bi analyst

דירוג משתמשים: 5 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar active
 
מאת: יוסי חנין, CTO, ליבי טכנולוגיות תוכנה
כנס Cognos Forum 2008 וכנס השותפים, אשר נערך במקביל נערכו זו השנה הראשונה תחת הבעלות החדשה. קוגנוס ויבמ הציגו בכנס מפת דרכים משותפת ברורה, חזון טכנולוגי עתידי, תחזיות של אנליסטים על הענף ויישומים חדשים, אשר פותחו על ידי שותפים עסקיים. המסר: קוגנוס שומרת על עצמאות בהנהלה ובפעילות הפיתוח אך במקביל יוצרת סינרגיה אדירה יחד עם יבמ לטובת לקוחות שתי החברות.

כנס השותפים העסקיים של קוגנוס -  Cognos Partner Summit 2008  וכן הכנס השנתי של לקוחות קוגנוס -  Cognos Forum 2008, אשר נערכו השנה בלאס ווגאס, עמדו בסימן הרכישות והמיזוגים הרבים יחסית שהיו בענף בשנה האחרונה. מספר שיא של משתתפים, יותר מ- 4,000 לקוחות ושותפים, הגיעו לכנס מרחבי העולם ושמעו על המגמות בעולם ה-BI, סיפורי לקוח, סקירות טכנולוגיות וחידושים מתוכננים במוצרי קוגנוס.

קוגנוס רכשה השנה את חברת Aplix מפתחת המוצר TM1, ונרכשה בעצמה ע"י יבמ בסכום של כ-5 מיליארד דולר. למרות ששתי רכישות אלו בוצעו בחודשים האחרונים, הציגו יבמ וקוגנוס כבר בכנס זה מסר ברור  ומפת דרכים מפורטת. מבחינת IBM, קוגנוס משלימה את רכיב ה-Optimization באופן מלא באסטרטגיית ה-Information on Demand שלה. מצד אחד קוגנוס מהווה את שכבת ניהול הביצועים כחלק מפורטפוליו המוצרים של IBM ובו בזמן מהווה קוגנוס טכנולוגיה עצמאית המספקת פתרונות מלאים מול כל סביבה טכנולוגית אחרת ובכלל זה: מיקרוסופט, אורקל, ו-SAP. במקביל כבר הציגה קוגנוס מפת דרכים ברורה לשילוב TM1. לקוחות TM1 בתחום ה- BI הפיננסי יכולים כבר באופן מיידי ליהנות ממגוון יכולות ה- BI וניהול הביצועים של קוגנוס מעל מקורות המידע של TM1. לקוחות קוגנוס יוכלו כבר בעתיד הקרוב להשלים את היכולות הקיימות בקוגנוס ביכולות אנליטיות ופיננסיות מתקדמות על בסיס טכנולוגיית ה-In Memory של TM1 ולחזק בכך את פתרון ניהול הביצועים המלא של קוגנוס.

מאפשרים לממש את תפיסת ה- SOA

בדברי הפתיחה הדגיש רוב אש, מנכ"ל קוגנוס, את החדשנות המאפיינת את החברה החל מהובלת תחום  ה- CPM - Corporate Performance Management,  דרך פיתוח המוצר בטכנולוגיות ה- SOA אשר תאפשר לארגונים לממש את תפיסת ה-  SOA ולשלב את פתרונות קוגנוס בארכיטקטורה הכוללת של הארגון. כמו כן הזכיר רוב אש את היעדים האגרסיביים של קוגנוס, אשר הגיעה למחזור מכירות של למעלה ממיליארד דולר ורמז על יעדי מכירות גבוהים יותר באופן משמעותי במסגרת פעילותה יחד עם יבמ. "כבר ברבעון הראשון של קוגנוס כחברת יבמ, תרמה קוגנוס באופן משמעותי לשורת הרווח התחתונה של יבמ כפי שפורסם בהודעה למשקיעים", אמר אש בכנס והצהיר על מחויבותה של קוגנוס להמשיך ולהוביל את תחום ה-BI וניהול הביצועים באמצעות המשך השקעה בפיתוח וחדשנות. כמו כן ציין אש שמטה קוגנוס נשאר באוטווה, קנדה, הן עם צוות הפיתוח והן עם כל הצוות הניהולי שלה במטרה להמשיך ולעבוד כגוף עצמאי ולהוביל את התחום.

יבמ פונה ל- Mid Market בעקבות רכישת קוגנוס

אמבוג' גויאל, General Manger, IBM Information Management הודה בדבריו בחצי חיוך שיבמ אינה טובה ברכישות ומיזוגים בתחום של קיצוץ עלויות. יבמ אינה מתבססת באסטרטגיית הרכישות שלה על ביצוע התייעלות במטרה למקסם רווחים, כפי שעושות חברות אחרות, אלא מתבססת על הגדלה אגרסיבית של הפעילות של החברה הנרכשת. בדבריו הבהיר אמבוג' את מחויבות יבמ לקהילת השותפים העסקיים של קוגנוס, אשר מהווה נדבך חשוב וקריטי בהצלחת קוגנוס. יבמ תפעל לחיזוק השותפים וכן להפיק את המקסימום מהידע והניסיון הרב של השותפים עם הנוכחות החזקה של יבמ בשוק. כמו כן ציין אמבוג' את הכוונה של IBM להציע את פתרונות IBM בכלל וקוגנוס בפרט ל-Mid Market ובכך להרחיב ולהעמיק את נוכחות IBM  בשווקים אלו.

גרטנר מדברת על Beyond BI

שוק ה-BI נמצא זו השנה השלישית ברציפות בעדיפות ראשונה במעלה של ארגונים בעולם, כך על פי מחקר מעודכן של חברת גרטנר העולמית. עובדה זאת מחזקת מאוד את היערכותם של IBM וקוגנוס לספק פתרונות מתקדמים הן ללקוחות קיימים והן ללקוחות חדשים ובתחומים חדשים שעד כה מעט ארגונים נכנסו אליהם. בהרצאה של גרטנר בכנס כבר התחילו לדבר על Beyond BI, כלומר על מגמות וכיוונים מעבר ל-BI הקלאסי. כיוונים אלו כוללים מספר מאמצים בארגון, כולל שינויים "תרבותיים" במטרה להפוך את תהליכי קבלת ההחלטות בארגון ל-Core Competency לאורך ורוחב הארגון.

בתערוכת השותפים, Performance World, הציגו חברות רבות מגוון פתרונות מבוססי קוגנוס, כלים לסיוע בתהליכי שדרוג, הטמעה ואבטחה, המיועדים ללקוחות קוגנוס. כמו כן הציגו מספר רב של חברות מגוון שירותי ייעוץ, פיתוח, הדרכה וליווי. חברות אלו צברו ידע רב ביישומי קוגנוס ושדרוגים מגרסאות קודמות וממוצרים אחרים.

חידוש מרענן השנה היו מפגשים של אנשי הפיתוח של קוגנוס עם לקוחות ושותפים לקבלת משוב על פיתוחים עתידיים. במסגרת ה-Usability Sessions הציגה קוגנוס מספר אבי-טיפוס שפיתחה, אשר ישולבו בגרסאות הבאות של המוצר. מבין מגוון הפיתוחים כדאי לציין את ה-Executive Dashboard שמתבסס על הפורטל הקיים ומוסיף יכולות תצוגה, תחקור וניתוח דינאמיות וויזואליות. כמו כן הוצג קונספט של Annotation על גבי פלטים של המערכת.

ליבי זוכה בפעם הרביעית ברציפות בתואר שותף מצטיין

במסורת השנים האחרונות שוב זכתה חברת ליבי טכנולוגיות תוכנה, שותפת פלטינום של קוגנוס, בהכרה על הצטיינות במכירות זאת השנה הרביעית ברציפות. ירון הירשזון ודיוויד קפלן קיבלו את הפרס.

ולסיום אי אפשר בלי לציין את ה-Networking בין הלקוחות השונים במסגרת ארוחות צהריים הממוקדות לתחום מסויים או שוק מסויים, פורומים, דיונים ובהעברת ושיתוף ידע בין הלקוחות. כמו בכל שנה הייתה זאת הזדמנות מצוינת לפגוש ולשמוע לקוחות קוגנוס וללמוד מהניסיון שלהם. נתראה בשנה הבאה.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

אירועים קרובים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning