הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

תוכנת Tableau, פלטפורמת האנליטיקה המובילה, הודיעה היום על זמינותה הכללית של Tableau 2020.4, גרסא המפשטת את הכנת וניתוח הנתונים הארגוניים על ידי הבאת החבילה המלאה של יכולות ה- Tableau Prep לדפדפן ב- Tableau Server ו- Tableau Online.

תוספת חדשה זו מורידה את עלויות הפריסה ברחבי הארגון, תוך פשטות תהליך הכנת הנתונים בכך שהיא מאפשרת לאנליסטים לבנות ולערוך את זרימת הנתונים שלהם מבלי לעזוב את דפדפן האינטרנט שלהם. יכולות אחרות שהוצגו ב- Tableau 2020.4 כוללות יכולת להוסיף שכבות מרחביות ללא הגבלה למפות, כלי ניטור משאבים (RMT) הזמין כעת בלינוקס ומחברי נתונים מקוריים נוספים.

הכנת נתונים מכל מקום

Tableau Prep Builder נועד לעזור ללקוחות לשלב, לעצב ולנקות את הנתונים שלהם בקלות לפני הניתוח שלהם, תוך שימוש באותה פשטות Drag & Drop המוכרת לכל משתמשי Tableau. חדש ב 2020.4, תהליך זה יכול להיעשות כעת לחלוטין בדפדפן אינטרנט, דבר שמפשט את החוויה עבור ארגונים תוך שהוא מאפשר למנהלי IT לנהל באופן מרכזי את הפריסה ואת בקרת הגרסאות מבלי לעדכן ידנית מכונות בודדות. כעת, האנליסטים מסוגלים להתחבר למקור נתונים, לנקות ולהכין את הנתונים שלהם, לבנות לוחות מחוונים כדי לנתח את הנתונים שלהם, ואפילו לשתף אותם - ללא צורך בשולחן העבודה.

 ניטור משאבים על לינוקס

שרת Tableau ב- Linux היה פיתרון שלא יסולא בפז עבור לקוחות הפורסים את Linux בסביבות ה- IT שלהם ולא רוצים לשמור על מופע של Windows לארח את פריסת ה- Tableau שלהם. עם הוספת כלי ניטור המשאבים על לינוקס ב 2020.4, לקוחות עם תוסף ניהול השרתים יכולים לפקח ולפתור באופן יזום את תקינות הפריסה שלהם, עם נראות עמוקה הן לביצועי החומרה והן לתוכנה. בעבר היה זמין רק בפריסות מבוססות Windows, ה- RMT ב- Linux יכול לסייע ללקוחות לזהות בעיות הגורמות לזמינות טעינה איטיות, לחלץ כשלים ובעיות קריטיות אחרות שיכולות להשפיע על החוויה עבור משתמשי הקצה.

שיפורים נוספים בגרסת Tableau 2020.4:

  • יכולות מרחביות משופרות. לקוחות המנתחים נתונים גיאו-מרחביים יכולים כעת להוסיף שכבות סימנים ללא הגבלה ממקור נתונים יחיד להדמיות המפה שלהם, המשלבות מספר רב של שכבות מרחביים והקשר להבנה וניתוח מעמיקים יותר. בנוסף, כעת Tableau יכול להתחבר ישירות לטבלאות נתונים מרחביים באמזון Redshift, להכין נתונים מרחביים ב- Tableau Prep, וליצור מפות במצב לא מקוון באמצעות Tableau Server.

  • שיפורי דוגמנות ניבוי, כולל הוספה של רגרסיה לינארית קבועה ונסיגה של תהליכים גאוסיים לרשימת המודלים המנבאים. לקוחות יכולים לשנות בקלות באיזה מודל להשתמש בשדה החישוב ולקבל משוב חזותי מיידי על האופן שבו מודל זה משפיע על התחזיות.

  • מחברים חדשים ומשופרים, כולל עדכון ל- API של מחבר Salesforce המאפשר חיבורים ישירים לאובייקטים האחרונים של Salesforce, כולל Work.com. מחברים חדשים אחרים כוללים את Datorama ואת מחבר נתוני האינטרנט החדש COVID-19 כדי להקל על הגישה לנתוני בדיקת ה- COVID המעודכנים ביותר.

פרטנים נוספים באתר Tableau בכתובת הזאת.