bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 
היקף המכרז הראשון בסדרת מכרזים עתידית בנושא - כחמישה מיליון שקלים ● ל-DailyMaily נודע, כי ישנה נטייה בצה"ל לבחור מספר ספקיות המציעות פתרונות BI משלימים - ולא בהכרח ספק יחיד ● במכרז צפויות להשתתף קוגנוס, ביזנס אובג'קטס, סאס ופנורמה, וכן הנציגות בארץ של ענקיות התוכנה שלהן פתרונות BI, דוגמת HP, אורקל, מיקרוסופט, EMC, יבמ וסאפ .

לאחר בדיקות היתכנות שארכו חודשים ארוכים, סיים בימים אלה אגף התיקשוב בצבא לבדוק את פתרונות הבינה העסקית הקיימים בשוק, לקראת יציאה לפרויקט ענק בתחום - כך נודע ל-DailyMaily. בשבועות הקרובים יפנו אנשי האגף למנהל הרכש במשרד הביטחון והצבא ייצא למכרז, כדי לממש את תכנית הבינה העסקית הצה"לית. היקפו הכספי של פרויקט הגג הרחב לא הותר לפרסום, אולם הוא מוערך בעשרות מיליוני שקלים. היקף הפרויקט הראשון בסדרה, שייצא לדרך בתקופה הקרובה, נאמד בכחמישה מיליון שקלים.

הכלים שייבחרו יוטמעו ברוב תתי-הפרויקטים של הבינה העסקית הצה"לית, וכן בפרויקט-העל של ה-BI הצה"לי. ל-DailyMaily נודע עוד, כי לא בטוח שאגף התיקשוב יבחר בפתרון של ספק אחד, וישנה אף נטייה לבחור מספר ספקיות בינה עסקית להן פתרונות משלימים.

הבחינה בין הפתרונות השונים, אותה ערכו אנשי אגף התיקשוב בחודשים האחרונים, נועדה לראות כיצד פתרונות אלו יענו על צרכי ה-BI בכלל מצד אחד והצרכים הייחודיים של הצבא מאידך. במערכת הביטחון יש נטייה להעדיף פתרונות של חברות אמריקניות, שכן אז מימוש הפרויקט יוכל להיעשות בכספי הסיוע - "דולר סיוע", ולא בתקציב השקלי. במכרז צפויות להשתתף, ככל הנראה, קוגנוס - המיוצגת בארץ על ידי ליבי טכנולוגיות, ביזנס אובג'קטס - המיוצגת בארץ על ידי מטריקס, סאס ופנורמה, וכן הנציגות בארץ של ענקיות התוכנה שלהן פתרונות BI, דוגמת HP, אורקל, מיקרוסופט, EMC, יבמ וסאפ.

המקור: Dailymaily. לכתבה המלאה, הקישו כאן.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning