bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

Trillium,  המיוצגת בישראל על ידי קבוצת אמן מחשבים, נבחרה על ידי אופאל, חברת בת של  מִנהלת קרנות הפנסיה שבהסדר, לאיחוד וטיוב נתוני מערכת המחשוב ב- 8 קרנות הפנסיה שבהסדר. היקף הפרויקט מוערך בכ- 300,000 ₪.

במסגרת הטיפול במשבר קרנות הפנסיה שהתבצע בשנים 2003-2005 הקימה המדינה מִנהלת אחת לניהול כל קרנות ההסדר. בין הצעדים המרכזיים שבוצעו ע"י המנהלת: ביטול הסכמים חריגים, מימוש אחזקות ונכסי נדל"ן שאינם מתאימים לתיק ההשקעות, שינוי תמהיל ההשקעות בסך 130 מיליארד שקל וסריקת כלל המסמכים ההיסטוריים של הקרנות, כ- 115 מיליון מסמכים.

חברת אופאל טכנולוגיות עתידיות בע"מ הוקמה בתחילת שנת 2005 במטרה להדק את שיתוף הפעולה ולאחד את התפעול השוטף בקרנות כמו גם לייעל ולשפר את איחוד התהליכים המרכזיים בקרנות. במסגרת זו מתבצע פרויקט של הקמת מערכת מיחשוב חדשה שתאחד את התפעול של כל 8 הקרנות שבאחריות המנהלת.

אליעזר מלר, מנהל אגף פיתוח, אופאל: "היעד שעמד מול עינינו הוא הקמת מערכת מחשוב אחידה, אינטגרטיבית וחדשנית שתשמש תחליף למערכות הקיימות ותשרת את המערך התפעולי המאוחד של קרנות הפנסיה שבהסדר. בעזרת הכלים של Trillium הצלחנו לבצע תחקור נתונים שלם ומקיף שבו מיפינו את הנתונים, זיהינו שגיאות, כשלים וקשרים עסקיים בין הנתונים השונים. אחת התוצאות המיידיות שקיבלנו היא בסיס עובדתי לקבלת החלטות עתידיות. אנו רואים בבניית מערכת פנסיונית אחידה את הבסיס לשירות לקוחות זמין, מהימן ושקוף העומד בתחרותיות השוק."

קוסטין מרזאה, מרכז תחום איכות נתונים, אמן מחשבים: "אנו גאים לקחת חלק בפרויקט כה נרחב ומשמעותי. כבר בשלב הראשון ניתן להבחין בצמצום היקפי מידע להסבה בעשרות אחוזים, פתרון בעיות לפני הסבה ומיפוי חוקים עסקיים רלוונטיים וממוקדים. השימוש בכלי Trillium מאפשר זיהוי ואיתור בעיות וסוגיות תפעוליות שעד כה היו חבויות בתוך ים הנתונים. תוצאות דומות אנו רואים ביישום כלי Trillium גם בפרויקטים אחרים מחוץ לאופאל."

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

אירועים קרובים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning