ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי

דיון: No references to literature

No references to literature 2 years 7 months ago #8454

 • Edith Ohri
 • Edith Ohri's Avatar
 • Offline
 • Moderator
 • הודעות: 353
 • קרמה: 0
#8453 ‏2018–10–20
מה שנכתב כאן נובע מלקחי יישומים של *GT. זו גישה של "מלמטה למעלה", מהתנסות אמפירית בעזרת GT אל תיאוריה כללית של מדע הנתונים. חשוב להדגיש את הנקודה הזאת, שהיא שונה מהגישה המקובלת של "מלמעלה למטה" (כמו שודאי יעיד מי שהתנסה בהגשת הצעה לפיתוח, שבה יש להניח, נדרש להצדיק את הצעתו באופן תיאורטי, כלומר - מלמעלה, באמצעות סקר תיאוריות ופתרונות קימים).
בעיני, חשוב להתחיל בלימוד אמפירי, מלמטה. היתרון העקרי בגישה זו הוא ההשתחררות מקבעון מחשבתי, והשגת "זמן חסד" לביסוס החדש. זה חיוני לחיזוק החדשנות במיוחד בזמנים של מהפיכה (כמו עכשיו במהפיכה 4.0) שבהם הפתרונות הקימים פעמים רבות כבר לא מעשיים. בזמנים כאלה עדיף להפנות משאבים להקמת "מגרשי משחקים" למהנדסים במקום סקר משווה לתיאוריות ופתרונות מוכרים.

*Group Technology עוסק באנליטיקה לוגית, לא סטטיסטית.
researchgate.net/project/Philosophy-of-D...r-big-data-analytics

בברכה
אדית
עריכה אחרונה: 2 years 7 months ago  ע''י Edith Ohri. סיבה: ניסוח
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

No references to literature - אסטרטגיה ליזמים 2 years 6 months ago #8463

 • Edith Ohri
 • Edith Ohri's Avatar
 • Offline
 • Moderator
 • הודעות: 353
 • קרמה: 0
במציאות שבה הביקוש להשקעות גדול מההיצע והמשקיע נדרש לנפות יזמים, השגת המימון נהית קריטית ויזמים מוצאים עצמם מול דרישות ואילוצים ניהוליים קשים, שהם לרוב מחוץ לתחום ההתמחות שלהם. מה אפשר לעשות לטובת הענין בעזרת כריית נתונים?
מקובל לראות בניתוח נתונים שלב אחרון, שבא אחרי הצטברות נתונים סדירים בנושא. אך זה לא בהכרח כך. אלגוריתם חזק לכריית נתונים יכול להוציא מסקנות החל מהשלבים הראשונים של הצטברות הנתונים. זוהי נקודה מכרעת. הפקת מסקנות מוקדמות מאיצה את הלימוד, הפיתוח, הייצור ואפילו השיווק. אגב, קיצור זמן ההגעה לשוק שווה יותר מחסכון חצי העלויות (בזכות צמצום הסיכונים).
התכונה שעושה הבדל בין אלגוריתמים לכריית נתונים, היא היכולת להשתמש בנתונים לא מפוקחים שנחשבים ללא-מספקים – זאת בלי ניקוי הנתונים (ראה כתבה על העלויות הכבדות של ניקוי נתונים www.linkedinו.com/pulse/live-die-data-preparation-bill-winkler/). יש תועלת כפולה בהתמודדות עם נתונים לא נקיים כמו שהם: ראשית כאמור, חוסכים זמן וכסף שאחרת היה צריך להוציא על ניקוי הנתונים, ושנית מגדילים את אמינות ומהימנות המסקנות בזכות התבססות על נתונים אותנטיים ואוביקטיביים יותר. המשמעות היא שמקבלים תוצאות איכותיות במחיר נמוך במידה ניכרת, שזה שילוב מנצח.

להלן מספר יתרונות אסטרטגיים של כריית נתונים עם אלגוריתם חזק:
1. סף כניסה נמוך למיזם (בזכות הורדת עלויות ניסויים והקדמת תוצאותיהם);
2. גמישות וניצול הזדמנויות עסקיות;
3. קיצור הפיתוח;
4. הקטנת סיכונים;
5. הקדמת המתחרים.

בנוסף להאצת תהליך הלימוד של המוצר והפקתו, היתרון הגדול בעיני של כריית נתונים חזקה, הוא השגת דרגות חופש בניהול הפיתוח, ובעיקר באתחול המוצר. מה שעוד יותר טוב בזה, הוא ה win-win, התועלת באסטרטגיה הנ"ל לכל הצדדים.אדית - Home of GT data mining

בברכה
אדית
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

Does money make the world go around? 2 years 3 months ago #8465

 • Edith Ohri
 • Edith Ohri's Avatar
 • Offline
 • Moderator
 • הודעות: 353
 • קרמה: 0
הטכנולוגיות החדשות מדור ה-IOT – Internet Of Things, מאפשרות מימון עצמי. האפשרות הזאת פותחת דלת רחבה ליזמים שיכולים כעת לפעול ללא מגבלות המימון. זו הבשורה שמניעה את המהפיכה התעשייתית הרביעית.

הטכנולוגיות רצות ומקדימות ביותר מ-5 שנים את היישומים. כך קורה שהרגליים כבר בעתיד אבל הראש תקוע ברגלי העבר וממשיך לחשוב שהמימון הוא כביכול התנאי ההכרחי לכל מיזם, ורק אם אין ברירה עוברים לאפשרות ה"גרועה" של boot-strapping או "מינוף עצמי" שחסרונה הגדול הוא הזמן הרב שהיא מצריכה, אשר מגדיל בתפיסה המקובלת את סיכוני הכשלון עקב כניסת מתחרים והתישנות המוצר. בפיתוחי IOT המצב בעצם הפוך – מינוף עצמי מתאים מאד לפיתוחי חיישנים חכמים בזכות סף הכניסה הנמוך שלהם, שמקטין את זמן ההחזר ואת הסיכונים. גם כלי העיבוד של ה-IOT עוברים ימים אלה downscaling. הדבר מאפשר למעשה ליצרנים זעירים, לפתח בהצלחה מוצרים עד לרמה של אבטיפוס וייצור ראשוני, בלי להזדקק להשקעות!
יזמים אוהבים כמובן את החופש הזה ש-IOT מקנה, והשטח תוסס מפיתוחים חדשים. פה הלב של המהפיכה התעשייתית הרביעית. אגב, הטכנולוגיה משלימה בכך סיבוב 360 מעלות, מהמהפיכה התעשייתית הראשונה של האנרגיה שאילצה את בעלי המלאכה הפרטיים לעבור למפעלים שיכלו לקבל אנרגיה, דרך המהפיכה השנייה של קווי הייצור ההמוני שייעלה את המפעלים, המהפיכה השלישית של המחשוב שהגמישה את ניהול משאבי הייצור, ועד המהפיכה הנוכחית של ה-IOT שמוזילה את הייצור ומחזירה את היזמה ליחידים.

ייישומי IOT מתחילים במוצרים שקל להוכיח את כדאיותם, כאלה שמשכללים מוצרים קימים (בעלי שוק מוגדר). אך ההמשך שלהם אינו פשוט, הוא תלוי בהיווצרות של שוק חדש – דבר המעמיד את היזמים במצב לא נוח מול המשקיעים שדורשים בצדק מבחינתם, הוכחת שוק, הוכחת יתרון יחסי, הוכחת יכולת פטנט, וכו'... איך אפשר לשכנע משקיעים שקים שוק שהכל זז מתחת לרגליים? איך אפשר להוכיח יתרון יחסי כאשר יש אלפי מפתחים ביתיים שאיש לא יודע על קיומם, ובעידן של קודים פתוחים נוסף לכל? בתנאים כאלה, שבהם כמעט ואין סיכוי למצוא משקיעים, נראה שהחלופה של מימון עצמי היא ברירה בהחלט מושכת: מימון עצמי חוסך זמן, מדרבן ניצול הזדמנויות, ובעזרת IOT מאפשר שיווק אפקטיבי בהרבה, מבוסס רשת – ראו לדוגמא כניסתם של מוצרי ה-Fitness and WellBeing, שיצרו שוק חדש בתחום הבריאות ועוד טרם נאמרה המילה האחרונה בענינם.
יש לצפות שהתרחבות ה-IOT תלווה בשינוי פורמט ההשקעות. ההשקעות הגדולות ימשיכו רק במקרים שבהם ההכנסות לא מאפשרות מינוף עצמי, ובכל היתר נראה יצירתיות של מו"פ אסטרטגי, שיהיה משוחרר מאילוצי המימון ושיקולי התכנון-ופיקוח המקובלים ומנוהל יותר לפי שיקולי יזמות.

*הסרט קברט

בברכה
אדית
עריכה אחרונה: 2 years 3 months ago  ע''י Edith Ohri.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
מנהלים: Edith Ohri
זמן יצירת העמוד: 0.223 שניות

הדף שלנו בפייסבוק

מעניין? שתפו דף זה באמצעות הטלפון הנייד

מאמרים

מגמות של ביג דאטה בעולם הביטוח
CA Technologies
SSIS - Buffer Size Optimization
קטגוריה ראשית
בדיקות BI ו-DWH לעומת הבדיקות בתחומים אחרים
קטגוריה ראשית
איסוף דרישות לפרויקטי BI
קטגוריה ראשית
כח המידע במיקוד
קטגוריה ראשית
0

Microsoft

Oracle

IBM

Informatica

Sap

SAS

Qlikview

Cloudera

Machine Learning