הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

Power BI מציגה דרך חדשה עבורך לחקור ולנתח נתוני Power BI חיים ב-Excel.

עד עכשיו, יכולת לנתח נתוני Power BI חיים ב-Excel רק באמצעות PivotTables (עם התכונה ניתוח ב-Excel), אך עם החוויה החדשה הזו, תוכל להשתמש בטבלאות Excel כדי לנתח נתוני Power BI חיים ולענות על שאלות עסקיות קריטיות עם פונקציות גיליון אלקטרוני מוכרות.

חוויה מחוברת חדשה זו מאפשרת לך לייצא נתונים הניתנים לרענון ל-Excel מ-Visual Power BI. הנתונים נטענים לרשת הגיליון האלקטרוני כך שקל יותר להשתמש בהם עבור רוב המשתמשים. הנתונים ניתנים לרענון מכיוון שחוברת העבודה של Excel שנוצרה מכילה חיבור חי ל-Power BI, כך שתוכל לרענן את הנתונים מבלי לצאת מ-Excel. והפתיחה החדשה גם מאפשרת לך לייצא נתונים נוספים ל-Excel מ-Power BI.

תכונת הייצוא החדשה הזו ל-Excel היא אחת מני רבות תכונות מחוברות חדשות ומתוכננות שמטרתן לשפר את פרודוקטיביות המשתמש על ידי מתן אפשרות לשרת נתונים עצמית תוך שמירה על רענון הנתונים שלך ב-Excel והפחתת התלותך בבקשות נתונים סטטיות אד-הוק.

כיצד אוכל לייצא נתוני Power BI חיים ל-Excel?
עבור לכל דוח בשירות Power BI (או https://www.powerbi.com), פתח More options….. ובחר Export Data.

בתיבת הדו-שיח שצצה לאחר בחירת ייצוא נתונים, בחר את כרטיס הנתונים Summared ותראה אפשרות חדשה תחת התפריט הנפתח תבנית קובץ: .xlsx (Excel) עם חיבור חי.

כדי לראות את אפשרות ‎.xlsx (Excel) החדשה עם חיבור חי, תצטרך לקבל הרשאת Build עבור מערך הנתונים הבסיסי של Power BI.

לאחר לחיצה על ייצוא, תוריד למחשב שלך חוברת עבודה של Excel המכילה את נתוני Power BI החיים. כאשר אתה פותח את חוברת העבודה של Excel, היא תיפתח במצב קריאה בלבד עד שתבחר בלחצן הפעל עריכה בהודעת האזהרה.

 

כדי לטעון את הנתונים לרשת של Excel, לחץ על Enable Content וטבלת Excel תהיה גלויה ברשת.

 

הערה: לאחר שתלחץ על הEnable Content והנתונים נטענים לרשת ה-Excel, כל מי שחוברת העבודה משותפת איתו יוכל להציג אך לא לרענן את הנתונים. לפני שיתוף הקובץ המיוצא עם עמית, ייתכן שיהיה עליך לפתוח את הקובץ, ללחוץ על הפעל תוכן, ולטעון את הנתונים בחוברת העבודה של Excel ולשמור את הקובץ. אם לא תעשה זאת, הנמען יצטרך לקבל הרשאת בנייה במערך הנתונים הבסיסי כדי לטעון את הנתונים כאשר הם פותחים את הקובץ.

כעת תוכל לראות את נתוני Power BI החיים כטבלת Excel ולהשתמש בנוסחאות הגיליון האלקטרוני המוכרות שלך ב-Excel כדי לבצע ניתוח אד-הוק או להחיל עיצוב על הנתונים.

 

הערה: הכרטיסייה ExportHeaders מציגה את המסננים שהוחלו על הוויז'ואל של Power BI שממנו יוצאו הנתונים. כרטיסייה זו גלויה תמיד בכל חוברת עבודה חדשה של נתונים המיוצאים מ-Visual Power BI.

באפשרותך להציג את חיבור Power BI בחוברת העבודה של Excel על-ידי לחיצה על Queries & Connections  בכרטיסייה Data ב- Excel. חיבור Power BI גלוי בחלונית הימנית, ותוכל לעדכן את נתוני Power BI שלך על-ידי לחיצה על Refresh בחלונית או לחיצה ימנית על טבלת Excel ובחירה באפשרות Refresh. כל עיצוב שהוחל על טבלת Excel נשמר לאחר רענון הנתונים.

 

 

אם אתה משתמש מתקדם, אתה יכול להציג את ,תחביר  DAX מאחורי טבלת Excel תחת מאפייני חיבור ב-Excel.

המקור: חברת מיקרוסופט, בכתובת הזאת.