Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

פנורמה, החברה הבינלאומית המובילה בפתרונות בינה עסקית (BI), הכריזה על ההימור הגדול הבא בתחום הבינה העסקית. פנורמה משיקה את Proactive Business Intelligence (PBI), מודל חדש לתעשיית הבינה העסקית, שאותו היא מבצעת באמצעות מוצר הדגל שלה, Panorama NovaView, ואשר מאפשר לארגון לשפר את ביצועיו תוך גישה פרואקטיבית, הצופה קדימה את העתיד.

בינה עסקית היא טכנולוגיה ופרקטיקה עסקית מתפתחת אשר השפיעה באופן משמעותי על הביצועים העסקיים של הרבה ארגונים גדולים מאז שנות ה-70. מאז יצירתה של הבינה העסקית, חברות רבות השקיעו רבות במחקר ופיתוח על מנת לפתח את הכלים שבשימושן, אך הוסיפו רק מעט מאוד חדשנות לעסקיהן. ב-12 השנים האחרונות התפתחו כלי ופלטפורמות הבינה העסקית מתוך התמקדות במטרה אחת - להקל על הפקת דוחות ומצגות והעמדתם לרשות משתמשי הקצה. ואולם, מאז השקתה של הבינה העסקית בשנות ה-70, התשואה שמפיקים משתמשי הקצה על השקעתם בבינה עסקית לא צמחה באופן קיצוני.

לאחר הערכת הכלים השונים המוצעים כיום בשוק, הסיקה פנורמה שמשתמשי הקצה מפיקים תועלת רק מאותה בינה עסקית קלאסית שאותה מציעים להם כבר עשרות שנים: הם מקבלים דוח המסכם את מצב העיניינים לצורך קבלת החלטות, אבל המשתמשים צריכים עדיין לטרוח כדי לגלות את התובנות ולקבל את ההחלטות על סמך המידע הכלול בדוח.

"בינה עסקית פרואקטיבית היא דרך חדשה להתייחס לבינה עסקית. PBI של פנורמה מוסיפה קפיצת מדרגה על גבי הכלים הקלאסיים לניתוח, דיווח, מעקב (dashboarding) ודירוג (Scorecarding)," אומרת רוני רוס, מייסדת ויו"ר פנורמה. "Panorama NovaView  החדשה מציעה מערכות שהן לא רק בעלות שימושיות גבוהה יותר מהמתחרים, אלא מובנית בהם גם היכולת לחולל תובנות - ולא רק דוחות או מצגות. המערכת מקשרת בין פעולות, תהליכים עסקיים ותובנות על מנת להרחיב את יכולת ההשפעה של המשתמשים באופן המותאם ביותר לעסק שלהם. במערכת PBI  כלי ה-BI הקלאסיים  הינם רק חלק מתהליך רחב יותר של עבודה לפי חריגים, התמקדות בעיקר ושלוב של אוטומצית תהליכים המייעלת את העבודה ומאפשרת להשיג תוצאות עסקיות טובות יותר בזמן קצר יותר."

"יצרנים רבים של בינה עסקית טוענים שהם ממציאים מחדש את עצמם ואת הבינה העסקית אבל ממשיכים למכור את אותה אסכולה ישנה של בינה עסקית בשם אחר, מותג חדש או תדמית חדשה. פנורמה, החברה שיצרה את טכנולוגיית OLAP שנרכשה על-ידי מיקרוסופט והמומחית לתקן MDX, היא זו המפלסת כעת דרכים חדשות. אנו מציעים יותר מדוחות; אנו מציעים את היכולת להשיג תובנות, להפוך את המדדים לפעולה בהקשה אחת ולקשר את הבינה העסקית עם תהליכים שיאפשרו לחברות להתנהל טוב יותר, לא רק להיות מיודעות יותר," אומר אודי ענתבי, סמנכ"ל השיווק והאסטרטגיה של פנורמה. "באמצעות NovaView, פנורמה מרחיבה את יכולות הבינה העסקית המסורתית ממערך של כלים המסייעים למשתמשים לנווט בתוך כמויות עצומות של מידע, למערכת המסייעת למשתמשים להתמקד אך ורק במידע החריג והרלבנטי. בינה עסקית הופכת לאמצעי המנחה משתמשים לדרך הפעולה הנכונה. פנורמה היא החברה היחידה שיש לה את הכלים והמנהיגות הדרושים להתפתחות זו."

הדור החדש של PBI מאפשר לחברות:

להתמקד ברלוונטי: עם BI פרואקטיבית, המשתמשים מקבלים את המידע הדרוש להם בפורמט שמיש שנתמך על-ידי כלי BI קלים לשימוש או כחלק מיישומים שכיחים כגון Office. לדוגמה, המשתמשים יכולים לקבל מדדים ואינדיקטורי ביצועים ((KPIs כתמונה פשוטה ב-Outlook או ביישום Office אחר ללא צורך בכלי BI מיוחדים. כאשר משתמשים בכלי דיווח, המשתמשים יכולים ליישם כללים עסקיים ולסנן את תמונת הדו"ח מיידית כדי לחשוף חריגים או התנהגויות ספציפיות מבלי לנבור בכמויות נתונים עצומות.

פעולות מובנות: יצירת זיקה בין הבינה העסקית לתהליכים וזרמי עבודה מאפשרת למשתמשים לראות מיד את הפעולות הקשורות לתובנה מסוימת ולהפעילן מתוך כלי ה-BI. למשל, כאשר משתמש מזהה מלאי מוצרים נמוך, הוא יכול להפעיל תהליך של הזמנת מלאי נוסף בדרך מסוימת. האינטגרציה של התהליך מבטלת את הצורך בהחלטות מתקנות בלתי מובנות שנועדו לשנות התנהגות חריגה.

מיכון תהליכים שגרתיים: שילוב תהליכים ו- Workflow ארגוניים מאפשר להפעיל ולנהל תהליכים באמצעות נתוני BI בזמן אמת ולשחרר את המשתמשים לניצול הזדמנויות שיאפשרו להם לחולל השפעה גדולה יותר בעבודתם. כאשר Panorama NovaView מאתרת חריגים, היא אוטומטית מפעילה תהליכים ומנתבת את זרמי העבודה לפי נתוני ה-BI עד להשלמת הטרנסאקציות. המשתמשים אינם נדרשים לנהל שלב כלשהו בתהליך.

"החזון של פנורמה הוא להמשיך ולהרחיב את יכולות ה-PBI," הוסיפה רוני רוס. "אנו מפתחים פונקציונליות שתאפשר לבינה העסקית להתאים את עצמה להיסטוריה של המשתמש ולנסיבות ספציפיות על מנת להציע נתונים ממוקדים וספציפיים למצב שיעזרו למשתמשים לבצע ניתוחים מעמיקים עוד יותר ולתמוך בהם עם פעולות רלוונטיות. הרחבת משאבי הנתונים והכללת נתונים בלתי מובנים מתוך החברה ומחוצה לה ישפרו באופן דרמטי את עוצמת הניתוח והיקפו."

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

חדש בפורומים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning