הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

אחת ההזדמנויות הגדולות ביותר שאנו רואים היא בהאצת הדרך לתרבות עשירה בנתונים על ידי שיפור הפרודוקטיביות של צוותי הנתונים שלך והפיכת הניתוח לנגיש יותר לכל משתמש. זאת הסיבה שמיקרוסופט השקיעה רבות בהחייאת Copilot ב-Microsoft Fabric - חווית AI המוטמעת ישירות ב-Microsoft Fabric שיכולה לעזור לכל משתמש לנצל את מלוא הפוטנציאל של הנתונים שלו. מיקרוסופט שמחה  לחלוק כי Copilot in Fabric זמין כעת באופן כללי, החל בחוויית Microsoft Power BI.

עם Copilot in Fabric, ניתן להשתמש בשפת שיחה פשוטה כדי לשלב, לשנות, להכין ולהמחיש את הנתונים שלך. בחוויית Power BI, Copilot יכולה לעזור לך ליצור דוחות מרהיבים ולסכם את התובנות שלך לגבי סיכומים נרטיביים בשניות. אתה יכול פשוט לספק הנחיה ברמה גבוהה, ו-Copilot in Fabric יצור עבורך דף דוח שלם על ידי זיהוי הטבלאות, השדות, המדדים והתרשימים הרלוונטיים להנחיה שלך והוספת רכיבים חזותיים המדגישים את התובנות בצורה הטובה ביותר בנתונים שלך. זוהי דרך מהירה וקלה להתחיל עם דוח.

ניתן גם ליצור סיכומים מותאמים אישית ותשובות לשאלות על הנתונים המוצגים על פני הדוח, תוך ניתוח משעות או אפילו ימים עד שניות. בעבר, Copilot יכלה רק לסכם או לענות על שאלות לגבי עמוד אחד בכל פעם, אבל הורחבה היכולות שלה כדי לתמוך בסיכומי דוחות מלאים ובשאלות.

 הזמינות הכללית של Copilot ב-Fabric עבור עומס העבודה של Power BI תושק במהלך השבועות הקרובים לכל הלקוחות עם קיבולת Power BI Premium (P1 ומעלה) או קיבולת Fabric (F64 ומעלה).

בעוד שחוויית יצירת הדוחות זמינה כעת באופן כללי, יש חוויות Copilot אחרות ב-Power BI הזמינות בתצוגה מקדימה. לדוגמה, הלחצן "סקירת נתונים" המופעלת על ידי Copilot בחוויית ה-Explore מספק סיכום של המודל הסמנטי שלך כדי לעזור לך להתחיל, ואף יכול ליצור מילים נרדפות וקשרים לשוניים כדי להכין את המודל שלך לפרשנות בשפה טבעית. אתה יכול גם להשתמש ב-Copilot כדי לעזור לך לכתוב ולהסביר שאילתות DAX בתצוגת שאילתות DAX. בנוסף, בעת יצירת דוח, אתה יכול להוסיף את הסרטון הנרטיבי כדי לסכם את התובנות בדף הדוח לצורה כתובה - כדי לעזור לך להעביר את התובנות החשובות ביותר לגבי הנתונים.

אנו גם נרגשים לשתף בהרחבה של היכולות של Copilot כדי לענות על שאלות מונעות נתונים שלך. Copilot לא רק יענה על השאלות לגבי הוויזואליה בדפי הדוחות שלך, אלא יוכל לחפש בכל המודל הסמנטי. תכונה זו זמינה בתצוגה מקדימה הן במצבי עריכה והן במצבי תצוגה בשירות Power BI.

חוויות Copilot in Fabric עבור Data Factory, Data Engineering, Data Science, Data Warehouse ומודיעין בזמן אמת עדיין זמינות בתצוגה מקדימה. Copilot בבד מופעל כעת כברירת מחדל עבור כל הדיירים המתאימים, כולל חוויות התצוגה המקדימה.

יצירת חווית שאלות ותשובות עם AI SKILLS

יכולת חדשה, המופעלת על ידי Copilot, הנקראת AI SKILLS - כעת בתצוגה מקדימה.  נועדה לספק חווית שאלות ותשובות בשיח שמשתמשים יכולים לקיים איתה אינטראקציה כדי ללמוד עוד על הנתונים שלהם. עם כישורי בינה מלאכותית, ניתן לבחור את מקור הנתונים שאתה רוצה לחקור ב-Fabric ופשוט להתחיל לשאול שאלות על הנתונים. AI SKILLS תגיב לא רק עם התשובה, אלא גם עם השאילתה שבה השתמשו כדי למצוא את התשובה. ולמרות שזה לא דורש תצורה כדי להתחיל,ניתן לשפר את החוויה על ידי הוספת טבלאות נוספות, הגדרת הקשר נוסף והגדרת הגדרות. AI SKILLS יכולים להעצים את כולם לחקור נתונים, לבנות ולהגדיר חוויות AI ולקבל את התשובות והתובנות שהם צריכים.

המקור: חברת מיקרוסופט בכתובת הזאת.