הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

IBM מודיעה על רכישת StepZen Inc, שפיתחה שרת GraphQL עם ארכיטקטורה ייחודית המסייעת למפתחים לבנות ממשקי API של GraphQL במהירות ובפחות קוד.

החדשות של היום מציינות את הרכישה הראשונה של IBM בשנת 2023. מאז הפך ארווינד קרישנה למנכ"ל באפריל 2020, IBM רכשה 30 חברות כדי לחזק את יכולות הענן ההיברידי והבינה המלאכותית שלה (AI).

האימוץ הגובר של ענן היברידי הביא לנתונים המאוחסנים בכל מקום - בסוגים שונים של חנויות נתונים כמו מחסני נתונים, datalakes, כמו גם בעננים שונים וסביבות מקומיות. ממשקי API משמשים כמחבר חיוני בין מקורות נתונים ויישומים שונים, מה שאומר שעסקים מסתמכים על ויוצרים יותר ממשקי API מאי פעם כדי לקבל את הנתונים הדרושים להם כדי להפעיל את היישומים והחוויות שלהם.

GraphQL הפכה במהירות לשפת שאילתות שבה חברות יוכלו ליצור אינטראקציה עם הנתונים שלהן, והיא מתגלה כסטנדרט חדש ל-API, תוך שכבות על ההשקעות בממשקי REST API ומערכות נתונים. קחו למשל אפליקציית מסחר אלקטרוני. בקריאה אחת, GraphQL יכולה למזג נתונים שנמצאים בתתי מערכות שונות, כמו פרטי לקוחות, מספרי הזמנה ומצב משלוח, ולהחזיר אותם בפורמט צפוי. הפשטות הזו היא הסיבה שהפופולריות והשימוש ב-GraphQL גדלים במהירות. דו"ח של Gartner® חזה שעד 2025, יותר מ-50 אחוז מהארגונים ישתמשו ב-GraphQL בייצור, לעומת פחות מ-10 אחוז בשנת 20211. אמנם ממשקי API של GraphQL קלים משמעותית לשימוש של צוותי יישומים, אך הם יכולים להיות מאתגרים עבור הצוותים המשימה ליצור אותם.

StepZen, שנוסדה בשנת 2020, מספקת דרך קלה יותר למפתחים לבנות ממשקי API של GraphQL. StepZen נוקטת בגישת תכנות הצהרתית (מתארת מה התוכנית עושה, מבלי לציין במפורש איך), מה שמביא לקוד קטן ואינטואיטיבי יותר, ביצועי זמן ריצה טובים יותר וזמן מהיר יותר להערכת ערך. StepZen תוכנן גם להיות גמיש ביותר. זה תואם לגישות API אחרות וזמין כשירות (SaaS) תוך תמיכה בפריסות בעננים פרטיים ובמרכזי נתונים מקומיים.

StepZen פותחה על ידי צוות של ותיקי התעשייה שתרמו תרומות מרכזיות לטכנולוגיית מסדי נתונים כולל IBM Db2, PostgreSQL ו-Apache Derby, ויש להם מומחיות עמוקה בממשקי API ופריסות בקנה מידה ענן. הרכישה נסגרה ב-6 בפברואר 2023, וצוות StepZen והטכנולוגיה יהפכו לחלק מיחידת התוכנה של IBM. הפרטים הכספיים של העסקה לא נחשפו.

StepZen היא הדוגמה האחרונה לאופן שבו IBM מחדשת באמצעות שילוב של מו"פ ורכישות אסטרטגיות כדי לספק את פתרונות הנתונים, AI ואוטומציה שעסקים צריכים בעידן הענן ההיברידי. StepZen משלימה את הפיתוח האורגני של יבמ בתחומי מפתח כולל אינטגרציה, ניהול API, מארג נתונים וניהול נתונים. לדוגמה, IBM סיפקה יכולות חדשות של בדיקת AI עבור IBM API Connect, שמנתחת את ממשקי ה-API שלך, מייצרת מקרי בדיקה אוטומטית ומדווחת על כל שגיאה שהיא צופה, מה שעוזר לשפר את איכות הקוד ופרודוקטיביות המפתחים. אנו מאמינים שהטכנולוגיה החדשנית של StepZen ליצירת GraphQL API משלימה את החידושים ש-IBM מניעה ב-API Connect כדי לאפשר לעסקים לבנות חוויות דיגיטליות טובות יותר עבור הלקוחות שלהם.

המקור: חברת IBM. לידיעה המלאה, הקישו כאן.