דירוג משתמשים: 3 / 5

Star activeStar activeStar activeStar inactiveStar inactive
 
קבוצת מעריב הטמיעה מערכת קוגנוס (Cognos) של יבמ (IBM) מבוססת כלי TM1 לתכנון ובקרה תקציבית. הפתרון, שהוטמע על ידי ביקוניקס, מאפשר למעריב לעבד כמות אדירה של נתונים בזמן אמת ובכך מסייע למזער את הזמן המוקדש על ידי עובדי החברה לפעולות טכניות ולעדכונים שהתבצעו בעבר ידנית.

כיום, לאחר הטמעת המערכת החדשה, מתבצע עדכון נתוני הביצוע כפעולה אוטומטית קבועה ומתוזמנת, שקופה למשתמש הקצה. בנוסף, המערכת אפשרה העמקת התכנון התקציבי עד לרמת התמחור היומי. מערך ניתוח הנתונים על בסיס מערכות קוגנוס, מאפשר לנתח נתונים בחלוקה למרכזי רווח ומרכזי עלות, כמו גם איחוד דוחות בהתאמה לצרכים הייחודיים של קבוצת מעריב. בהמשך, הורחבה הפעילות גם למדידת ביצועים תפעוליים דוגמת תמחור יצור, ניתוח עלויות חריגות בתחומים דוגמת פחת, שעות עבודה, תיאום מול מערך ההפצה וכן הלאה. בעזרת המערכות של קוגנוס, מזהה מעריב אזורים של חוסר יעילות, בהם מבנה הפעילות אינו הולם את צורכי הייצור.

מערכת קוגנוס של יבמ משרתת כיום קבוצה גדולה של בעלי תפקידים מרכזיים במעריב, מעבדת נתונים בזמן אמת על מנת להמליץ על שינויים בתחומים דוגמת משמרות עבודה, או סדר הדפסה של חלקי העתון. במקביל, יודעת המערכת להתריע על חריגים ולהציג תמונת מצב עדכנית על בסיס מבנה העלויות המשתנות מיום ליום.

רשימת המשתמשים בכלי קוגנוס במעריב כוללת את מנהל הדפוס, אנשי הייצור, חשבת הקבוצה ואת מנכ"ל מעריב עצמו. כל אחד מהם, יכול לקבל, להגדיר ולנתח את הדוחות הדרושים לו - ולבסס אותם על נתונים מעודכנים בזמן אמת.

קבוצת מעריב כוללת את העתון היומי, ומגוון מגזינים דוגמת "את", "רייטינג" ו"נשיונל גיאוגרפיק", אתר האינטרנט NRG, ההוצאה לאור "ספריית מעריב", ו-"מעריב קונגרסים" המארגנת כנסים וימי עיון. הקבוצה מחזיקה בבית דפוס המספק גם שירותי הדפסה לגורמים חיצוניים ובהן עתונים ומקומונים.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

חדש בפורומים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning