הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

גוגל מתרגשת להציג את Gemma, דור חדש של מודלים פתוחים כדי לסייע למפתחים וחוקרים בבניית AI בצורה אחראית. Gemma היא משפחה של דגמים פתוחים קלים ומשוכללים שנבנו מאותו מחקר וטכנולוגיה ששימשו ליצירת דגמי הג'מיני.

Gemma פותחה על ידי Google DeepMind וצוותים אחרים ברחבי Google, בהשראת Gemini, והשם משקף את הגמה הלטינית, שפירושה "אבן יקרות". לצד משקלי המודל, גוגל משחררת גם כלים לתמיכה בחדשנות מפתחים, לטפח שיתוף פעולה ולהנחות שימוש אחראי במודלים של Gemma.

Gemma זמין בכל העולם. להלן הפרטים העיקריים שכדאי לדעת:

--גוגל מוציאה משקולות לדגמים בשני גדלים: Gemma 2B ו-Gemma 7B. כל מידה משוחררת עם גרסאות מאומנות מראש ומכווננות להוראות.

--ערכת כלי בינה מלאכותית חדשה אחראית מספקת הדרכה וכלים חיוניים ליצירת יישומי AI בטוחים יותר עם Gemma.

--גוגל מספקת רשתות כלים להסקת מסקנות וכיוונון מפוקח (SFT) בכל המסגרות העיקריות: JAX, PyTorch ו-TensorFlow דרך Keras 3.0 מקורית.

--מחברות Colab ו-Kaggle מוכנות לשימוש, לצד אינטגרציה עם כלים פופולריים כגון Hugging Face, MaxText, NVIDIA NeMo ו-TensorRT-LLM, מקלים על תחילת העבודה עם Gemma.

--דגמי Gemma שהוכשרו מראש ומותאמים להדרכה יכולים לפעול על מחשבים ניידים, תחנות עבודה או Google Cloud עם פריסה קלה ב-Vertex AI ו-Google Kubernetes Engine (GKE).

--אופטימיזציה על פני מספר פלטפורמות חומרה של AI מבטיח ביצועים מובילים בתעשייה, כולל NVIDIA GPUs ו-Google Cloud TPUs.

--תנאי השימוש מאפשרים שימוש מסחרי והפצה אחראיים לכל הארגונים, ללא קשר לגודלם.

דגמי Gemma חולקים רכיבים טכניים ותשתיתיים עם Gemini, מודל הבינה המלאכותית הגדול והיכולת ביותר של גוגל הזמין כיום. זה מאפשר ל-Gemma 2B ו-7B להשיג ביצועים מהשורה הראשונה עבור הגדלים שלהם בהשוואה לדגמים פתוחים אחרים. ודגמי Gemma מסוגלים לפעול ישירות על מחשב נייד מפתח או מחשב שולחני. יש לציין, ש-Gemma עולה על דגמים גדולים משמעותית במדדים מרכזיים תוך הקפדה על תקנים מחמירים לתפוקות בטוחות ואחראיות. עיין בדוח הטכני לפרטים על ביצועים, הרכב מערכי נתונים ומתודולוגיות מודלים.

המקור: חברת גוגל לידיעה המלאה, הקישו כאן.