הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

אורקל הכריזה על גרסה חינמית של Oracle Database 23c.

הגרסה החדשה של Oracle Database 23c החינמית — גרסה למפתחים עונה על הדרישה הגוברת של מפתחים וארגונים ברחבי העולם לגישה לתכונות החדשות ביותר ב-Oracle Database 23c "App Simple". למפתחים יש כעת גישה לתכונות חדשניות של Oracle Database המפשטות את הפיתוח של יישומים מודרניים מונעי נתונים, ומכינים אותם לשחרור המתוכנן של Oracle Database 23c, מהדורת התמיכה ארוכת הטווח הבאה.

Oracle Database 23c חינם - מהדורת מפתחים זמינה להורדה כקובץ Docker Image, VirtualBox VM או Linux RPM, ללא צורך בחשבון משתמש או התחברות. גירסת Windows מתוכננת לצאת בקרוב.

Oracle Database 23c Free–Developer Release כוללת:

  • Duality Relational JSON: מפתחים יכולים לבנות יישומים בפרדיגמות יחסיות או JSON עם מקור יחיד של אמת ולהפיק תועלת מהיתרונות של שניהם - מודלים יחסיים וDocuments. הנתונים נשמרים פעם אחת, אך ניתן לגשת אליהם, לכתוב ולשנות אותם בכל אחת מהשיטות. מפתחים נהנים מהמיטב של המודלים של JSON ושל יחסים, כולל עסקאות תואמות ACID ובקרות בו-זמנית, מה שאומר שהם כבר לא צריכים לעשות חילופים בין מיפויים מורכבים של יחסי אובייקט או בעיות של חוסר עקביות בנתונים.
  • פרוצדורות מאוחסנות של JavaScript (מופעל על ידי GraalVM): כעת ניתן להפעיל קוד JavaScript קרוב יותר לנתונים מאי פעם על ידי כתיבת פרוצדורות מאוחסנות של JavaScript או טעינת ספריות JavaScript קיימות לתוך Oracle Database. תמיכה בקוד JavaScript משפרת את פרודוקטיביות המפתחים על ידי מתן אפשרות שימוש חוזר בלוגיקה עסקית קיימת ישירות בתוך שכבת הנתונים ושימוש חוזר במיומנויות מפתח JavaScript. הפעלת קוד JavaScript יכולה להיות מעורבת עם SQL ו-PL/SQL, ומספקת תמיכה בתכנות מרובת שפות.
  • סכימת JSON: מפתחים יכולים כעת להבטיח ולאמת מבני מסמכי JSON באמצעות סכימות JSON סטנדרטיות בתעשייה, מה שמאפשר שימוש בטוח ואמין בפורמט הנתונים של JSON.
  • גרפי מאפיינים תפעוליים: מפתחים יכולים כעת לבנות יישומי גרפי מאפיינים טרנזקציוניים ואנליטיים עם Oracle Database, תוך שימוש בתמיכה בשאילתות גרפי מאפיינים בסטנדרט SQL החדש והמוביל בתעשייה, כולל הפעלת ניתוח גרפים על גבי נתוני יחסי ונתוני JSON כאחד.
  • ממשקי API של Oracle Kafka: יישומי קפקא יכולים כעת לפעול מול תורי אירועי עסקאות של Oracle Database עם שינויים מינימליים בקוד. זה מאפשר שירותי מיקרו חזקים הרבה יותר שנבנו באמצעות אירועים טרנזקציוניים המבצעים פעולות אירועים ושינויים במסד נתונים בטרנזקציה אטומית אחת.
  • SQL Domains: מבנה התחום החדש יכול לשמש כמתאמים מסוג קל משקל המתעדים באופן מרכזי את השימוש המיועד בנתונים, תוך הרחבת ושיפור דרסטי של דומיינים סטנדרטיים של SQL. זה מאפשר למפתחים להבין טוב יותר כיצד נעשה שימוש בנתונים ומשפר את איכות הנתונים הכוללת, ללא המורכבות וחוסר ההתאמה של סוגי נתונים ספציפיים לשימוש או סוגים מוגדרי משתמש.
  • הערות: כעת ניתן לאחסן מטא נתונים של מסד נתונים ישירות לצד הנתונים עם מנגנון ההערות החדש בתוך מסד הנתונים של Oracle. מפתחים יכולים להעיר מאפיינים נפוצים של מודל נתונים עבור טבלאות, עמודות, תצוגות, אינדקסים ועוד - מה שמספק מתקן מרכזי, קל משקל, הצהרתי לרישום והחלפת מאפייני שימוש בין יישומים. אחסון המטא נתונים יחד עם הנתונים מבטיח עקביות ונגישות אוניברסלית לכל משתמש או אפליקציה שמשתמשים בנתונים.

המקור: חברת אורקל בכתובת הזאת.