bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 
"באימפריות העתיקות, קיסרי יוון ורומי היו הולכים אל האורקל לפני שביצעו החלטות עסקיות, כגון: איזו ארץ לכבוש ומתי והאם לרצוח את האחים או ההורים. הקיסר שאל - והאורקל ענה. כיום כבר לא נדרש להעלות רוחות באוב כדי לקבל יכולות לצפות את העתיד. ניתן לעשות זאת בעזרת כלי מיחשוב מבוססים ניתוח עסקי", כך אמר כריסטופר פפנפוס, מנהל מרכז החדשנות של יבמ-קוגנוס (IBM-Cognos) באירופה.

 פפנפוס היה דובר המפתח בכנס שערך הסניף הישראלי של הענק הכחול, 2010 IBM Performance Event. הכנס, בהפקת אנשים ומחשבים, התקיים היום (ב') במלון הילטון בתל אביב, בהשתתפות מאות מלקוחות החברה. מנחה המליאה המרכזית של האירוע היה יואב יפה, מנהל תחום ביזנס אנליטיקס ביבמ ישראל. במהלך האירוע הושקה גרסה 10 של קוגנוס, כלי ה-BI שהחברה רכשה לפני שלוש שנים.

לדברי פפנפוס, "העולם משתנה, הטכנולוגיות משתנות, ובמקביל - משתנה גם האופן שבו ארגונים מקדמים ומרחיבים את עסקיהם. מה שלא השתנה הוא הצורך ליצור בידול ויתרון תחרותי". הוא אמר, כי "אנחנו מצויים כיום על סיפה של מדרגה נוספת במהפכה הטכנולוגית. כמו שהדואר האלקטרוני שינה את האופן שבו אנשים עבדו תוך שנים ספורות, כך הרשתות החברתיות החלו לשנות את צורת העבודה כיום. חלה עליה ניכרת ברצון לקישוריות ולחיבוריות, בשל העובדה שהשיתופיות עומדת כיום במרכז". פפנפוס הסביר, כי השיתופיות גורמת לכך ש-"אנחנו רוצים לקבל יותר מידע מעמיתים, ובמקביל - לעדכן את הכפופים והמנהלים שלנו בתובנות שמתקבלות מניתוח תוצרי ה-BI במדדים השונים".

בעבר, אמר, "ארגונים אספו נתונים, ועשו זאת ממש בצורה טובה. ניתוח הנתונים היה המפתח העיקרי בעבודת ה-BI בשנים עברו. הבעיה הייתה שניתוח הנתונים והפיכתם למידע לא הניבו את התועלות העסקיות הנדרשות: העסק לא היה זריז וגמיש יותר, שרשרת הייצור לא הייתה יעילה יותר וזמן ההגעה לשוק לא קוצר".

 הוא הוסיף, כי המאפיין את עולם ה-BI כיום הוא ש-"בניגוד לעבר, אז היינו מנתחים את נתוני העבר ועל בסיסם היינו יכולים לשנות את ההווה. כיום ניתן לנתח נתונים בזמן אמת, נתונים המגיעים מהשטח, ועל בסיסם לשנות את העתיד ולכל הפחות לצפות אותו בצורה יותר מדויקת ולהיערך לקראתו. זאת, לצד הצורך בשיפור ביצועים ובמיטובם".

"הר האפר הוולקני באיסלנד הוא סימפטום לכך שעלינו להיות מוכנים תמיד לקראת מצבים בלתי צפויים", הסביר פפנפוס. "כמובן שהדבר לא תמיד אפשרי, אבל ניתוח ממוקד אך כוללני של מירב הנתונים יכול לספק לנו את היכולת ליצור תרחישים של מעין 'הר אפר' בארגון. בדרך זו נוכל להסיט משאבים, לשנות תהליכי ייצור ואופני אספקת מוצרים, לשנות מערכי מכירות בחלוקה של שעות או חלוקה גיאוגרפית, וכך לנסות לקבל את היתרון התחרותי האמור".

 

המקור: אתר אנשים ומחשבים. לידיעה המלאה, הקישו כאן.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

חדש בפורומים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning