הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

MongoDB וAmazon הודיעו ששתי החברות משתפות פעולה כדי לייעל את Amazon CodeWhisperer כדי לספק הצעות משופרות לפיתוח אפליקציות ומודרניזציה על פלטפורמת הנתונים למפתחים  של MongoDB.

מיומן על מיליארדי שורות של אמזון וקוד זמין לציבור, Amazon CodeWhisperer הוא מלווה קידוד המופעל על ידי AI מ-AWS שמייצר הצעות קוד המבוססות על הערות בשפה טבעית או קוד קיים בסביבות פיתוח משולבות (IDEs) של מפתחים. בעבודה משותפת עם AWS, MongoDB סיפקה נתוני הדרכה מאוצרים עבור מקרי שימוש ב-MongoDB ולקחה חלק בהערכה של פלטי Amazon CodeWhisperer לאורך תהליך ההדרכה כדי לקדם הצעות קוד באיכות גבוהה. בעוד ש-Amazon CodeWhisperer כבר סיפקה תמיכה בבניית יישומים ב-MongoDB, מפתחים יכולים כעת לקבל הצעות משופרות המשקפות שיטות עבודה מומלצות, המאפשרות למפתחים לחשוב מהר יותר, במהירות אבטיפוס של תכונות חדשות ולהאיץ את פיתוח האפליקציות.

מכיוון שארגונים היום מאיצים את הפריסה של יישומים מקוריים בענן, מפתחים רוצים למצוא דרכים לצמצם משימות שחוזרות על עצמן כדי שיוכלו להתמקד בבניית יישומים חדשים ובמשלוח תכונות חדשות. IDC מעריך כי 750 מיליון יישומים מקוריים בענן ייבנו בשנתיים הקרובות, ומספר זה יגדל ככל הנראה כאשר ארגונים וסטארטאפים כאחד ינצלו את ה-AI הגנרטיבי הן לבניית יישומים והן להמצאה מחדש של חוויות יישומי קצה של משתמשי קצה.

מפתחים רוצים לשלב עוזרי קידוד המונעים בינה מלאכותית בזרימת העבודה היומיומית שלהם כדי לעזור להם להגביר את הפרודוקטיביות שלהם ולהתמקד בבעיות קשות יותר. עם זאת, עוזרים אלה עוברים הכשרה על מערכי נתונים זמינים לציבור או על נתונים פנימיים של החברה עצמה, וייתכן שחלק מהכלים שמפתחים בונים איתם אינם כוללים דוגמאות קוד איכותיות וזמינות לציבור כחלק מנתוני ההדרכה של עוזר הקידוד. כתוצאה מכך, עוזרי הקידוד הללו יכולים לספק תמיכה מסוימת לכלים אלה, אך ייתכן שההמלצות לא תואמות לשיטות העבודה המומלצות. בעוד שמפתחים הבינו את התועלת הפוטנציאלית עבור שותפים לקידוד המונעים בינה מלאכותית במשימות רבות, הם רוצים שהפתרונות הללו ימוטבו עוד יותר עבור הכלים שהם משתמשים בהם כיום, כך שהם יכולים לנצל את מלוא הפוטנציאל של בינה מלאכותית מחוללת בעבודה היומיומית שלהם.

באמצעות שיתוף הפעולה החדש הזה לאימון והערכה של Amazon CodeWhisperer על קוד וספריות ספציפיות ל-MongoDB, מפתחים יכולים לקבל הצעות משופרות עבור MongoDB כדי לעזור להם לבנות ולחדש את היישומים שלהם במהירות רבה יותר. AWS ו-MongoDB עבדו יחד כדי להכשיר את Amazon CodeWhisperer על תוכן וקוד מאוצרים במיוחד מתיעוד MongoDB, מקרי שימוש מפורטים ומשימות נפוצות עם שיטות עבודה מומלצות שמפתחים נתקלים בהן בעת עבודה עם נתונים על MongoDB.

כתוצאה מכך, Amazon CodeWhisperer יכולה לעזור למפתחים לכתוב במהירות רבה יותר קוד באיכות גבוהה בעת בניית צבירות נתונים, ביצוע פעולות מסד נתונים והאצת הגירה של יישומים ל- MongoDB לצורך מודרניזציה. אופטימיזציות אלו זמינות עבור חמש משפות התכנות הנפוצות ביותר המשמשות לבנייה עם MongoDB, כולל C#, Go, Java, JavaScript ו-Python, ובמקביל מאפשרות למפתחים לנצל את היתרונות של תכונות הליבה של Amazon CodeWhisperer, כולל סריקת אבטחה מובנית ו מעקב אחר הפניות המספק מידע על המקור של הצעת קוד כאשר הוא דומה לנתוני אימון בקוד פתוח.

Amazon CodeWhisperer הוא בחינם למפתחים בודדים ללא כישורים או מגבלות זמן ליצירת קוד, כך שכל קהילת MongoDB יכולה להתחיל לנצל את ההצעות המשופרות של Amazon CodeWhisperer. כדי להתחיל, מפתחים פשוט מתקינים את התוסף Amazon CodeWhisperer עבור ה-IDE המועדף עליהם, מספקים מזהה AWS Builder ומתחילים להשתמש בשירות להשלמת ויצירת קוד. Amazon CodeWhisperer מסייע כעת לצמצם את כמות הזמן שמפתחים מקדישים ליצירת קוד לבניית יישומים מונעי נתונים ב- MongoDB וימשיכו להיות מאומנים לשפר ולחדד הצעות קוד.

 המקור: חברת MongoDB בכתובת הזאת.