ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי

דיון: אנחנו באמצע מהפיכת ה-IT - גם כריית נתונים

אנחנו באמצע מהפיכת ה-IT - גם כריית נתונים 7 years 8 months ago #8093

  • Edith Ohri
  • Edith Ohri's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • הודעות: 353
  • קרמה: 0
ש': מניין לנו לדעת שאנחנו באמצע מהפיכת IT - טכנולוגיות מידע?
ת': הסימן הבדוק של מהפיכה הוא, שהגורם הבעייתי - כאן התפוצצות המידע, הולך וגדל במהירות גוברת ומערער את ההגיון בשיטה הקימת. אנחנו באמצע, כי שטפון המידע והשימוש האישי ב-IT כבר הגיעו כמעט לכל תחומי החיים, ומהשימוש האישי והידע הנגיש שהם מביאים, נוצרים עוד ועוד שימושים חדשים ומקורות מידע נוספים.

ש': מה רע בשיטה הקימת?
השיטה הקימת לא נותנת מענה ואפילו מזיקה לשימוש משאבי מידע. כפי שודאי רבים התנסו, נהיה קשה יותר לדעת מה קורה במידע שלנו, למרות כל הפתרונות והשירותים המוצעים לנו. לדוגמא, כמה כסף יש לך? פעם היה מספיק להסתכל בארנק, אח"כ הופיעו כרטיסי האשראי וגם עליהם עוד אפשר היה לעקוב דרך בדיווח התקופתי, והיום בעידן הרכישות האלקטרוניות, קשה לקבל תמונה מרוכזת ולענות לשאלה הפשוטה, כמה כסף ישנו עכשיו.

ש': היכן צפוי שתקרה נקודת המפנה?
ת': השליטה במידע הולכת ומתרופפת בקצב מואץ. ברור שקרובה הנקודה שבה יהיה כדאי להגדיר מחדש את המטרות ולא רק הדרכים להשגתן, שינוי המטרות והגדרת השחקנים מחדש זה מה שעושה מהפיכה. כבר היום משתלם לאבד משהו מיתרונות השליטה במערכות המידע לטובת שימושים רחבים חדשים. מי לא ויתר באנחה על חסיות פרטיו האישיים לטובת כניסה לאתר מענין ברשת?

ש': אז למה זה לא קורה כבר עכשיו?
ת': יכול להיות שזה קורה ממש כרגע. לוקח זמן להבין בדיעבד שיישום מסוים הוא רגע התפנית. יש לזכור שכל פרח של פתרון יהיה צריך להילחם על אור השמש שלו בצל הג'ונגל של אינטרסים מושקעים הסוככים מעל.

ש': יש תחזית בענין?
ת': בטח, שאל את גרטנר, כל שנה הם מוציאים תחזיות, ובחלקן כיכב data mining באותיות גדולות. התחזית האישית שלי היא שזה יקרה בשנים הקרובות מאד, כי אין ברירה. חוסר שליטה במידע, גורם לתופעות לא-רציונליות מזיקות. מגיע הרגע שלא כדאי לתקן גרוטאה.

בברכה
אדית
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
מנהלים: Edith Ohri
זמן יצירת העמוד: 0.229 שניות

הדף שלנו בפייסבוק

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning