הצטרפו לקבוצות שלנו לקבלת עדכונים מרוכזים פעם בשבוע:

ווטסאפ:
http://wa.dwh.co.il
טלגרם:
http://telegram.dwh.co.il

Databricks, חברת הנתונים וה-AI, הכריזה על השקת Databricks AI/BI, סוג חדש של מוצר בינה עסקית (BI) שמטרתו לבצע דמוקרטיזציה של ניתוח ותובנות עבור כל מי שנמצא בתחום. 

.

Databricks AI/BI כולל זוג חוויות משלימות: לוחות מחוונים, ממשק מופעל בינה מלאכותית, קוד נמוך ליצירה והפצה של לוחות מחוונים מהירים ואינטראקטיביים; ו-Genie, ממשק שיחה לטיפול בשאלות אד-הוק והמשך באמצעות שפה טבעית. שניהם מופעלים על ידי מערכת בינה מלאכותית מורכבת שלומדת ללא הרף מהשימוש בכל מחסנית הנתונים של הארגון, כולל צינורות ETL, שושלת ושאילתות אחרות. זה מאפשר ל-AI/BI לענות על שאלות מורכבות בצורה מדויקת ואוטומטית, ללא דרישה להגדרה מראש או מודלים הקשורים לכלים קונבנציונליים.

AI/BI מסמן צעד משמעותי לקראת BI אמיתי בשירות עצמי, המרחיב באופן מהותי את סוגי האנליטיקה שמשתמשים יומיומיים יכולים לעשות באמצעות גישה של AI-first. המודיעין של AI/BI מתאפשר על ידי Databricks Data Intelligence Platform, המשולבת באופן מקורי כדי לספק ממשל מאוחד, שושלת נתונים, שיתוף מאובטח וביצועים מהירים בזק עבור כל גדלי הנתונים.

מתן שירות עצמי באמצעות AI גנרטיבי

כיום, כלי BI מאפשרים לארגונים לספק גישה בסיסית לנתונים באמצעות דוחות ודשבורדים, אך הם יכולים להתייחס רק לשאלות הספציפיות עליהן נועדו לענות. שינויים בנתונים או בתנאים העסקיים מעוררים ללא הרף שאלות חדשות הדורשות מומחיות דלה של מדעני נתונים ואנליסטים. לאחרונה, תעשיית ה-BI מחפשת AI גנרטיבי כדי לפתור בעיה זו על ידי הוספת מודלים של שפה גדולה (LLMs) על גבי מחסנית BI קונבנציונלית. עם זאת, ניסיונות אלה נכשלו במידה רבה בעולם האמיתי. הגישה של פתרון בעיה זו על ידי העברת קבוצה של שאלות שפה טבעית לתוך LLMs כדי ליצור תוכנית ביצוע כדי לענות על שאלות כאלה מוגבלת ביסודה מכיוון שמקרי שימוש בעולם האמיתי מלאים בשאלות עסקיות מגוונות עם נתונים מבולגנים וסמנטיקה לא מוגדרת. בסופו של דבר, פתרונות "בינה מלאכותית" עשויים לספק הדגמות מושכות אך אינם מסוגלים לעבוד עם שאלות ונתונים אמיתיים.

מעבר ל-Bolt-on LLMs: AI/BI היא מערכת AI מורכבת לניתוח

בליבה של AI/BI היא מערכת בינה מלאכותית מורכבת המשתמשת במכלול של סוכני בינה מלאכותית כדי לחשוב על שאלות עסקיות וליצור תשובות שימושיות. כל סוכן אחראי על משימה צרה אך חשובה, כגון תכנון, הפקת SQL, הסבר, הדמיה ואישור תוצאות. סוכנים אלה נתמכים גם על ידי רכיבים אחרים, כגון תת-מערכת דירוג תגובה ואינדקס וקטור. יחד, הם מספקים יכולות חשיבה הרבה מעבר לכל מודל מונוליט בודד.

המקור: חברת Databricks בכתובת הזאת.