הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

אורקל הכריזה על Oracle Database 23c Beta, הגרסה האחרונה של מסד הנתונים , התומך בכל סוגי הנתונים, עומסי העבודה וסגנונות הפיתוח.

Oracle Database 23c, קוד בשם "App Simple", מתמקד בפישוט יישומים ופיתוח. חידושים רבים נוספים בכל שירותי מסדי הנתונים ומוצרים של אורקל מרחיבים את ההובלה של אורקל בביצועים, אבטחה וזמינות לעומסי עבודה קריטיים למשימה.

Oracle Database 23c "App Simple" מספק יכולות חדשות מתקדמות המאפשרות פרודוקטיביות מפתחים פורצת דרך עבור יישומים שנכתבים באמצעות JSON, Graph או microservices, תוך שיפור SQL כדי להקל עוד יותר על השימוש והוספת JavaScript כשפת פרוצדורה מאוחסנת. לדוגמה, Oracle Database 23c מציג גישה חדשה פורצת דרך בשם JSON Relational Duality לטיפול בחוסר ההתאמה בין האופן שבו יישומים מייצגים נתונים לעומת האופן שבו מסדי נתונים יחסיים מאחסנים נתונים. JSON Relational Duality מפשט את פיתוח האפליקציות על ידי מתן אפשרות להשתמש בנתונים בו זמנית כמסמכי JSON ידידותיים לאפליקציות וכטבלאות יחסים ידידותיות לבסיס נתונים.

כדי לשפר את הגנת הנתונים עבור שירותי Oracle Database קריטיים למשימה בתשתית הענן של Oracle (OCI), אורקל הכריזה גם על שירות השחזור האוטונומי של Oracle Database Zero Data Loss Autonomous Recovery, המאפשר לארגונים להתמודד עם האתגרים של תוכנות כופר, הפסקות וטעויות אנוש בצורה יעילה יותר. בנוסף, אורקל הציגה את Oracle Full Stack Disaster Recovery Service המאפשר ללקוחות להגדיר, לנטר ולנהל את תהליך התאוששות מאסון עבור מקבץ הטכנולוגיות המלאה המשמשות לבניית יישומים - כולל תוכנות ביניים, מסדי נתונים, רשתות, אחסון ומחשוב מה-OCI לְנַחֵם.

שיפורי פרודוקטיביות של מפתחים

  • Oracle Database 23c מביא פונקציונליות חדשה כדי לסייע למפתחים בבניית הדור הבא של יישומי מסד נתונים קריטיים למשימה ובעלי ביצועים גבוהים. 
  • Oracle Database API עבור MongoDB מספק כעת תאימות MongoDB ל-Oracle
    GoldenGate 23c מאושר עם Oracle Database 23c וגרסאות קודמות, ומציג תכונות חדשות המשפרות את השימושיות, הביצועים, האבחון והאבטחה.
  • GoldenGate Free מאפשר ללקוחות פוטנציאליים, לקוחות, מפתחים וסטודנטים להשתמש ב-GoldenGate ובחוויית המשתמש החדשה שלה ובמחזור חיי הרפליקציה האוטומטי לחלוטין שלה בחינם. 
  • Autonomous Data Warehouse מציג יכולות חדשות המאפשרות לארגונים לשפר שיתוף פעולה בין צוותים על ידי שיתוף נתונים עם פרוטוקול Delta Sharing בקוד פתוח ומודלים עסקיים באמצעות תצוגות אנליטיות בתוך מסד הנתונים. 
  • Oracle APEX 22.2 (תצוגה מקדימה) מחזקת את מעמדה בפיתוח יישומים עם קוד נמוך על ידי הצגת שיפורים לאפליקציות אינטרנט מתקדמת כדי לספק חווית משתמש ניידת כמעט מקורית. 
  • Transaction Manager for Microservices Free מאפשר שימוש בעסקאות מבוזרות ביישומים מבוססי-מיקרו-שירותים הפרוסים ב-Kubernetes. 
  • Tuxedo 22c מספק שיפורים לפריסת יישומי Tuxedo (כתובים ב-C/C++ או COBOL) בסביבות Kubernetes ובענן, כמו גם יכולת פעולה הדדית של עסקאות XA עם מיקרו-שירותים הפרוסים ב-Kubernetes באמצעות Oracle Transaction Manager for Microservices. 

המקור: חברת אורקל. לידיעה המלאה, הקישו כאן.