bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 
שני חוקרים אמריקאים פיתחו תוכנה החוזה דירוג קבוצות עם אחוזי דיוק של 93%; כעת התוכנה מוצעת גם לארגונים עסקיים על מנת להבין תהליכים עסקיים עתידיים.

לקראת פתיחת טורניר הכדורסל של ארגון NCAA מגיע גם מעגל הניחושים סביב פינת הקפה לשיאו. טורניר זה נערך כל שנה באביב ומארח 65 קבוצות כדורסל מקולג'ים שונים ברחבי ארה"ב. הטורניר החשוב, שזכה לכינוי "הטירוף של מרץ", מתרחש במהלך שלושה שבועות בחודש מרץ- ומכאן כינויו, והפך עם השנים לאחד מאירועי הספורט המרכזיים בארה"ב.

כעת, שני פרופסורים למנהל עסקים מארה"ב, שהם גם חובבי ספורט מושבעים, הצליחו לגייס את הטכנולוגיה לטובת הנושא ומציעים גם תובנות על הדרך בה הטכנולוגיה יכולה לסייע בפיתרון בעיות עסקיות מרכזיות. ג'יי קולמן, פרופסור לניהול ביצועים באוניברסיטת דרום פלורידה ואלן לינץ', פרופסור לכלכלה באוניברסיטת מרסר בג'ורג'יה יישמו תוכנה אנליטית מבוססת SAS המסייעת בניבוי תוצאות של קבוצות בטורנירים השונים. SAS מיוצגת בלעדית בארץ על ידי חברת מיה מחשבים.

במהלך 14 השנה האחרונות, התכנה של שני החוקרים, שנקראת "Dance Card", גובתה על ידי התוכנה של SAS והציגה אחוזי דיוק מרשימים של 93%. גם השנה יבצעו קולמן ולינץ' את התחזיות במהלך המשחקים, אך את הניתוחים האנליטיים ניתן יהיה לראות עוד קודם לכך און-ליין, באתר המתעדכן באופן קבוע. לטענת החוקרים, המסתמכים על הדיוק בניבוי שלהם, גם הוועדות הבוחרות בטורניר צפויות למדי בהחלטותיהן בנושא בחירת הקבוצות ודירוגן.

ניבוי ניצחונות ומהפכות בעזרת השימוש במודל נוסף של SAS, התוכנה של קולמן ולינץ' יכולה כעת לחזות את המנצחים במשחקי הטורניר. במהלך שלוש השנים האחרונות התוכנה הצליחה לנבא במדויק את המנצח ואף את התהפוכות הלא צפויות שהתרחשו במהלך המשחקים. בשנה שעברה הצליחה התוכנה לנבא בהצלחה כ-84% מהמשחקים.

 יותר מחשבה, פחות מילים: כדורסל כמטאפורה (לעסקים) התוכנה האנליטית דוגמת זו, שהוצעה על ידי SAS, בנוסף על השימוש בה לטובת ספורט, באה לסייע גם לעסקים להצליח. התחזיות מנבאות מה יקרה, בכל המישורים: החל באיזה לקוח יגיב לדוא"ל מהבנק, באיזו קומה ימכרו יותר נעלי מעצבים ועד לבחירת הטיפול התרופתי המתאים לחולה סכרת.

ה"בינה" שספקי תכנה רבים אחרים מספקים היא למעשה דיווח בסיסי על מה שקרה בשנה החולפת, ברבעון האחרון ואף בשבוע שעבר, ורחוקה מאד מהבינה שארגון בסביבה תחרותית זקוק לה. "SAS מצליחה לנתח מידע רב, לבודד ממנו את העיקר, להתעלם מהטפל ובכך להציע ניבוי מדויק יותר של העתיד לבוא, בניגוד לתיאור פשטני בלבד של מה שקרה בעבר", מציין פרופ' קולמן, שהסביר כי התוכנה מייצגת שינוי כללי בבינה עסקית לכיוון יותר חיזויי ופחות תיאורי. "ניתוחים אנליטיים מתקדמים לחיזוי הן כלי מרכזי בבינה העסקית, שמסייעת לארגונים להגיע להחלטה המתבססת על הנתונים" אומר קולמן. "בעזרת החיזוי, כריית המידע, אופטימיזציה ושאר התוכנות המתקדמות של SAS, עסקים יכולים לא רק לדווח על מה שהיה אלא להבין מה עתיד לקרות ולאן עליהם לפנות בהתאם".

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

אירועים קרובים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning