bi analyst

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

חברת HP הודיעה על שיתוף פעולה חדשני עם ארגון השימור בינלאומי (Conservation International (CI)– ארגון עצמאי הפועל להגנת הטבע. שיתוף הפעולה בין הארגונים נועד לשפר את הדיוק והמהירות של ניתוח נתונים אודות הסביבה ואיסופם לטובת חקר מדעי של הסביבה והטבע.

היוזמה, המכונה תובנות כדור הארץ של HP(HP Earth Insights), מספקת ניתוח מספר רב של נתונים בכמעט זמן-אמת, המניב מידע חדש המצביע על ירידה משמעותית של מינים הנמצאים במעקב. הפרויקט משמש כמערכת התראה מוקדמת לשימור אותם מינים, דבר המאפשר ביצוע פעולות יזומות לאיומים סביבתיים.

פרוייקט תובנות כדור הארץ של HP מיישם טכנולוגית Big Data של HP למחקר האקולוגי המתנהל על ידי CI ב- 16 יערות טרופיים ברחבי העולם. היערות הטרופיים הם ביתם של כ- 30 מיליון מינים – המהווים כמחצית מכלל הצמחים ובעלי החיים על פני כדור הארץ ומייצרים 40 אחוזים מהחמצן של כדור הארץ. על פי תכנית הסביבה של האו"ם, יערות טרופיים נעלמים בקצב של כ- 18,000 קילומטרים רבועים (4.6 מיליון דונם) בשנה. מדע ונתונים חשובים מפרוייקט תובנות כדור הארץ של HP ישותפו עם מנהלי שימור אזורים ברחבי העולם על מנת לסייע בפיתוח מדיניות ציד נבונה וצעדים נוספים הנחוצים כדי למנוע אובדן מינים במערכות אקולוגיות אלה.

"פרוייקט תובנות כדור הארץ של HP משנה את מחקר מדעי הסביבה מקצה לקצה. עד עתה, הנתונים הנכונים, הטכנולוגיה וקנה המידה היו חסרים באופן באופן משמעותי", אמר פיטר זליגמן, יו"ר ומנכ"ל החברה לשימור בינלאומי. "ניתוח מידע שהתבצע בעבר על ידי צוותים של מדענים במשך שבועות, חודשים או אפילו שנים, ניתן כיום לבצע על ידי בן אדם אחד במספר שעות בודדות".

הממצאים האחרונים חשפו את הנתונים הבאים:

•מתוך 275 מינים שהיו במעקב: 60 מינים, או 22 אחוזים, מצטמצמים באופן משמעותי או צפויים להצטמצם בהשוואה לרמות הבסיס

•ממצאים מצביעים כי 33 מהמינים במעקב (12 אחוזים), פחתו באופן משמעותי. בין המינים הללו נמצאים: דב השמש (Sun Bear) וחזיר הבר הפראי (Wild Boar) שנמצאים במלזיה,המנגביי (Mangabey) שנמצא ברפובליקה של קונגו, והגריסון הגדול (Greater Grison) שנמצא באקוודור.

•האוכלוסייה המערבית של הגורילות, המצוייה ברפובליקה של קונגו, נחשבת למין בסכנת הכחדה, ופוחתת בכ- 10 אחוזים לעומת נתוני הבסיס של 2009.

HP מספקת לפרוייקט זה פתרון מותאם אישית הרותם את העוצמה של ה- Big Data כדי לענות על האתגרים העומדים בפני מדעני CI :

פלטפורמה אנליטית מבוססת HP Vertica - - כלי תוכנה של הדור הבא שנועדו לנהל ולנתח כמויות אדירות וגדילה מהירה של נתונים במהירות חסרת תקדים ודיוק. פלטפורמה זו תשמש על מנת לענות על הצרכים של מדעני CI לאסוף , לאחסן ולהעריך מגוון של נתונים.

אינדקס אנליטי הכולל תמונות של חיות בר – נבנה על ידי חטיבת השירות של HP ומאפשר הדמיה של תובנות בצורה ידידותיות למשתמש בהתבסס על נתונים הניתנים לגישה בכל עתובכל מקום.

נכון לעכשיו, פרוייקט תובנות כדור הארץ של HP מנהל שלושה טרה של מידע מגוון קריטי, כולל למעלה

מ- 1.4 מיליון תמונות ויותר משלושה מליון מדידות אקלים. הפרויקט מנתח במהירותאת הנתונים הקשורים למין, צמחייה, משקעים, טמפרטורה, לחות ועוד, שנאספו ממלכודות וחיישני אקלים ב- 16 מדינות כדי לספק ממצאים לגבי הסביבה שלא היו ידועים בעבר.

"מתוך מאמץ ליצור עולם בר קיימא, פרוייקט תובנות כדור הארץ של HP משתמש במוצרים ובשירותים המובילים שלנו כדי לספק ניתוח בזמן אמת אשר נותן למדענים מידע סביבתי מדויק יותר ושימושי יותר", אמרה מג ויטמן, נשיאומנכ"ל HP. "מערכת ההתרעה המוקדמת מספקת תוצאות המדגימות את היכולת של HP תוך שימוש בכלי Big Data כדי להתמודד עם האתגרים המורכבים ביותר בעולם עבור הלקוחות והשותפים שלנו על פני מגזרים, תעשיות וארגונים".

פרוייקט תובנות כדור הארץ של HP הופך את הממצאים לזמינים לציבור כדי להעצים את תהליכי קביעת המדיניות ולאפשר למדענים להגיב באופן יזום לאיומים סביבתיים.

פרוייקט תובנות כדור הארץ של HP מספק ניתוחים מהירים פי תשע לעומת היכולות להפיק מידע דומה בעבר.

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

הדף שלנו בפייסבוק

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning