ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי

דיון: DM פורח בצל המשבר

DM פורח בצל המשבר 12 years 4 months ago #3313

  • Edith Ohri
  • Edith Ohri's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • הודעות: 353
  • קרמה: 0
בפורבס השבוע פורסמה כתבה הצופה שהגידול הגבוה ביותר במשרות בעשור הקרוב - 53% - יהיה בענף של ניתוח מידע ונתונים. הצפי מתבטא כבר עכשיו בגידול במספר המשרות המוצעות, מה שבולט ביחס להתכווצות הענפים שהובילו עד לא מזמן, ובראשם הענף הפיננסי.

יש קשר בין שני המקצועות שבקצוות, זה של התחום הפיננסי היורד ותחום כריית הנתונים העולה. המקצועות הפיננסיים שאכזבו במשבר, מפנים מקום למקצועות אנליטיים, שיכולים לתת מושג אוביקטיבי אמין ויציב, במקום ה- irrational exuberance, השוק התזזיתי שהוא אחד מסימניו של המשבר.

מה מניע את הקפיצה בביקוש לניתוח נתונים?
ההסבר מזוית של תעשייה וניהול נעוץ במהפיכת ה-IT. 
עד כה היו לנו בעקרון, 5 סוגים משאבי ייצור, הקרויים 5 ה-M, והם:
Machine, Manpower, Money, Materials, Methods.
לחמישייה הזאת התווסף עקב מהפיכת ה-IT משאב המידע.  כללית ניתן לומר, שכדי שהעסק יפעל ביעילות, המשאבים שלו צריכים להיות מתואמים, כך שלא יחסר רכיב כלשהו, ולא יהיה עיכוב וירידה בניצול הקיבולת של הייצור, או אי-יעילות.
הנקודה המיוחדת במצב הנוכחי היא, שהמשאב הנוסף, השישי, זה של המידע, עדיין לא מטופל בצורה מתאימה לתכנון והבקרה: לא יודעים למדוד את הערך הכספי שלו, והייצור שלו (ייצור מידע מנתונים) עדיין מקרטע.
אבל השוק לוחץ חזק לפתרונות, ואלה בסופו של דבר יגיעו, ואז תהיה הקפיצה הגדולה ביעילות אשר לה מחכים. גודל הקפיצה ביעילות יהיה כמו זה שהיה במעבר מבתי מלאכה לקווי הייצור אחרי מהפיכת הייצור המאסיבי. במהפיכה ההיא נכנס משאב המכונות, במהפיכת ה-IT נכנס משאב המידע, אפשר לראות ההקבלה בינהם. התועלת הגדולה הנובעת ממהפיכה טכנולוגית, ומה שמניע את גלגליה, הוא האפשרות לשדרג ולהפיק הרבה יותר ממשאבי ייצור קימים (מכונות, חומרים, הון, עבודה וידע) זאת ע"י ניצול האפשרויות שהטכנולוגיה החדשה פותחת.המקום של כריית נתונים (DM) בתוך כל אלה, הוא בייצור משאב המידע מתוך נתונים קימים בארגון. לכן, זו הסיבה שהערך של ה-DM עולה. את משאבי המידע לא יודעים בינתיים לנהל, אבל הצורך בהם כבר קים, והציפיות גם כן. בשנה שעברה נרכשו חברות בתחום זה בהיקף של 10.5 מיליארד $, ומגמת הצמיחה בתחום ממשיכה נגד הזרם ולמרות המשבר.

בברכה
אדית
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
מנהלים: Edith Ohri
זמן יצירת העמוד: 0.187 שניות

הדף שלנו בפייסבוק

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning