הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

 הפיצוץ של AI גנרטיבי האיץ את הצורך באוריינות נתונים במה שכבר היה עולם מהיר ומונע נתונים עוד לפני. אוריינות נתונים היא כבר לא מיומנות נחמדה, אלא חובה בכל תחום. כדי לעזור ליותר אנשים לפתח את המיומנויות הקריטיות הללו, SAS השיקה את קורס הלמידה האלקטרונית השני והחינמי שלה, Data Literacy in Practice, המאפשר לאנשים ואנשי מקצוע לחקור ולהציג נתונים בביטחון.

תכונות עיקריות הופכות בניית אוריינות נתונים רלוונטיים לקלה

אוריינות נתונים בפועל הופכת את הלמידה על נתונים למהנה, קלה ומעשית. תכונות מפתח כוללות:

  • עיצוב ידידותי למשתמש: הקורס מיועד לכולם, לא משנה היכן הם נמצאים במסע אוריינות הנתונים שלהם. על ידי התמקדות בהבנה מושגית ומעשית במקום בז'רגון מתמטי מסיח את הדעת, הלומדים מרגישים תמיכה ומעודדים לאורך כל התהליך.
  • דוגמאות מהעולם האמיתי: אוריינות נתונים בפועל משלבת דוגמאות מהעולם האמיתי, ומעמידה את הלומדים בנעליו של בעל עסק קטן שמשתמש בנתונים כדי להניע קבלת החלטות מושכלות. על ידי עבודה באמצעות תרחישים מעשיים, הלומדים מפתחים את המיומנויות ליישם ידע אוריינות נתונים במצבים אמיתיים.
  • נוח ובקצב עצמי: קורסי הלמידה האלקטרונית של SAS Data Literacy מציעים את הגמישות ללמוד בכל קצב, בכל זמן ובכל מקום. עם תוכן מודולרי נגיש בכל מכשיר, משתמשים יכולים להתאים בקלות את הלמידה ללוחות הזמנים שלהם. ניתן להשלים את הקורס בקצב עצמי תוך פחות משלוש שעות.

חלק מצמד רב עוצמה של אוריינות נתונים

בעוד ש-Data Literacy in Practice יכול לעמוד בפני עצמו, הוא אפילו חזק יותר בשילוב עם קורס SAS Data Literacy Essentials החינמי. החל מהיסודות, Data Literacy Essentials מציג ללומדים מושגי אוריינות נתונים בסיסיים, כגון מהו נתונים ומדוע אוריינות נתונים חשובה.

Data Literacy Essentials הופעל כ-20,000 פעמים בכמעט 80 מדינות על ידי יותר מ-600 מכללות ואוניברסיטאות ו-3,500 ארגונים לא אקדמיים, כולל עסקים קטנים, חברות גדולות, סוכנויות ממשלתיות ואחרים. המשתמשים כוללים מאות אנשי סגל להשכלה גבוהה, כולל פול הנספורד, פרופסור חבר בחטיבה לעסקים ושירותים ציבוריים במכללת סינקלייר קהילתית.

"באמצעות סרטונים קצרים, משפיעים ואיכותיים, הקורס עושה עבודה מצוינת בהצגת דרכים שבהן נעשה שימוש בנתונים בחיינו המקצועיים והיומיומיים, ומספק לסטודנטים בסיס התחלתי אך מוצק של מושגי אוריינות נתונים", אמר הנספורד. "חשוב, הקורס מתייחס גם לשיקולים אתיים של ניתוח נתונים. אני ממליץ בחום לכל אחד לכלול את המבוא הנהדר הזה לאוריינות נתונים ברפרטואר הכלים שלהם ליתרון תחרותי בכוח העבודה."

על ידי שילוב הידע שנצבר מ-Data Literacy Essentials עם מיומנויות הדמיית נתונים וחקירה מעשיים שנרכשו ב-Data Literacy in Practice, הלומדים יהיו מצוידים לחלוטין ליציאה לצעד הבא לקראת אוריינות נתונים: SAS Visual Analytics 1. מסלול למידה זה בן שלוש מנות של יסודות אוריינות נתונים, אוריינות נתונים בפועל ו-SAS Visual Analytics 1 מכניסים את הלומדים למסע הקריירה שלהם בניתוח.

אוריינות נתונים היא מפתח לחוסן עסקי

בתקופה של שיבושים גלובליים, החוסן קובע אילו ארגונים נאבקים ואילו שורדים ומשגשגים. במרץ, SAS פרסמה דוח סקר עסקי גלובלי, Resiliency Rules, אשר בוחן את המצב הנוכחי של החוסן העסקי ומה הצעדים שארגונים נוקטים כדי לנווט בשינוי ולנצל הזדמנויות.

הסקר שנערך בקרב יותר מ-2,400 מנהלי עסקים חשף מגמה לפיה לארגונים בעלי חוסן גבוה יש התמקדות חזקה בתרבות נתונים ואוריינות. יותר משיש להם כלי לניהול נתונים, ארגונים עמידים יוצרים תרבות של הסתכלות על נתונים כדי לעזור לפתור בעיות, לענות על שאלות ולקבל החלטות.

המקור: חברת SAS. לידיעה המלאה הקישו כאן.