI - ניהול פרוייקטים בארגונים במשק הישראלי.

אתר בינת מערכות תוכנה
מידע נוסף ב RFIgo
אודות בינת מערכות תוכנה

 

פרטי קשר:
אסף בר
סמנכ"ל שיווק, בינת מערכות תוכנה
050-6664035
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עידו ביגר
יועץ BI, בינת מערכות תוכנה
03-7668940
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

עופר אבנרי, מנכ"ל HighView
מצגת:גם ב BI הגאונות היא בפשטות

 

"... ההטמעות המוצלחות שאנו חווים בשטח הן כיוון שמשתמשים יכולים לעבוד באופן אינטואיטיבי ושהמערכות מיושרות עם הקו העסקי... פשטות היא חוויה אינטואיטיבית של המשתמש, כאשר ניתן כמעט ללא הדרכה שהמשתמש יפיק תועלת מהמערכת... האתגר הוא היכולת להגדיר וליצור חוויה חדשה... הקשיים הם דווקא בכלי ה-BI... יש הרבה כלים כאלה בארגונים ואוסף הממשקים הרב והאינפלציה בכמות הדוחות יוצרים אתגר אמיתי למנהלים שרוצים לשאול שאלה פשוטה... כדי ליצור את החוויה האינטואיטיבית ההכרחית לשימושיות צריך להבין את המשתמשים ולתת להם פתרון ולאו דווקא לנתב אותם לפתרונות קיימים..."

"... בפתרונות שלנו אנו מאמינים שחשוב לתת פתרון אינטואיטיבי גם אם זה כולל פיתוח שכבה מעל כלי ה-BI... להלן מספר דוגמאות... במערכת למפכ"ל המשטרה ומפקדים, האתגר היה לגרום לאנשים עסוקים כל כך להשתמש במערכת... עשינו שימוש בכלי תצוגה, שילבנו מפה ממערכת ה-GIS והצגנו מדדים... היות והלקוח לא אוהב כפתורים, בנינו שכבה מעל המערכת בה כפתורי ההפעלה מופיעים כלינקים... השתמשנו בתצוגה של מבנה ארגוני המקובל במשטרה במקום תצוגת המערכת.... התאמנו את הממשק למשתמש ולאופן המחשבה שלו וזה גרם למפקדים במשטרה להשתמש במערכת... דוגמא אחרת היא בתחום הפצת המידע - במשטרה ובשופרסל המנהלים רוצים את המידע בפאוארפוינט... פיתחנו מערכת המאפשרת לבחור מספר דפים ב-Dashboard או בפורטל ואחת לכמה ימים נוצר ספר על בסיס אותם דפים - אמנם חזרנו למידע לא אינטראקטיבי אבל משתמשים בזה ואוהבים את זה... דוגמא נוספת היא בתחום החיפוש - המערכות כיום הן מאוד גנריות וקשה להגדיר בהן חיפוש יעודי... הלקוחות שלנו ביקשו לחפש דברים ספציפיים כמו למשל 'עבירות' במשטרה או חיפוש מידע תפעולי כמו מק"טים בשופרסל..."

"... הדילמה המוכרת של רכש כלי קיים העונה על מירב הדרישות מול פיתוח פתרון יעודי רלוונטית כמובן גם למערכות BI... במקרה של לקוחות גדולים היודעים היטב מה הם רוצים, כמו למשל השופרסל, פיתוח מערכת BI ייעודית התברר כפתרון הנכון... האתגר אצלם היה בשילוב מידע ממערכות שונות - מערכת Data Warehouse, מערכות תפעוליות ומערכות BI בממשק משתמש אחד אשר אפשר להם לבצע את הפעולות הכי נפוצות אצלם, כמו למשל השוואות בין תקופות, בלחיצת כפתור... התוצאה הייתה מערכת העונה בדיוק לדרישות המשתמש, לתהליכי העבודה שלו, בזמני תגובה מהירים ביותר של פחות משניה לכל שאילתא ולכן היא התקבלה מיידית על ידי המשתמשים..."

אתר highview

פרטי קשר:
עופר אבנרי
מנכ"ל משותף, HighView
03-6472169
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

מאיר גבעון מנכ"ל GIV-Solutions
מצגת:ניהול, תכנון, שרות ורגולציה לקהיליית הספנות והנמלים - מבט מראש התורן

 

"... חוק רשות הספנות והנמלים משנת 2004 קבע מצב חדש עם הארגון וההקמה של הגופים בתחום הפועלים תחת הפיקוח של רשות הספנות והנמלים... החוק מגדיר את אחריות הרשות לריכוז נתונים ומידע, ייזום מחקרים בתחום תוך מתן שרות יעיל מקצועי ואמין... הרשות רשאית לדרוש ולקבל כל ידיעה או מסמך שבגדר אחריותה או תפקידיה..."

"... הוגדרו יעדים של תכנית המחשוב, בהם ה-BI ו-DWH הם נדבכים חשובים... במסגרת הפתרון עומדות במרכז מערכות DWH ו-BI היונקות את המידע מהמערכות התפעוליות של הרשות עצמה, כאשר בחלק מהנושאים הניהול הוא אחוד בין הרשות לשאר הגופים ובחלק יש רכיבים ייחודיים לכל גוף... לנמלים עצמם, לחברות הספנות, התאגידים והמעגנות יש גם את המערכות שלהם ויש חשיבות לאומית לדעת בכל רגע נתון מה קורה בכל הארגונים האלה... הנתונים הנקלטים ברשות הם מגוונים החל במידע תפעולי על ניהול מכולות, דרך אחזקת המתקנים של התאגידים הימיים ועד למידע המגיע ממשרדי הממשלה על גבית אשרות וקנסות... בניהול מרכזי של מידע רב, מגוון, המגיע ממספר גופים כאשר בחלק מהמקרים חשוב לשמור על מידור של המידע אנו נדרשים לנוהלי אבטחת מידע קשיחים ומוגדרים היטב..."

"... המידע נגיש למשתמשים פנימיים במשרד התחבורה ורספ"ן ולמשתמשים חיצוניים דרך האינטרנט... במערכת עוברות כ-5 מליון טרנסאקציות בתהליכי סחר ים עם קצב גידול של 17% לשנה... וכאשר 98% מהיקף המטענים של סחר חוץ המקומי עוברים דרך הים הרי שזה פרויקט אסטרטגי ברספ"ן ובמשרד התחבורה..."

"... אנו נדרשים למגוון של דוחות... למשל בתחום מדדי שירות ותפעול לתחום הנמלים - מטען לשעת שהייה אוניה לפי מספר קריטריונים,זמן המתנת אניות, אחוז ביקורות לאניות צי זר, זמן ממוצע לרישוי כלי שייט ועוד.."

"... קצת על השיקולים שהנחו אותנו בניהול מכרז ה-BI... איסוף מידע מהרבה ישויות עסקיות ומשפטיות עצמאיות כאשר יש לסכם מול כל ישות כזו על העברת המידע... התמודדות עם גופים רבים מהם ניתן לקבל מידע: חברות ממשלתיות, ועדי עובדים וחברות פרטיות... מערכות תפעוליות שמספקות את הנתונים ונמצאות בשליטה של חברות וארגונים חיצוניים... יניקה ממערכות, מערכות הפעלה ובסיסי נתונים רבים - כדי לפשט את הדברים הוגדר פורמט אליו יש לייצא את הנתונים... הצורך הוא גם בניתוח וזיהוי מקרים חריגים בודדים וגם בניתוח ממדים, מגמות וניתוחים סטטיסטיים..."

GIV-Solutions
ייעוץ אסטרטגי, ניהול פרוייקטי BI, פיתוח ויישום BI תפעולי, מתן פתרונות כוללים לניהול ע"י פתרונות מחשוב אינטגרטיביים ובהם פתרונות מבוססי BI וידע.

אתר GIV-Solutions
מידע נוסף ב RFIgo
אודות GIV Solutions Ltd.

 

פרטי קשר:
מאיר גבעון
מנכ"ל, GIV-Solutions
09-7757117
054-4516596

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

רבקה מסר
סמנכ"ל שיווק, GIV-Solutions
09-7757117
054-8150520

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

גל רימון, מנכ"ל גילון ישראל
מצגת:Operational BI-Turning insight into action - The next wave of BI (ללא מצגת)

 

"... אין הרבה משתמשים למערכות ה-BI, זה אחד האתגרים שאנו עומדים בפניו... אני מגדיר BI כהפיכת מידע לנכס מניב... עולם ה-BI היום הוא נכס שלהערכתי אינו מניב מספיק, זהו Hidden asset ומערכות הבינה העסקית התפעוליות - Operational BI הנכנסות כיום יציפו את הערך הזה ... "

"... האתגרים בתחום:... בעולם ה-BI של היום יש תשובות נכונות ומדויקות אבל לא בהכרח נותנות מידע משמעותי למי שצריך, יש לחזק את הקשר בין ההנהלה לשטח... יש חשיבות לפרטים הקטנים, האנליסטים מסתכלים על ממוצעים, בממוצע אזורי הטלוויזיות נמכרות מצוין, אבל מה לגבי דגם מסוים בחנות בקניון שהמתחרה באותו קניון הוציא מבצע המתחרה על הדגם הזה בדיוק... חייבים לעשות קישור בין האסטרטגיה לבין הביצוע, להוריד את האסטרטגיה לרמת הפעולה... מתן האפשרות לקבלת החלטות מהירות המבוססות על מידע - תובנה הגוררת פעולה... הקטנת התלות בידע של העובדים... אופטימיזצית תהליכים תפעוליים בהתאם לאסטרטגיה..."

"... מערכות תפעוליות משתמשות במידע עדכני בזמן אמת, מערכות בינה עסקית מסורתיות עובדות על מידע היסטורי... מערכת בינה עסקית תפעולית משתמשת במידע עדכני בזמן אמת בקונטקסט היסטורי..."

"... מאפייני ה-BI התפעולי:... מתאים לכל דרגי הניהול והביצוע בארגון... מספק דיוק באבחון, התראה ממוקדת על בסיס אירועים אמיתיים שקורים בשטח כך שהתגובה תהיה אמיתית, מדויקת וממוקדת... הגעה לאדם הנכון בארגון בדחיפה-PUSH, הוא מקבל הודעה בזמן אמת, היכולת הזו מעצימה את האדם בארגון... אם המידע לא יהיה בזמן אמת אין לו משמעות... נדרש קשר הדוק למערכות התפעוליות כדי לבצע את הפעולה... מספק מידע פרטני..."

"... סוגי היישומים של BI התפעולי כולליםBI מבוזר, Role Based BI, התראות אוטומטיות וקישור לתהליכי עבודה... רוב הארגונים כבר נמצאים ב-Distributed BI, למשל בקופ"ח נתנו מידע זמין ונכון למנהלי המרפאות, אלו בעצם רופאים שמה שבדרך כלל מעניין אותם זה רפואה, אבל באופן הרלוונטי בו מוצג להם המידע הם משתמשים בו ומפיקים ממנו תועלת... Automatic Alerting - Event Broadcasting - התראות על אירועי ביצועים ואירועי מערכת כמו מערכת למעלה או למטה, הגעת דוח וכד'... היישום הכי מורכב אבל הכי אפקטיבי הוא הקישור ל-Work Flow, למשל קישור לנציג שרות המאפשר להפוך אותו בקלות לאיש מכירות על ידי תסריט שיחה - צרכן טלוויזיה מתקשר לקבל הנחה, המערכת מזהה את פרופיל הלקוח ואומרת לנציג להציע לו חבילת סרטים במקום ההנחה, כך החברה מרוויחה כיוון שהחבילה לא עולה לה והלקוח מרוצה ונשאר איתה גם ללא קבלת ההנחה... באופן זה ניתן להפוך את האינטראקציות היקרות עם הלקוח הפונה לחברה למנוף מכירתי, הלקוח הוא זה שפנה, הוא הרים את הטלפון, הוא קשוב ואם יש הצעה טובה יש סיכוי שייקח אותה... ניתן להגיע ל-20%-30% הצלחה באינטראקציה כזו עם לקוח לעומת פחות מ-3% בקמפיין יזום..."

"... כדי להצליח ביישום חייבים שהנתונים יהיו אמינים, שישולב מידע מפורט עם מידע היסטורי... להצלחה צריך ראש בעננים אבל רגליים בקרקע... ניתן לרתום את מערכות ה-BI לטובת שיפור ואופטימיזצית תהליכים תפעוליים, כך נגביר את האפקטיביות הארגונית... Operational BI זה הטרנד הבא, הוא הופך את תחום הבינה העסקית ל-Mission Critical ולערך גדול יותר לארגונים..."

 

גילון BI
גילון BI מתמחה בכלל מרכיבי עולם ה BI החל מייעוץ ארגוני, פתרונות תוכנה ויישום פרוייקטים בכל התחומים, לגילון נסיון נרחב במגוון רחב של וורטיקלים (ביטוח, בנקאות, הייטק...)

אתר גילון
מידע נוסף ב RFIgo
אודות גילון תובנה עסקית

 

פרטי קשר:
גל רימון
מנכ"ל גילון
03-9157378
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אילן שפיגל
דירקטור, גילון ישראל
054-7455667
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

שמעון עמית
סמנכ"ל פתרונות, גילון ישראל
054-6750340
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

נט-אינטנט

 

QlikView הינה תוכנת BI מהפכנית בעלת ממשק יחודי וטכנולוגיה הרשומה כפטנט עולמי ומוגדרת ע"י IDC, זו השנה השלישית, כצומחת ביותר בתחום ה BI

אתר נט-אינטנט
מידע נוסף ב RFIgo
אודות נט-אינטנט

 

פרטי קשר:
פנינה אילני
מתאמת שיווק ומכירות, נט-אינטנט
03-9702117
054-5622978

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

נועם מלר
מנהל מכירות, נט-אינטנט
03-9702117
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

אינטליסיס
חברת תוכנה ישראלית המפתחת פתרונות תוכנה מקיפים בתחום ה-BI

אתר אינטליסיס

מידע נוסף ב RFIgo
אודות אינטליסיס

 

פרטי קשר:
עידו ברפמן
סמנכ"ל שיווק ומכירות, אינטליסיס
052-8027744
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

דטה קיוב
חברת תוכנה המתמחה הבקמה ותחזוקה של מערכות BI בסביבת Microsoft Sql server, OLAP, Business Objects.

אתר

מידע נוסף ב RFIgo
אודות דטה קיוב

 

פרטי קשר:
דותן נאמן
מנהל מכירות, דטה קיוב
03-9773522
050-6660277

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ראובן טל
מנכ"ל, דטה קיוב
03-9730383
050-6985883

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

ג'ון ברייס
חברה להדרכה טכנולוגיות וקורסי היי-טק, בין היתר קורסי פיתוח וניתוח מערכות בסביבות BI.

אתר ג'ון ברייס

מידע נוסף ב RFIgo
אודות ג'ון ברייס הדרכה

 

פרטי קשר:
עידו כהן ישר
מכירות, ג'ון ברייס
03-7100669

מירי אמקאייס
מנהלת פרסום, ג'ון ברייס
052-4641706

 

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning