bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

תחום ה- EIM או בעברית - ניהול המידע הארגוני, עוסק באחד הנכסים המרכזיים של הארגון - המידע.
המידע, אמינותו, שלמותו, העקביות שלו לאורך כל התהליכים העסקיים בארגון, כל אלו ועוד, קריטיים לתפקוד ולצמיחה העסקית של הארגון. זה קריטי בהתייעלות ובהתרחבות, בצמצום ובפיתוח עסקי, ברכישות ובמיזוגים.

 

מה המגמות שאתה צופה בתחום ה- EIM, בהקשר לשוק הישראלי ?

אנו רואים שתי מגמות מרכזיות. הראשונה - המעבר מהתייחסות לוקאלית/טקטית להתייחסות ארגונית אסטרטגית, בכל הקשור לניהול המידע בארגון.

בתחילה הטמיעו כלי ETL כדי לפתור בעיות מקומיות בארגון כמו טעינות ל"מחסן הנתונים" או פיתוח ממשקים מול מערכות חדשות שהוכנסו לארגון.

בשנים האחרונות מטמיעות חברות מגוון כלי  EIM (ETL, EII...) לכל רוחב הארגון: ממשקים בין מערכות, טעינות למחסן הנתונים, הסבות וממשקים למערכות חדשות. הכלים מקושרים לכלי השו"ב וה- Source Control הארגוניים והמפתחים לרוחב כל הארגון נהנים מסביבת פיתוח אחידה לכל נושא ניהול הנתונים הארגוני.

המגמה השנייה, שהינה רק בתחילת דרכה, היא המעבר מהתייחסות טכנית לנושא ניהול המידע להתייחסות עסקית. חברות מתחילות לעסוק בניהול המידע על המידע והשפה העסקית של הארגון (Meta Data), בטיוב מידע כחלק מתמיכה ברגולציות, בהקמת מאגרים מרכזיים ללקוחות (CDI - Customer Data Interchange) ולמוצרים (PIM- Product Information Management) התומכים בתהליכים עסקיים של גלובליזציה, מיזוג ורכישות ועוד.

 

מהו האני מאמין שלך בתחום ?

ארגונים זקוקים למידע איכותי בזמינות גבוהה כדי להגיב ביעילות לשינויי השוק והמבנה הארגוני המשתנה. מידע איכותי מספק תמונה בהירה ומדויקת אודות הפעילות העסקית, המאפשרת לארגון להתמודד עם הכלים המתאימים בשוק תחרותי.

ככל שארגונים מכניסים יותר ויותר מערכות Best of Breed, כך עולה הצורך בניהול נכון של הנתונים: ניהול השינוע של הנתונים בין המערכות בארגון, ביזור וקליטה של מידע חיצוני, ניהול ה- Meta Data של הנתונים, ניהול איכות הנתונים, טיוב נתונים במסגרת הסבות ומיזוגים, ניהול תמונה אחודה של נתוני התשתית של הארגון (לקוחות, מוצרים,...). כל הארגונים הגדולים בארץ נמצאים בשלב אבולוציוני כזה או אחר ביישום ה- EIM בארגון. ככל שעובר הזמן גוברת ועולה המודעות של הארגונים לחשיבות נושא הנתונים והם משקיעים יותר בפרויקטים בתחום ה- EIM, תוך הבנה בחשיבות המידע האיכותי בארגון.

יש לנו במטריקס היום קרוב ל-100 איש אשר עוסקים רק בנושאים אילו ואני מאמין שהחשיבות של התחום והדרישה למומחים הרלוונטיים תסייע לנו להכפיל ואולי אף לשלש את הקף הפעילות בשנים הקרובות

 

אומרים שמנכ"לים ובכירים בחברות יכולים להיכנס לכלא בגלל (חוסר) איכות הנתונים, האומנם ?

בארגונים ציבוריים המחויבים בסרבנס אוקסלי אכן קיימת אחריות אישית-פלילית של ההנהלה הבכירה לאמינות המידע בארגון. אבל גם בארגונים שבהם אין אחריות פלילית - מנהלי החברה צריכים לדעת שטיפול נחות במידע גורר אחריו תפקוד לקוי של החברה בגלל מגוון גורמים :

עיכוב בכניסה לתחומי פעילות חדשים, אובדן אמינות במערכות הארגון עקב מידע לא אמין; השקעת זמן רב בתחקור הנתונים על מנת להסביר פערים; הוצאות כפולות דוגמת משלוח תכתובות כפולות ללקוחות; אי שביעות רצון של לקוחות; חוסר יעילות ותגובה איטית לשינויים בשוק תחרותי; בעיות ציות לרגולציות שונות ועוד.

 

מה אנשים לא יודעים על EIM וחשוב שיידעו?

שניהול מידע זה לא עניין טכני, זה עניין עסקי. שארגון חייב להכין לעצמו roadmap לטיפול בנושא המידע. אנו מציעים לטובת העניין תהליך שאנו קוראים לו Information Roadmap שמסייע לארגונים בבניית תוכנית רב שנתית הבנויה מתתי פרויקטים שכל אחד מהם מביא ערך עסקי ותפעולי משמעותי לארגון.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning