bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מאת: אסף בר, סמנכ"ל ומנהל תחום BI בבינת מערכות תוכנה, מקבוצת רד-בינת

בבואנו ליישם פרויקט, בכל תחום שהוא, אנחנו לוקחים בחשבון שתי נקודות עיקריות בהן יש לדון בכובד ראש : מסגרת תקציב והצלחת הפרויקט. אנו עדים, במקרים לא מעטים, ל"פילים לבנים" - מערכות שפותחו והוטמעו ובסופו של דבר, נדחו על ידי המשתמשים ואינן בשימוש.

בכדי למנוע זאת, או לפחות לצמצם סיכונים מסוג זה, להלן מספר עצות מקצועיות ושימושיות, בבואכם ליישם פרויקט BI :

1 . יש להשלים עם העובדה, כי כמו כל דבר בחיים, כדאי להתחיל בשלב ראשון בתכנון. שלב התכנון הנו הבסיס להצלחת הפרויקט. תכנון נכון שבו נגדיר צרכים, מבנה נתונים, ממדים ומדדים, מבטיח ב-80% את הצלחתו של הפרויקט ומונע שינויים משמעותיים בעתיד.

2. על מנת להימנע מ"פילים לבנים", כאמור, יש לחלק את הפרויקטים ל"נקודות פידבק". בכל נקודה כזו יופצו התוצרים בקרב המשתמשים (הנהלה, אנשי כספים, אסטרטגיה ועוד) לצורך אישור הקיים אשר הושג עד כה ולצורך התקדמות לשלב הבא. בקרה זו תבטיח הירתמות המשתמשים לקבלת הפתרון ולהגברת סיכויי הצלחתו של הפרויקט.

3. יש לבחון בתשומת לב את הכלים אשר עומדים לרשותנו ליישום הפרויקט. במקרו, כל הכלים יאפשרו הצלחה של פרויקט, אולם לכל כלי הייחודיות שלו. על מתכנן הפרוייקט לבחור את הכלי המתאים ביותר לצורך הספציפי ולא לבחור את המובן מאליו, או את הכלי הזמין ביותר.

יתרה מזאת, לא כדאי לחשוש מהשימוש במספר כלי BI  באותו הארגון. במקרים מסוימים, אפילו לא תהייה ברירה אלא לעשות שימוש כזה ביותר מכלי אחד.

4. מאחר ורוב הפרויקטים בתחום הבינה העסקית הנם היום פרויקטי ניהול ביצועים (CPM), או בשמם הנפוץ "פרויקטי מדדים ויעדים", יש לאמץ גישה שונה בהגדרת המדדים. וזאת, על ידי קבלת סיוע מצדו של גוף חיצוני מייעץ, המתמחה במדידה. יישום כלל זה יאפשר את ההגדרה האופטימאלית של מדדים ושל אשכולות.

5. למרות שרוב מערכות התובנה העסקית אינן מערכות On Line , נחיצותן וחשיבותן מעניקה להן כבוד של מערכות תפעוליות לכל דבר ועניין. על כן, הטיפול בהן צריך להיות בהתאם. על המערכות הללו להיות מתוחזקות ככל מערכת תפעולית אחרת. יש להגדיר הסכם SLA                 Services License Agreement)) מסודר וברור  מול המיישם. הסכם זה יבטיח טיפול הולם במערכת, בכל שעות היום, על ידי צוות מקצועי.

 ומכאן, כל שנותר הוא אלא לאחל לכם תבונה עסקית והצלחה, בכל אשר תעשו.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

אירועים קרובים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning