bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 
HP תרכוש את ספקית התוכנות לניתוח נתונים, ורטיקה (Vertica). העסקה, שהיקפה הכספי לא נמסר לפרסום, צפויה להסתיים ברבעון השני של השנה. הרכישה עתידה לסייע ל-HP להתמודד בעולם ניתוח הנתונים מול יבמ (IBM), שרכשה בספטמבר האחרון את נטצה (Netezza) תמורת כ-1.7 מיליארד דולרים במזומן. המהלך, לדברי אנליסטים, מעיד כי התחום של ניתוח הנתונים העסקיים הולך ומתחמם.

ורטיקה נוסדה ב-2005 ופועלת ממסצ'וסטס שבארצות הברית. היא מספקת תוכנות המסייעות לארגונים לנתח את נתוניהם העסקיים ולדלות את המשמעויות העולות מהניתוח. ארגונים משתמשים בתוכנות שלה בהכנת תחזיות מכירות, ניתוח ביצועי רשתות, מעקב אחר מהלכי שוק ולטובת יישומים עסקיים מתוחכמים נוספים. החברה שילשה את כמות לקוחותיה בשנתיים האחרונות, וכיום הנתון עומד על 300. בין לקוחותיה נמנים קומקסט (Comcast), גרופון (Groupon), בנק אוף אמריקה (Bank of America), ורייזון (Verizon), טוויטר (Twitter) ו-AOL. למרות שוורטיקה חברה פרטית, אנליסטים העריכו שהיא רווחית.

מ-HP נמסר, כי "הרכישה תסייע לארגונים להתמודד עם שפע ומגוון הנתונים המצויים במערכות ה-IT שלהם, המגיעים מערוצים רבים - אינטרנט, מכשירים ניידים, טלפונים חכמים ומקורות נוספים".

לדברי שיין רובינסון, אסטרטג ראשי לטכנולוגיה ב-HP, "בסביבה התחרותית הקיימת כיום בין ארגונים, הם חייבים להיות בעלי יכולת לנתב ולנתח את המידע הרב שבידיהם ולעשות זאת במהירות". הוא הוסיף, כי "הפלטפורמה של הנרכשת מייצגת את ארבעת ה-C: אחסון בטור, אשכולות, דחיסה, וביצועים נמשכים".

המקור: אתר אנשים ומשחבים. לידיעה המלאה, הקישו כאן.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning