ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי

דיון: שם חדש ל-BI?

שם חדש ל-BI? 12 years 1 month ago #3846

• Edith Ohri
  • Edith Ohri's Avatar
  • Moderator
  • קרמה: 0
בנושא קודם "פני ה-BI לאן" צפיתי שישנו שוב את השם של התחום, והנה זה מגיע, BA - Business Analytics. ראו כתבה מהיום באנשים ומחשבים "סאס: ה-BI מת. הכירו את ה-BA".

[glow=YELLOW,2,300]מדוע כל כך צפוי שימציאו שמות כל פעם? מה טוב יוצא מזה? למי זה מועיל? ומה הלקוחות יכולים להבין מהחלפת השמות התדירה?[/glow]
השאלות מתחברות ביניהן, ואנסה לשתף במספר מחשבות שעוברות לי בראש בענין.

במשך השנים האחרונות, השקיעו ארגונים הרבה בהקמת תשתיות נתונים ל-BI. הקמת תשתית אורכת כ-3 שנים. אם עושים את החשבון, אפשר לראות אם כך, שבערך עכשיו הגיע הזמן לפרעון 'שטר' ההתחיבות של הספקים למתן תוצאות. עכשיו הגיע רגע המבחן של ההבטחות. אתרע מזלם של הספקים וזה מגיע בדיוק יחד עם המשבר הכלכלי הגדול, שבו אי אפשר להראות החזר אפילו בהשקעות שנחשבות בימים כתיקונים למצוינות, וזה המקום להוסיף ש-BI לא נמנה על שכאלה. ברוב הפרויקטים של BI, מדווחים הסקרים שלא הושג החזר כלכלי. ראה לדוגמא הסקר האחרון של Nigel Pendse, בשם "Big BI Vendors Facing Big Challenges" שהוזכר כאן אתמול. מומחי BI יודעים, כפי שספרו אתמול בכנס BI במיקרוסופט, שכמעט ובלתי אפשרי להשביע את רצון הלקוחות, משום שהללו "משנים את רצונותיהם כל הזמן", זו מטרה נעה, vicious circle, כמו שמכנים זאת, ככל שה-BI טוב יותר כן מתגבר תיאבונו של הלקוח לדוחות חדשים לבקרים, "זהו בור ללא תחתית, עבודה שלא נגמרת" שבסופה לקוחות חמוצים שמרגישים כאילו לא קבלו את מבוקשם.
מה עושים ספקי הפתרונות? - מתנערים מההבטחות הקודמות בעזרת תיאוריה חדשה. במקום פתרון נותנים הבטחה חדשה.
בשנים טובות הלקוחות קונים את הסיפור של הספקים. בשנים רעות, הם מתחילים לשאול, מה בקשר לניצול ההשקעות שבוצעו? "אה, זה מה שאתם רוצים?" עונים להם הספקים, "אז למה לא אמרתם? בבקשה, יש לנו פתרון חדש בדיוק למה שאתם מבקשים, קוראים לו BA" (או שם מקוצר אחר). הכל בסדר, אפשר להתחיל את מחזור המכירות מהתחלה. ומה אם הלקוחות ידרשו תוצאות ממשיות? - אל תדאגו, ימציאו עוד שם.

לא יודעת, לי הטריקים השיווקיים הנ"ל לא נראים מנבאי טובות לעתיד ה-BI לגילגוליו. זה מזכיר לי יותר מדי תשובה שהיתה שגורה בפיו של מפקדי בצבא, סא"ל ואיש חקר ביצועים, שסיכם התבוננות ארוכת שנים, בחוק הבסיסי הבא: איך שלא תסתובב הישבן יישאר מאחור.

- אדית

בברכה
אדית
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
מנהלים: Edith Ohri
זמן יצירת העמוד: 0.203 שניות

הדף שלנו בפייסבוק

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization