Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מאת: אודי ענתבי, סגן נשיא לשיווק ואסטרטגיה, פנורמה

אם תשאלו ספקיות BI מהי הדרך האופטימלית להטמעת מערכות  - BI, ללא ספק הרוב יצביע על איחוד וסטנדרטיזציה בצד הפלטפורמה של הנתונים. לכאורה בחירת פלטפורמה יחידה אליה יובאו כל נתוני הארגון תספק את הפתרון הטוב ביותר. על פי אותה גישה, רק לאחר שכל הנתונים מתמזגים לפלטפורמה אחת ניתן להטמיע את כלי ה- BI לצורך ניתוח והפקת דוחות ארגוניים. 

זה נשמע נהדר, אך זהו אידיאל שקשה להשיג ובמקרים רבים אינו מהווה פתרון אידיאלי עבור ארגונים שונים. גישה זו מתעלמת מעובדה חשובה ביותר - ספקיות יישומים ארגוניים כגון מיקרוסופט,SAP ואורקל מספקות יחד עם המערכות הארגוניות שלהם גם פלטפורמות DW/BI אשר מסוגלות לשלוף את הנתונים הרלוונטיים מאותן מערכות בצורה הטובה והיעילה ביותר. כך למשל ארגון העושה שימוש ב - SAP ישאף לעשות שימוש בתשתיות ה-BW מכיוון שתשתית זו נבנתה בצורה אופטימלית עבור עבודה עם נתוני SAP וזאת בניגוד להוצאת הנתונים והבאתם לתוך תשתית BI  או DW של חברה צד שלישי.

עובדה זו מביאה עמה אתגרים בעיקר בשל העובדה שרוב הארגונים אינם מסתפקים ביישום ארגוני אחד לניהול כלל מערכות הארגון. ארגון אופייני עשוי להשתמש ב-SAP  למערכת ה-ERP  וב- MS CRM למערכות ה- CRM  הארגוניות וכמו כן במערכות ישומיים ייעודיות אחרות.

את העובדה הזו מנצלות חברותBI  כגון: COGNOS, BUSINESS OBJECTS  ואף מיקרוסופט בבואן להצדיק את הצורך בפלטפורמת BI  נוספת אשר אליה יובאו כלל הנתונים מכל המערכות על מנת לאפשר פתרון BI  אחד אינטגרלי.

דרך אחת לפתרון בעיית ריבוי הפלטפורמות בארגון היא על ידי הבאת כלל הנתונים אל תוך אחת מפלטפורמות ה-BI / DW אשר מסופקות עם אחד מהיישומים הארגוניים. בדרך כלל יבחר ארגון להביא את כלל הנתונים אל תוך הפלטפורמה שבה יש את מירב הנתונים הארגוניים. לדוגמה: חברה העושה שימוש ב-SAP  ובמערכות נוספות, עשויה להעדיף להביא את כל המידע אל תוך SAP BW. אך שיטה זו מציבה אתגרים קשים מאחר ותשתיות ה- DW /BI  של SAP  מותאמות במיוחד עבור היישום הספציפי ואינו ערוכות באמת להבאת נתונים ממערכות אחרות בצורה יעילה.

דרך שניה היא לעשות שימוש בפלטפורמה של ספק BI  אשר מוציא את כלל הנתונים הכל המערכות השונות ומביא אותן לפלטפורמה אחת. במקרה זה יאבד הארגון את כל האופטימיזציה שמגיעה עם תשתיות ה BI  המסופקות עם היישומים הארגוניים השונים ויאלץ למעשה לבנות תשתית חדשה בצורה ידנית וגם, בהרבה מקרים, ליצור כפל של נתונים.

האפשרות השלישית היא לעשות שימוש במוצר אשר מסוגל בו זמנית להתחבר ישירות לפלטפורמות BI שונות מבלי להוציא נתונים או בלי להיות צריך לשכפל מטה-נתונים ולגשר בין המידע השונה בשכבת האפליקציה.

מאחר ומרבית תשתיות ה-BI  הארגוניות עושות שימוש בסטנדרט המכונה MDX (אותו הציגה לראשונה חברת פנורמה בשנת 1996 ומאוחר יותר הפך לסטנדרט במרבית תשתיות ה BI ) הרי שפתרון מבוסס MDX  מסוגל לבצע את הגישור ולספק לארגון פתרון מקצה אל קצה של יצירת דוחות וניתוח נתונים על כלל נתוני הארגון.

פתרון BI  כזה הוא הפתרון של חברת פנורמה. פנורמה מאז ומתמיד האמינה בבניית פתרונות בינה עסקית עבור פלטפורמות קיימות ובכך בידלה עצמה מחברותBI  אחרות. 

העובדה שפנורמה מסוגלת להתחבר ישירות למספר פלטפורמות BI /  DW מבלי לשנע נתונים ממאגר נתונים אחד לשני מאפשרת לארגונים להטמיע פתרון המשלב ניצול מלא של יכולות תשתית ה-BI  המסופקות עם היישומים הארגוניים השונים, ויחד עם זאת לקבל את היכולת לגשר על העובדה שנתונים יושבים במערכות שונות, ולספק למשתמשים מערכול אינטגריטיבית בעלת חוית משתמש אחידה לצורת ניתוח ובניית דוחות ממידע כולל בארגון.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

חדש בפורומים

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning